Пам’ятка для батьків: Як реагувати на вживання підлітком наркотиків та алкоголю

1.Зберіть якомога більше відо­мостей про зловживання алкоголем та наркотиками.

2.Займіть чітку позицію, од­ностайно давши зрозуміти, що ви не дозволите своїй дитині вживати алкоголь та наркотики. Доводьте цю думку регулярно.

3.Підкріпіть своє тверде рішен­ня «ні наркотикам та алкоголю» чітким і послідовним добором норм і правил поведінки , і проявляйте рішучість досягти їх дотримання.

4. Вивчіть ознаки вживання алкоголю і наркотиків та уважно стежте, чи виявляться вони. Не дозволяйте дитині обманути себе. Будьте в міру недовірливі.

5.Якщо ви підозрюєте, що ваша дитина випиває не робіть вигляд, що все в порядку. Вивчіть ситуацію більш детально.  Уважно спостері­гайте за вашою дитиною. Відзна­чайте факти характерних вчинків, з вказівкою дат і часу.

6.Перед тим, як почати серйоз­ну розмову з вашою дитиною, складіть перелік причин, чому ви це робите.

7. Викличте вашу дитину на розмову тільки тоді, коли вона не знаходиться під впливом наркоти­ків або коли вона твереза, і коли ви спокійні та контролюйте себе.

8. Під час розмови з дитиною говоріть про її поведінку, вико­ристовуючи конкретні приклади, висловіть свої почуття у спокійній та рівній манері. Підкресліть, ви не сприймаєте не саму дитину, а її поведінку, пов’язану з вживанням алкоголю.

9. Будьте готові зустріти опір. Будьте готові до того, що ваша ди­тина буде сердитись. Приготуйтесь вислухати судження: «Ти мені не довіряєш… Я не п’ю… У мене не­має проблем з алкоголем… Тобі на мене начхати». Будьте готові, що ваша дитина намагатиметься вами маніпулювати. Але пам’ятайте, що введення обмежень, в решті решт, переконає дитину в тому, що вона вам не байдужа.

10. Якщо ви встановили, що ваша дитина порушила прийняті у вашій родині норми поведінки по відношенню до алкоголю і нар­котиків, одразу вживайте потрібні заходи. Підкресліть, що ваші дії зумовлені любов’ю та тривогою за неї, і ви робите це заради неї.

11.Якщо у розмові беруть участь обоє батьків, надзвичайно важ­ливо, щоб ви були одностайні та послідовні в своєму підході.  Будьте разом.  Не дозволяйте дитині грати на ваших негараздах.

12.Якщо ваша дитина наполег­ливо порушує правила і продовжує пити, розробіть план звернення за професійною допомогою.

13.Якщо дитина продовжує пити, заключіть з вашою дитиною контракт з поведінки. Якщо ваша дитина стверджує, що проблеми не існує тоді виконання цього конт­ракту не викличе жодних перекон.

14.Повстаючи тільки проти неправильної поведінки: не пов­ставайте проти своєї дитини як особистості. Висловіть свою любов до неї або до нього.

15.  Не поступаючись вимогами, намагайтесь зберегти відвертість у

спілкуванні. Незабаром ви можете отримати «покарання мовчанням» від своєї дитини. Ваше завдання, як дорослої людини, тримати двері завжди відчиненими.

16.Не картайте себе за те, що у вашої дитини проблеми з алкоголем та наркотиками.

17.Потурбуйтесь про себе. Звер­ніться за допомогою у боротьбі з алкоголем у місцеві організації.

завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,324sec