ПАДІННЯ МОРАЛІ. ПРОСТИТУЦІЯ. НАСЛІДКИ

ТЕМА: ПАДІННЯ МОРАЛІ. ПРОСТИТУЦІЯ. НАСЛІДКИ.

Мета.Розкрити учням одну з соціальних проблем — проституцію, зокрема серед неповнолітніх. Вияснити причини цієї проблеми. Довести учням, до яких важких наслідків призводить брак або відсутність моральності, яку ми прагнемо зараз відтворити.

Обладнання:

 1. виставка літератури по даній темі;
 2. висловлювання видатних людей.

  Жити нерозумно, нестримано — означає непогано жити, але повільно помирати.

  Демокріт

  Людина повинна навчитись підкорятись самій собі і бути підвладною самій собі і бути підвладною своїм рішенням.

  Цицерон

  Форма проведення.Лекція.

  Тема лекції у нас, на перший погляд, незвичайна. Дехто з вас буде ставитись до цього скептично, дехто розсудливо. Але проблема проституції, зокрема серед неповнолітніх, існує в наш час. І головне завдання, яке я поставила перед собою, щоб вирішити його разом з вами — з’ясувати, чому молодь йде на такий шлях? Що спонукає її до цього?

  Розпочати лекцію я хотіла б такими словами Гегеля «Людина є не що інше, як ряд її вчинків». І це дійсно так. В одній із лікарень шкіряно-венеричного відділення запитали молоду, на вигляд скромну дівчину, вчорашню школярку, що спонукало її* ходити по барах, валютних ресторанах і продаватися за гроші? Виявляється, вона хоче вийти заміж за іноземця і поїхати за кордон.

  І це мрія не лише однієї дівчини. Попелюшки з валютних барів мріють про закордонного принца і в один голос розповідають про деякі випадки, які, по їхньому, стали легендами. Але мені здається, шо вони хочуть за кордон тільки для того, щоб і там продавати своє тіло, щоб мати шикарні сукні, дорогі напої, хороші сигарети. На повіях переважно не одружуються. У великих містах можна спостерігати таку картину. Біля кожного готелю, бару, ресторану є свої повії. І прагнення наживи виявляється сильнішим за страх перед можливістю бути покараним.

  Багато з валютних повій мають непогану зовнішність, але вони не можуть похизуватись ні красою, ні молодістю. Це ж і створюється ціла низка злочинних організацій, куди, крім повій, входять працівники готелів, які або пропускають їх, або інформують про вигідні заїзди інтуристів.

  І розірвати цей ланцюг дуже важко не тільки тому, що всі вони міцно зв’язані один з одним жадобою наживи, але й через те, шо законодавство в цьому питанні достатньо невизначене.

  Зараз багато говорять про проблему СНІДу. Відомо, яке відношення до цього мають повії. В Кенії 80% повій заражені цією хворобою. Хоча в нас не Кенія, але випадки виявлення цієї хвороби у повій є.

  І що головне, їх ніколи не зупиняє загроза захворіти цією страшною хворобою.

  Сьогодні вони згорда дивляться на оточуючих, пишаються своїми імпортними сукнями, веселим життям, і посміхаються. Хоча не всі. Яну, дівчину 17 років, знайшли у лісі з ножем у серці. Тепер вона своїх послуг пропонувати не буде. Основна соціальна небезпека проституції, на мій погляд, полягає в тому, що розбещує молодь. Юні особи спокушуються можливістю легко заробити гроші, смачно їсти і пити. Але за це потрібно платити. І не тільки штрафами і венеричними хворобами…

  Я хочу розповісти вам таку історію. Ларисі 18 років. Вживати наркотики розпочала 3 роки назад. Живе статевим життям з 13 років. Взагалі все-таки надає перевагу наркотикам. Спочатку Лариса приймала пігулки, а потім почала колоти екстракт опіуму.

  —    Я це роблю, щоб забутись, — говорить вона. — Не хочу згадувати про те, що зі мною трапилось.

  Лариса півроку тому народила мертву дитину. Це трапилося через те, що вона приймала пігулки під час вагітності. Тим самим вона намагається виправдати себе, забуваючи, що вона сама у всьому винна.

 • Що ти робиш після приймання наркотиків?
 • Як що? — дивується Лариса. — Лягаю спати.
 • А на роботі? Ти ж працюєш мулярем-штукатуром?
 • Яка- в нас робота? — ліниво відповідає вона. — Поставили «козел» до дверей, залізли на нього і спимо цілий день.

  Ларису нічого не цікавить, крім наркотиків і волі. Вона чекає того дня, коли можна повернутись до звичного способу життя. У неї немає ні друзів, ні бажань.

  Це історія про Ларису. А тепер послухайте розповідь про 16-літню Олену. І вона розпочала з пігулок, які їй порекомендувала більш досвідчена подруга. Олені зразу сподобався стан забуття на межі виключення свідомості, і вона стала знаходити в цьому задоволення.

  А потім їй довелося разом з подругою поїхати на дачу, де 40-річний господар під приємну музику завів зі своїми юними гостями розмову про наркотики. Олена сказала, що у неї є пігулки. Але доброзичливий господар відповів, що у нього є дещо краще, і запропонував дівчатам вколотися. –

  Довго вмовляти не прийшлось, І тим часом Олені і її подрузі були зроблені ін’єкції. Після першого уколу Олену довго нудило. Але її «благодійник» пояснив, що таке буває лише в перший раз, а потім залишаються тільки приємні відчуття.

