Пернаті друзі садівників (продовження)

Тема: Пернаті друзі садівників (продовження)

Мета:розширити знання учнів про догляд за птахами, а саме виготовлення годівниць, їх розміщення, підгодівля птахів, з’ясувати, які існують корми для підгодівлі, ознайомити учнів із штучними гніздівлями для птахів; розвивати увагу, логічне мислення; виховувати бережливе ставлення до природи.

Тип заняття:Засвоєння нових знань

Форми і методи:інтерактивні вправи «Вірю-не вірю»,«Мікрофон», «Чи знаєте ви, що…», словесні.

Обладнання: міні-підручник, додаткова література, структурні схеми, дидактичні матеріали.

Девіз заняття:

Не бійся, що не знаєш,-

                                                                                             Бійся, що не навчишся .

( Китайська мудрість)

Хід заняття

I. Організаційний момент

Вправа “Я (не) радий , що знаходжуся тут, тому що…”.( Кожен учень починає урок запропонованою фразою, і закінчуючи її, вказуючи причину).

II. Актуалізація опорних знань

1.Метод “Мікрофон”.

Вчитель починає фразу, наприклад:

Птахи надають таку користь садівництву…Основними представниками є….Для того, щоб привабити їх у сад, слід використовувати…Сьогодні птахи потребують охорони, для їх захисту створені….

2.Презентація виконання творчого домашнього завдання. Оцінка робіт учнів.

III. Мотивація навчальної діяльності

Люди завжди дбали про братів наших менших, і про пернатих у тому числі. Через складну екологічну ситуацію багато видів птахів зараз знаходяться під загрозою зникнення. Тому важливо пам’ятати про них і, по можливості, забезпечити їм турботу і догляд. Як побудувати жило для птахів, які корми необхідні для підгодівлі та як можна використати штучні гніздівлі для птахів?

ІV. Повідомлення теми уроку

План

1.Годівниці, їх виготовлення.2.Розміщування годівниць.

3.Підгодівля птахів. 4.Види кормів.5.Штучні гніздівлі для птахів.

V. Надання необхідної інформації.

Ви, сподіваюся, не забули? На початку жовтня прийшов час подбати про наших менших братів — птахів. Необхідно виготовити годівнички, які допоможуть птахам перезимувати суворі зими.Слід пам’ятати, що найголовніше, аби у годівниці завжди був корм, а конструкція годівниці повинна витримувати складні погодні умови. Корм повинен бути захищеним від опадів та вітру. Годівнички мають надійно кріпитися до дерев чи підвіконня. Вони не повинні відлякувати птахів та приваблювати котів, тому неслід розміщувати годівниці на землі чи низько над нею.

Для виготовлення годівниць можна використовувати порожні пластикові пляшки, картонні коробки чи робити годівнички з фанери чи дерева. Головне пам’ятати, що пташкам має бути зручно. Для кріплення сала можна використовувати булавки, підвішені на мотузці, або дріт. Годівниця із пластикових пляшок. Напевно сама проста та надійна конструкція годівниці є годівниця із пластикових пляшок. Вона легка, прозора, що дає змогу роздивитись поведінку птахів, матеріал не розмокає. А саме головне її просто виготовити. Необхідно прорізати отвори через які пташки зможуть потрапити у середину та отримати корм, вставити невелику паличку для приземлення птахів, підвісити сало на мотузку і можно закріплювати на дереві. Для виготовлення такої годівниці краще використовувати пляшки від 5 – 6 літрів. Одже і птахів нагодували і використаній пляшці надали друге життя.

Годівниця із фанери або дерева. Надійна, довговічна але потребує певних навичок для її виготовлення. Форма може бути різноманітною, усе залежить від вміння та фантазії. Годівниці для птахів особливо потрібні в зимовий час, в період сильних морозів і снігопадів, коли знайти їм корм значно важче, ніж влітку.

Зимова їдальня працюватиме і навесні, до тих пір, поки не проклюнеться перша зелень. Зерна, насіння і горіхи слід підсипати регулярно, інакше, виявивши кілька разів годівницю порожньою, птахи відлетять в інше місце.

Традиційний корм для птахів в зимовий час — овес, насіння соняшнику, насіння гарбуза, крихти пшеничного хліба, пшоно, сушені ягоди, шматочки фруктів і, навіть, несолоне сало. А ось житній хліб, шкірку бананів і цитрусових птахам краще не давати — це небезпечно для їхнього здоров’я.

До годівниці, залежно від «меню» навідуються різні пернаті. Дятли, повзики і синиці віддають перевагу насіння гарбуза і соняшнику, шматочки сала. Щиглики, зеленушки і горобці — просо, овес і пшоно. А ось омелюхи і наші зимові гості — снігурі, люблять поласувати кетягами ягід горобини, бузини та калини. Шишкар і дятли із задоволенням клюють жолуді, шишки і горіхи.

VI. Центральна частина уроку – інтерактивна вправа.

Інтерактивна  вправа  ”  Вірю – не  вірю”.  Наприклад:

  • Ø Годівниці виготовляють з пластиліну, поліетилену, мармуру.
  • Ø Для підгодівлі птахів використовують  зерно, насіння, горіхи, крихти з хліба, просо, овес, жолуді, шишки….
  • Ø Найбільш надійною годівничкою є  годівниця з дерева чи фанери.

Завдання для роботи в групах:

І група – Розміщення годівниць

ІІ група – Штучні гніздівлі для птахів.

VII. Рефлексія, підбиття підсумків роботи

Чи відомо вам, що…

ü Вранці горихвістки починають співати ще затемна, випереджаючи майже всіх інших лісових птахів. Активніше всіх виспівують самці, що не мають пари. Протягом години вони можуть виконати до 500 пісень. Після формування пари інтенсивність співу різко знижується й знову посилюється з початком насиджування кладки.

ü день температура тіла синиці становить 42°С, а вночі знижується до 39°С. Серце цієї маленької пташки б’ється з частотою 500 ударів за хвилину, а за сильного збудження частота скорочень збільшується до 1000 ударів за хвилину.

ü Усю весну й літо синиці блакитні активно живляться безхребетними: комахами, гусінню тощо. Учені кажуть, що жовте забарвлення на грудях самця є ознакою того, скільки саме жовто-зеленої гусені з’їв птах. Через високий вміст каротинового пігменту в раціоні. А що більше жовтизни, то більш привабливий самець для самок. Адже такий партнер відмінно вправлятиметься з годівлею пташенят.

ü за деякими оцінками чисельність світової популяції горобців складає близько 500 млн особин; іноді горобці нападають на інших птахів (ластівок, стрижів), намагаючись вигнати їх із гнізда; швидкість польоту горобця 40 км/год; з’їдені зерна горобець перетравлює за 3 години.

VІІІ. Домашнє завдання.Опрацювати додаткову літературу. Ознайомитись із різноманітністю птахів своєї місцевості.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

19 Пернаті друзі садівників (продовження) (18.9 KiB, Завантажень: 2)

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,361sec