Пам’ять

Тема.  Пам’ять.

Мета: сформувати уявлення про природу пам’яті, її типи, з’ясувати значення пам’яті в житті людини.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Методи та форми роботи: словесні, наочні, елементи інтерактивних технологій.

Терміни та поняття: пам’ять, типи пам’яті.

Обладнання та поняття: “Будова головного мазку”, саморобна таблиця “Типи пам’яті”.

Девіз уроку.

Людина, позбавлена пам’яті,

по суті, перестає бути людиною.

Ч.Айтматов

Хід уроку.

І.       Організаційний момент.

Вправа “Графічне зображення настрою”.

 

ІІ.      Актуалізація опорних знань.

Інтелектуальна гра “Ти – мені, я – тобі”. Робота в парах. Взаємоопитування, взаємооцінка. Корекція.

 

ІІІ.    Мотивація навчальної діяльності.

Англійський вчений Ч.Шерінгтон порівнював мозок з “чудовим ткацьким верстатом, на якому мільйони блискучих веретен ткуть швидкоплинний візерунок, мінливий, але завжди вагомий”. Як шукати сліди вражень – побаченого, почутого, прочитаного? Чи є вони, ці сліди? А якщо є, то що це?

Це пам’ять, одна з найважливіших психічних особливостей людини. Ще давні греки вважали богинею пам’яті Мнемозину матір’ю дев’яти муз, а походження пам’яті пов’язували з ім’ям Прометея.

Пам’ять дозволяє людині бути тим, чим вона являється, діяти в навколишньому середовищі, усвідомлювати своє власне “Я”, навчатися.

–       Що таке пам’ять? Що являється її фізіологічною природою?

 

ІV.    Представлення теми і мети уроку. (Монітор комп’ютера)

  1. Пам’ять – одна з найважливіших властивостей нервової системи.
  2. Типи пам’яті.
  3. Значення пам’яті в житті людини.

 

V.      Надання необхідної інформації.

1.      Пам’ять – складна психічна діяльність.

Формування пам’яті.

 

2.      Властивості пам’яті.

 

3.      Запам’ятовування – це закріплення в пам’яті певних знань.

VІ.    Інтерактивна вправа.

Вправа “Шпаргалка”.

Учні працюють з підручником, додатковою літературою, виконуючи навчальне завдання. Створюють власну шпаргалку за якою будують свою відповідь.

 

І група.      Оперативна (сенсорна, ультракоротка) пам’ять.

ІІ група.     Короткочасна (первинна) пам’ять.

ІІІ група.    Довгочасна (вторинна і третинна).

 

VІІ.   Рефлексія.

 

Користуючись підручником, додатковою літературою доповніть схему.

 

Вправа “Поміркуй”.

“Що було б, якби людина не мала пам’яті?”

 

VІІІ. Підсумок уроку.

Оцінювання і мотивація.

 

ІХ.    Домашнє завдання.

Опрацювати матеріал в підручнику. Дати відповідь на запитання. Чому деякі вірші, вивчені в початковій школі, запам’ятовуються на все життя?

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

90 Тема Пам’ять. (54.9 KiB, Завантажень: 22)

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,318sec