ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕЬ ЗА ТЕМОЮ: «ЗВІДКИ І ЯК ІСТОРИКИ ДОВІДУЮТЬСЯ ПРО МИНУЛЕ»

ТЕМА: ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕЬ ЗА ТЕМОЮ:

«ЗВІДКИ І ЯК ІСТОРИКИ ДОВІДУЮТЬСЯ ПРО МИНУЛЕ»

Мета: здійснити тематичне оцінювання знань, умінь і навичок, набутих учнями впродовж вивчення теми; удосконалювати набуті вміння й навички; виховувати шанобливе ставлення до минулого нашої Батьківщини.

Тип уроку: контроль знань

Обладнання: картки, атлас, завдання для перевірки навчальних досягнень учнів.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент.

Учитель повідомляє учням тему та завдання уроку, інформує заплановані форми роботи.

ІІ. Оцінювання й перевірка знань учнів.

Гра «Спринт»

  1. Наука, що вивчає минуле людства.
  2. Який видатний український історик був автором 10 – томної «Історії України – Руси»?
  3. Як називають учених, котрі розшукують, розкопують і досліджують давні речі і споруди?
  4. Наука, що вивчає способи обчислення часу.
  5. Як називається установа, де зберігаються і упорядковуються документальні писемні пам’ятки?
  6. Наука, яка займається дослідженням монет.
  7. Хто раніше заселяв терени сучасної України?
  8. Наука, що досліджує географічні назви.
  9. В якому столітті вперше було вжито назву Україна?
  10. Що ви знаєте про Вікентія Хвойку?
  11. Одне з найдавніших міст України, її сучасна столиця.
  12. Найбільша річка України, на берегах якої селилися поляни.

2. Гра «ВГАДАЙ ГЕРОЯ»

Учитель зачитує невеликі характеристики осіб, біографічні дані; учні вгадують особу, показують на дошці портрет.

1. Історик, учений, його називають батьком української історії. Цій особі належить близько 2000 праць з історії України, серед яких 10-томна «Історія України–Русі».

2. Чернець Києво-Печерського монастиря, автор найдавнішого літопису «Повісті минулих літ».

 

3. Історична головоломка

о

і

т

р

я

і

с

 

 

р

н

о

х

о

л

я

г

і

о

 

 

р

е

л

о

а

г

о

х

о

п

н

т

о

і

м

и

 

  1. Гра «Допоможи історику»
    1. Познач на стрічці часу дату відкриття Вікентієм Хвойкою трипільської культури.
    2. Перше вживання назви Україна в писемних джерелах відносять до 1187 р. Познач на лінії часу вказану дату

    5. Розв’яжи кросворд


1. Запис подій за роками.

2. Одна з назв річки Дніпро.

3. Установа, де зберігаються документи.

4. Видатна архітектурна пам’ятка у Києві — Золоті __ .

5. Учений, який розшукує, розкопує та вивчає давні речі.

6. Знак держави, міста чи роду.

7. Так називали Дніпро стародавні греки.

8. Автор Державного Герба України.

9. Назва Державного Герба України.

10. __ Мозолевський.

11. Представник народу, який жив на території України у VII–IV ст. до н. е.

12. Усна народна творчість.

13. Проміжок часу тривалістю 365 або 366 діб.

14. Один з видів усної народної творчості.

15. Наука, «озброєна» лопатою.

16. І м’я автора чотиритомного видання українських народних пісень.

17. Століття.

18. Від якого слова походить назва «Україна»?

19. Видатний історик України ХІХ ст., вчитель М. Грушевського.

20. Хронологія — це наука про __.

21. Наші предки.

Відповіді

1. Літопис. 2. Славута. 3. Архів. 4. Ворота. 5. Археолог. 6. Герб. 7. Борисфен. 8. Нарбут. 9. Т ризуб. 10. Борис. 11. Скіф. 12. Фольклор. 13. Рік. 14. Казка. 15. Археологія. 16. Яків. 17. Вік. 18. Країна. 19. Антонович. 20. Час. 21. Слов’яни.

6. Скласти міні-розповідь на тему «Трипільці». (Не менше 5 речень)

 

ІІІ. Підсумки уроку

Заключне слово вчителя

У результаті вивчення першої теми відбулося перше знайомство з історією. Ви дізналися, що це за наука й для чого вона потрібна. У наступних темах на вас чекає багато цікавого, що поглибить ваші уявлення про історію.

завантаження...
WordPress: 22.81MB | MySQL:26 | 0,329sec