Педагогічна рада: «РОЛЬ КЛАСНОГО КЕРІВНИКА У ФОРМУВАННІ ДУХОВНО-МОРАЛЬНОЇ ОСОБИСТОСТІ УЧНЯ»

Тема: «Роль особистості класного керівника у формуванні духовно-моральної особистості школяра в умовах сучасної школи»

Підготовка:

 1. Створення ініціативної групи з підготовки педагогічної ради
 2. Створення творчих груп з числа класоводів, класних керівників
 3. Вивчення науково-методичної літератури з проблеми духовно – морального виховання
 4. Аналіз планів виховної роботи класних керівників, класоводів
 5. Проведення анкетування педагогів, учнів
 6. Розробка ініціативною групою проекту рішення ініціативної групи педагогічної ради

Хід педагогічної ради:

Виступ заступника директора з виховної роботи:

Моральний стан позашкільного середовища, розмивання моральних принципів у суспільстві, що виникло на хиткому фундаменті економічної розрухи, не можуть дати необхідної підтримки духовному здоров’ю людини. Вільний ринок приходить до нас із такими моральними рецидивами, як корисливість, злодійство, хабарництво, організована злочинність. Під прикриттям діловитості, підприємництва найчастіше розуміється престиж крайнього егоїзму, виправдовується законність досягнення мети будь-якими шляхами, виникає небезпека поваги нечесності й несправедливості, поклоніння перед багатством, владою грошей, «красивим життям», незалежно від того, якою ціною це досягнуто.

У той час, коли стираються грані між добром і злом, між моральним і аморальним, школа, педагоги повинні усвідомлювати свою відповідальність перед підростаючим поколінням у процесі виховання і становлення його як особистостей.

Таким чином, демократизація і гуманізація сучасної школи зумовлює актуальність морально-етичного виховання учнів та загальну тему виховання – відродження в людині культури і моральності. І чим вища майстерність класного керівника, тим результативнішим стає процес виховання, тим менше конфліктів, більше добра і взаєморозуміння.

Педагогічна майстерність класного керівника – цілеспрямований виховний вплив на учня, який здійснює щохвилини, щогодини кожен вчитель своїм образом, манерою поведінки, знаннями, спілкуванням. Але передусім – це класний керівник, який концентрує всі виховні дії колективу. Майстерність – найвищий рівень педагогічної діяльності, вияв творчої активності, гуманізації стосунків.

У рамках підготовки до педагогічної ради було створено чотири творчих групи з числа класоводів і класних керівників школи. Ці групи опрацьовували питання «Елементи майстерності класного керівника в процесі духовно-морального виховання школяра». Посилаючись на особистий досвід та досвід роботи своїх колег, кожна група по черзі мала аргументовано довести: процес формування духовно-моральних якостей учня – основний напрямок діяльності класного керівника.

Слово надається представникам кожної групи.

 1. Виступили:
 1. Класовод 4-А класу,

  відмітила, що завдання класоводів полягає в тому, щоб могти бачити велике у малих справах учнів початкової школи. Кожен класовод повинен формувати в собі уміння визначити педагогічну стратегію щодо формування у молодшого школяра основних морально-етичних цінностей. З цією метою необхідно:

 • в роботі з молодшими школярами акцентувати увагу на формуванні свідомої дисципліни, як основи організованого життя;
 • вивчення встановлених норм і правил поведінки в школі, вдома, громадських місцях;
 • формувати вміння керувати своєю поведінкою, своїми потребами і бажаннями, вміння співпрацювати в колективі;
 • постійно контролювати виконання посильних для дітей доручень із обов’язковим відзначенням результатів роботи
Сторінка: 1 2 3
завантаження...
WordPress: 22.93MB | MySQL:26 | 0,738sec