Перевіряємо свої досягнення

УРОК 32

Тема: Перевіряємо свої досягнення

Мета. Перевірити навчальні досягнення учнів за темою: «Взаємодія музики з іншими видами мистецтва»

Обладнання: музінструмент, магнітофон, фонохрестоматія.

Тип уроку: Урок узагальнення знань.

Хід уроку

Учні заходять до класу під музичний супровід.

1.Організаційний момент.

2.Мотивація навчальної діяльності.

3.Повідомлення теми і мети уроку

(тема уроку написана на дошці)

Сьогодні в нас підсумковий урок, який ми проведемо у вигляді гри, що має назву «МУЗИЧНІ СТАРТИ».

Під час її проведення ви продемонструєте свої знання, уміння та навички, яких ви набули протягом занять всього семестру. За кожну правильну відповідь ви будете отримувати веселі нотки, намальовані на папері. Одна нотка дорівнює одному балу. Яка команда назбирає більше ноток-та і переможе у змаганнях.

(класобєднується на дві команди, кожна із них обирає капітана)

Завдання 1.Дати визначення слідуючим музичним поняттям :

-ТЕАТР- (це вид мистецтва, в основі якого-виступ акторів на сцені перед

глядачами)

-ОПЕРА-(музично-театральний жанр, у якому дія поєднується з музикою-

вокальною та інструментальною, балетом, образотворчим

мистецтвом(декорації, костюми, грим))

-ЛІБРЕТТО-(це короткий літературний виклад сюжету

опери, оперети, балету, мюзиклу)

-БАЛЕТ-(це музично-сценічний жанр, зміст якого розкривається

мовою музики і танцю).

-МЮЗИКЛ-(це музично-сценічний твір, у якому переплітається діалоги, пісні

музика,хореографія)

-СИМФОНІЯ-(з грецької-співзвуччя-великий музичний твір для

симфонічного оркестру)

-КОЛЬОРОМУЗИКА-(явище синтезу мистецтв, поєднання музичних і

художніх засобів в одному творі)

Завдання 2 .

Кому із відомих композиторів належать слідуючі слова:

«Музика-посередниця між життям розуму та життям почуттів»

(слова належать відомому композитору Людвігу ван Бетховену)

Завдання 3.

Які види мистецтва гармонійно взаємодіють і доповнюють один

одного в опері?

Завдання 4.

Розгадайте слідуючі музичні ребуси (див додаток 2)

Завдання 5

Конкурс називається «Любимо співати»

Команди співають по черзі пісні, що вивчалися на протязі семестру.

Одна команда починає, а друга за сигналом учителя повинна доспівати пісню.

Оцінюються і якість виконання, і знання тексту, і артистизм виконавців. До складу жюрі доцільно обрати найкращих «співаків» класу.

Завдання 6. «Упізнай мелодію»

Учитель пропонує учням послухати фрагменти музичних

творів,що вивчалися під час семестру. Діти впізнають

твір, називають автора і назву твору.

Завдання 7. «Євробачення»

У кожній команді (а їх можна вибрати декілька)

Обирається один соліст, який виконує твір за вибором.

Решта гравців підспівують своєму «капітану».

Серед всіх виконавців обирається один-кращий.

 

4.Підсумки уроку.

 

Учитель підводить підсумки ігор, разом із дитячим жюрі визначають переможців, нагороджують самих активних гравців у кожній команді.

Учні виходять з класу під музичний супровід(«До-ре-мі» Р. Роджерса з кінофільму «Звуки музики»).

 

Домашнє завдання.

Слухати музику за власним вибором, вміти визначати її характер.

завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:26 | 0,564sec