Пам’ятка для батьків «Як заохочувати дитину в сім’ї»

Пам’ятка для батьків «Як заохочувати дитину в сім’ї»

 1. Якомога частіше схвально усміхайтеся своїй дитині: і ко­ли вона миє посуд, і коли робить уроки, і коли грає із своїми іграшками.
 2. Заохочуйте свою дитину жестами: їй буде завжди теп­ло і затишно, якщо мама торкнеться її голови під час приготування уроків, а тато схвально обніме і потисне руку.
 3. Словесно висловлюйте схвалення нехай найменшим успіхам своєї дитини, її поведінкою.
 4. Використовуйте частіше вираз: «ти прав», «ми згодні із твоєю думкою» – це формує в дитині самоповагу, роз­виває самоаналіз і критичність мислення.
 5. Даруйте своїй дитині подарунки та при цьому учіть її приймати подарунки.
 6. Формуйте в своїй сім’ї традиції і ритуали заохочення ди­тини: день народження, Новий рік, кінець навчального року, 1 вересня, успішний виступ, сюрпризи, поздоров­лення і т. д.
 7. Вчіть свою дитину бути вдячною за будь-які знаки ува­ги, виявлені до неї, незалежно від суми грошей, витра­чених на подарунок.
 8. Даруйте подарунки своїй дитині не лише з урахуванням її бажань, але і з урахуванням можливостей своєї сім’ї.
 9. Для заохочення своєї дитини використовуйте не лише подарунки матеріального плану, але і моральні заохо­чення, вигадані вами, які згодом стануть реліквією в ар­хіві сім’ї вашої дитини грамоти власного виготовлення, вірші, газети і дружні шаржі тощо.
 10. Якщо ви хочете використовувати як заохочення гроші, використовуйте цю можливість для того, щоб дитина вчилася ними розпоряджатися розумно.
 11. Якщо дитина заохочується грошима, ви повинні знати, яким чином вона ними розпорядилася і обговорити це із нею.
 12. Дозволяйте своїй дитині мати кишенькові гроші, та не залишайте їх витрачання без аналізу самою дитиною і вами.
 13. Якщо вашій дитині дарують подарунки, ніколи не ана­лізуйте із нею їх вартість і цінність. Це може привести до серйозних етичних проблем.
 14. Вчіть свою дитину розуміти і цінувати заохочення своїх батьків. Пам’ятайте! Ваша увага, любов і ласка, дружня участь і розташування можуть зробити для вашої дитини більше, ніж найдорожчий подарунок! Рани приниження і знущання не заживають роками, шрами байдужості й ігнорування залишаються на все життя!
завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,329sec