Ознайомлення з групами «теплих» кольорів. Тематичне завдання «Спекотний день»

Тема . Ознайомлення з групами «теплих» кольорів. Тематичне завдання «Спекотний день».

Мета: ознайомити дітей з теплою групою кольорів; вчити отримувати різні відтінки кольорів за допомогою змішування фарб; вчити дітей малювати елементарний пейзаж; розвивати кольоровідчуття, мото­рику руки, фантазію; виховувати любов до природи та мистецтва.

 

Обладнання: репродукції картин із сонячним і похмурим днем, педагогічні малюнки, ілюстративні малюнки, ілю­стративні таблиці.

 

          Хід уроку

І. Організаційний момент.

П. Актуалізація опорних знань.

– У мене є книжечка. Але вона не проста. Щоб її відкрити, треба роз­гадати загадки.

Всі його люблять, всі його чекають,

А хто подивиться, – кожен скривиться.

(Сонце)

 Маленьке, кругленьке,

Всьому світу миленьке,

Горить без полум’я,

Сходить без насіння.

                                       (Сонце)

Летить орличка по синьому небу.

Крила розпустила – сонце закрила.

                                               (Хмара)

 Мету-мету – не вимету,

Несу-несу – не винесу.

Пора прийде – само піде.

                                      (Промені сонця)

 III. Мотивація навчальної діяльності.

  1. Розповідь вчителя.

                              Сонечко і Хмаринка

    Одного разу Сонечко гуляло по небу. Його гаряче проміння підсуши­ло землю після дощу і піднялися вверх невидимі дрібнесенькі часточки води. В голубій височині вони зібралися разом і народилася маленька біла Хмаринка. Легка і весела вона побачила золоте Сонечко і зразу подружилася з ним. Сонечко цілими днями мандрувало і зігрівало землю, а коли вто­млювалося, Хмаринка любесенько підставляла йому свій пухнастий бочок для відпочинку, вони розмовляли та сміялися. Вдвох їм було дуже добре. Але, з часом, Хмаринка помітила, що вона стає все більшою і більшою, і захвилювалася. Та Сонечко любило її і лагідно заспокоювало. А Хмаринка росла і росла. Поступово вона перетворилася на темну грозову хмару, за­крила все небо так, що промені Сонечка не змогли пробитися на землю, а звірі та птахи поховалися від її вигляду. Хмаринці було так сумно, що вона заплакала. Вона плакала гірко і невтішно, а на землю падав дощ. Він напоїв спраглу землю.

Ожили рослини, підняли догори голівки пахучі квіти, в чистому пові­трі забриніли крильми жуки та метелики, заспівали пташки, засяяла на пів­неба дивовижна райдуга…

Невтомне Сонечко знову обходило свої володіння, підсушувало омиту землю, а за цим разом мандрувала по небу пухнаста біла Хмаринка.

– Скажіть, якою була Хмаринка?

–   Чому вона плакала?

–   Що сталося з нею потім?

IV. Вивчення нового матеріалу.

– Сьогодні ми будемо малювати невелику картину природи, де буде сонечко, хмаринка, земля, вкрита квітами і травами.

 

1. Аналіз наочного матеріалу.

–   Як виглядає сонечко?

–    Якої форми його промінчики?

–   По чому видно, що воно добре, веселе?

–   Де відносно центра малюнка воно знаходиться?

–    Якого воно кольору?

–   Якою ми бачимо землю на малюнках?

–   Подивіться на ці картинки. Який стан природи тут зображено?

–   По чому ви визначили, де ясний сонячний, а де похмурий день?

– Тепер ми знаємо, що Сонечко – теж художник. На першій картині во­но до всього додало жовтий колір. І малюнок виглядає теплим і радісним.

А на другій картині похмуре небо. Промені не пробилися через хма­ри. Кольори сумні та  сірі.

– Яке буває сонечко? (Тепле, гаряче, пекуче).

– А тепер покажіть мені фарби, які теж викликають відчуття тепла.

– Значить і фарби можуть бути теплими. Назвіть теплі кольори. (Жовтий. оранжевий, червоний, вохра, жовто-зелений, червоно-коричневий).

Якщо ними намалювати малюнок, то він теж буде теплим і життєра­дісним

 

2. Педагогічний малюнок.

2-3 композиції пейзажу вчитель створює на дошці. Враховуючи про­позиції дітей, розміщує сонечко посередині малюнка, вище або нижче. По-різному розташовує хмаринки, квіти, трави на землі. Штрихами, хвиляс­тими або рівними лініями зображає промінчики. Одну з композицій виконує фарбами.

–   Спочатку викладаємо на палітру потрібні кольори. Це синій, зеле­ний, жовтий, білий, перевіряємо їх густину. За першою пропискою малює­мо широким пензлем небо та землю.

–   Для цього змішаємо синій колір з білим і закриємо більше половини малюнка блакитним кольором. Нижню частину композиції виконаємо зе­леним кольором. До нього можна додати трохи жовтого, щоб отримати тепліший, або білого, щоб отримати світліший відтінок.

–   Штрихи щетинним пензлем будемо класти вертикально. Це зразу допоможе намалювати зелену траву.

–   Якщо фарба вже підсохла, приступаємо до другої прописки.

–   Візьмемо середній круглий пензель та вмочимо його в жовту фарбу. Вибравши місце для сонечка, плавною лінією намалюємо коло і заповнимо середину. Якщо воно вийде нерівне, потихеньку розширюючи зображення, зробимо його акуратним. Іншим пензлем намалюємо пухнасті білі хмарин­ки. Тепер будемо малювати промінчики короткими штрихами або довгими лініями, не замальовуючи хмаринки.

За останньою пропискою виконаємо дрібні деталі тоненькими пенз­ликами. Темнішим та світлішим відтінком зеленого кольору проведемо багато вертикальних ліній, щоб отримати гарну травичку. А серед трави яскравими кольорами намалюємо різні квіти, грибочки, ягоди.

–   Для того, щоб усміхалося сонечко, кінчиком пензля зробимо йому сині очі, червоний ротик, оранжеві бровки, чубчик або коси. Хмаринка теж може усміхатися або сумувати.

–   Ви також можете придумати свою казочку про Сонечко і Хмаринку та в кінці уроку її розповісти.

3. Фізкультхвилинка.

Вийшли діти у садок

Заглядали за дубок.

Побачили зайчика,

Поманили пальчиком.

Зайчику, зайчику, пострибай,

Свої лапки виставляй.

Почав заєць танцювати,

Малих діток забавляти.

Разом з зайчиком скоріше

Потанцюєм веселіше.

Стало легко й добре враз,

До роботи знову час.

4. Закріплення нового матеріалу.

Повторення послідовності виконання роботи.

–   З чого ми почали малювати малюнок?

–   Як підібрали колір неба, трави?

–   Що робили за другою та третьою пропискою?

 

V. Самостійна робота.

Учні виконують малюнок самостійно. Вчитель надає індивідуальну допомогу учням.

VI. Аналіз робіт.

Створюють виставку робіт. (Обговорення учнівських робіт)

VII. Підсумок уроку.

–   Що малювали на уроці?

–   Які ви знаєте теплі кольори?

–   Слухання вірша

Художник

Малювати картини руками не можна,

Лише серцем, що бє у душі,

В тій де мешкає дивний художник,

Що натхнення черпає в собі.

І лиш духом всесильна людина

Розфарбує цей світ кольорами,

Щоб ожила від світла картина,

Наче небо мовчазне над нами.

 

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Урок 13 (47.0 KiB, Завантажень: 4)

завантаження...
WordPress: 22.81MB | MySQL:26 | 0,312sec