  Олена повірила і майже зразу «сіла на систему», стала хронічною наркоманкою «- дня не може прожити без уколу. їй прийшлося за півроку збільшити денну дозу з одного кубика до десяти. А Олені всього 16 років.

  Відомий також випадок, коли група підлітків від 13 до 16 років два тижні жила в трубах великого діаметру, поки їх, голих і замурзаних, з поколеними венами, не витягнув нагору наряд міліції. Ате саме страшне в цій історії, що нікого з них батьки не шукали…

  Але я хотіла б вас викликати на відверту розмову.

  «Є у мене товариш, з яким ми дружимо чотири роки. Я кохаю його, як і він мене. Впевнена, що ми будемо все життя разом. Але чого нам варто було кохання! Класний керівник не давав батькам спокою, ображав мене перед товаришами. Але що в цьому поганого, я не можу зрозуміти досі. Чому мої батьки так хвилюються? 1 чому батьки моєї ж подруги не звертають уваги, що в неї в «гостях» щодня інший хлопець, що вона часто випиває, відверто палить, фарбується? Після однієї розмови з нею почула: «Я беру від життя все, що можу, адже юність один раз на життя. Мені буде що згадати. А ти що згадаєш? У 16 років не бути в близьких взаєминах і дружити лише з одним хлопцем?!» Що їй відповісти? Адже чи зрозуміє вона, що не їй, а мені буде що згадати, що юність справді дається лише раз, і не я її втратила, а вона. Що нікому з цих хлопців вона не потрібна».

  Питання для обговорення.

  1.    Проаналізуйте поведінку обох дівчат. Висловте свої міркування.

  2.    Чи винні батьки у вихованні?

  (Виступ учнів).

  А закінчуючи нашу лекцію, я хотіла б признанням І4-літньої Маші — повії.

  — Мені говорила мама, — розповідає Маша, — зараз я по тобі плачу, але прийде час, і ти будеш плакати по мені. Я хочу тепер тільки одного — хочу додому, до мами, щоб у мене була своя постіль. Я хочу робити уроки. Хочу бути звичайною дитиною.

  Коло питань, які хвилюють підлітків.

  На основі аналізу, проведеного анкетування з учнями 9—11 класів, підлітків хвилюють питання:

  1.    Поясніть, що таке проституція?

  Судячи по кількості записок, ця тема цікавить підлітків.

  Проституція — торгівля своїм тілом, і плата може бути різною — гроші, речі або послуги, вечеря, випивка і т. д. В більшості країн вона заборонена.

  2.    Які симптоми венеричних захворювань і СНІДу?Особлива підступність вірусу СНІД в тому, що людина можедовгі роки не відчувати його присутності і жити звичним життям, а звідси, і заражати інших. Передається СНІД через кров і статевим шляхом. Між інфікованим і безпосередньо хворобою можуть лежати роки. Вчені ще не знають, в який момент вірус стає агресивним, робить людей беззахисними перед обличчям хвороби. Сьогодні медицині відомі десятки захворювань, які передаються статевим шляхом. Симптоми найбільш поширених — гонореї і трихомонуса — характерні: біль у статевих органах, болюче сечовиділення. В таких випадках потрібно негайно звертатись до лікаря. Трапляється, що симптомів практично не має або вони незначні. При цьому хвороба може в своєму гострому періоді бути непомітною, залишитись без лікування і перейти в хронічну фазу. Людина при цьому є носієм інфекції.

  3.    Хто такі гомосеки?

  Термін «гомосексуалізм» (від грецького gomios — однаковий і латинського Sexiss — стать) з’явився вперше у кінці минулого століття і означав спрямованість на осіб однієї ж статі. Взагалі ж явище гомосексуалізму було відоме ще в стародавні часи. Жіночий гомосексуалізм називався лесбійською любов’ю, від назви острова Лесбос, на якому жила знаменита грецька поетеса Саф, яка була одержима потягом до представниць своєї статі.

  4.    Що повинен робити юнак, коли він дізнається, що йогоподруга вже не дівчина? Чи потрібно в наш час зберігати своюневинність, хоча вважають: якщо дівчина невинна, вона простонікому не подобалась по-справжньому?

  Подібні думки часто зустрічаються серед молоді. Але варто пам’ятати, що протягом історії людства різні культури оцінювали невинність по-різному. Тому існували різні обряди і ритуали позбавлення невинності нареченої, з тим, щоб до нареченого вона являлась вже жінкою.

  Між іншим, вимога до збереження невинності вимагалась і до нареченого. Цей звичай, звичайно, сьогодні забутий. Але одне в ньому розумне — однаковий підхід до нареченого і нареченої.

  А щодо збереження невинності в наш час, то це не правильно, коли дорослі залякують дівчину, розказуючи всякі нісенітниці про момент втрати невинності. Або втлумачують сину, що якщо його наречена не дівчина, то вона майже повія. Вони забувають або не знають про те, що можна мати великий досвід сексуальних відносин, не прощаючись при цьому з невинністю, і, навпаки, живучи статевим життям, зберегти моральність, цілеспрямованість.

завантаження...
WordPress: 22.92MB | MySQL:26 | 0,324sec