Останній крок до оволодіння ключовими освітніми компетенціями

Мета: актуалізація знань, отриманих на попередніх заняттях.

Закріплення поняття «компетентність», ключових освітніх

компетенцій. Створення моделі особистості сучасного

педагога.Хід заняття :

Вступна частина.

 1. Вправа «КІНЕТИЧНІ ВМІННЯ » (10 хв. )

  Мета: розвиток невербальних форм комунікації, налаштування на

  позитивні взаємостосунки під час заняття.

   

  Хід вправи

  Використовуючи міміку, пантоміму, жестикуляцію, не вимовиши жодного слова, зобразити те, що написано на картці: директор, вчитель, фізичної культури, учень, перерва, повар, указка, глобус, вішалка, журнал.

  Аудиторія має вгадати, що зображує учасник.

  2. Колаж думок

  «КОМПЕТЕНТНІСТЬ – ЦЕ…»
  (5 хв.)

   

  Хід
  вправи

   


  Усі відповіді учасників записуються на фліп – чарті (ватман). Після цього тренер узагальнює їх разом з педагогами. В ході мозкового штурму учасники можуть висловитися щодо професійної компетентності вчителя.

  Рефлексія вправи.

   

   

  Основна частина.

  3.Вправа «ПОРТРЕТ СУЧАСНОГО ВЧИТЕЛЯ »

  (20 хв. )

  Мета: побудова портрету особистості сучасного педагога, усвідомлення

  вчителями орієнтирів для професійного росту.

   

  Хід вправи

   

  Вам необхідно по черзі написати на ватмані ті якості, які, на вашу думку, мають бути притаманні сучасному вчителю ( на обміркування

  1-2 хв. )

  Підбиття підсумків.

  Отже, можна зробити висновок, що важливим аспектом є наявність у вчителя таких якостей як :… ( тренер зачитує з ватмана ).

   

  Також важливо, щоб вчитель мав такі риси :

  1. Доброзичливість. Тепле, людяне ставлення до тих, хто поруч.
  2. Вихованість, тактовність.
  3. Терпимість. Уміння миритися з іншою думкою, іншим способом мислення, характером.
  4. Енергійність. Здатність постійно напружено працювати, ставити перед собою та вирішувати складні завдання.
  5. Професійна ерудиція. Глибокі та ґрунтовні професійні знання.
  6. Обов’язковість. Вірність слову, надійність даної обіцянки.
  7. Оригінальність мислення. Самобутність, своєрідність, шаблонність мислення, схильність до нестандартних рішень.
  8. Захопленість роботою. Глибока зацікавленість своєю діяльністю.

   

   


  4. Релаксаційна вправа

  «ВОСКОВА ФІГУРА » (5 хв. )

   


  Мета: навчитися розслаблятися і уявляти себе

  у незвичайному образі, отримувати від цього задоволення.


  «
  Оберіть зручну позу. Закрийте очі. Дихайте повільно. Розслаблення настає на видиху і пов’язане з відчуттям тепла та приємної важкості.

  Ви прийшли на виставку воскових фігур, повільно рухаєтесь від одного експоната до іншого. Зупиніться біля одного з них. Це – ваша копія, а точніше, це ви і є. Дуже цікаво на певний час стати восковою фігурою. Ваші ноги торкаються підлоги. Підлога дуже тепла, вона стає все теплішою й теплішою. Ваші ступні відчувають тепло, і віск починає топитися… Ви навіть бачите, як краплини воску стікають з ваших ніг… Вам приємно, тепло… Тепло підіймається вище, і поступово починає танути все тіло.

  Останні краплини падають з пальців рук. Ви відчуваєте приємне розслаблення, спокій, впевненість у собі. Але що це? Ноги, ваші ноги у воді. Вона все прибуває і прибуває. Прохолодна, від неї йде свіжість і бадьорість. Вона підіймається дедалі вище і вище. З кожним вдихом відчуваємо, як вода піднімається знизу вгору — від ніг до голови. Все ваше тіло занурюється у воду. Ви легко відштовхуєтесь і пливете до берега. З кожним рухом відчуваєте приплив сил і заряд бадьорості. Цілюще відчуття свіжості. Почніть зворотну лічбу від 10 до 0. Закінчивши рахувати, ви досягнете берега. Усміхніться: ось берег — виходьте».

   

  5. ПРОЕКТ « КЛЮЧОВІ ОСВІТНІ КОМПЕТЕНТНОСТІ» (20 хв.)

   


  Мета : уточнити та закріпити знання учасників про основні освітні

  компетентності.

   

  Хід вправи

   

  Учасники об’єднуються у малі групи по 3 – 4 осіб. Кожна група одержує аркуші формату А1, набір фломастерів, ножиці, кольоровий папір і має протягом 10 хвилин створити плакат «Ключові освітні компетентності» (окремій групі-окрема компетентність). Після закінчення роботи групи презентують і коментують свої проекти.

  6. Вправа « ЧОГО Я НАБУВ?» (10-15 хв.)

   

  Гіркота прощання з групою пом’якшується, якщо кожний

  учасник сформулює для себе, чого суттєвого набув він під час роботи,

  і як це допоможе йому у подальшому житті. На це спрямована

  вправа.

   

  Хід вправи

   

  Щоб нам було легше розлучатися один з одним, ми можемо зробити наступне. Нехай кожен зосередиться на тому, чого він тут набув. Подумайте кілька хвилин над таким запитанням:

  В чому полягає найважливіший досвід, який я набув у цій групі і який допоможе мені краще справитися з труднощами повсякденного життя?

  Закрийте очі та не відкривайте їх до тих пір, поки не знайдете відповідь на це питання, а потім запишіть відповідь на картці.

  Мені хочеться, щоб кожен зараз поділився з нами тим, що він усвідомив.

  Зауважимо, що варто привернути увагу учасників тренінгу до обговорення таких питань:

 • Наскільки широкий спектр набутого досвіду?
 • Чий досвід виявився схожим до мого?
 • Що я можу зробити для того, щоб те, чого я набув, було для мене значущим якомога довше?

 

7. Вправа « ДАРИ УЧІННЯ » (20 хв.)

 

Мета: надати можливість учасникам подякувати тим членам групи, які

найбільше допомогли їм учитися, адже якщо учасники добре

знають один одного, вони зможуть набути позитивного досвіду.

 

Хід вправи

 

«Ми працювали разом упродовж досить тривалого часу. Кожен робив те, що було йому під силу,до вподоби. Кожен чогось навчився сам і зробив свій внесок у те, щоб й інші також чогось навчилися.

Задумайтесь на хвилину про те, кому із членів групи ви особливо вдячні. Хто вам надав суттєву підтримку в навчанні? Чим: зауваженням? Власним прикладом? Запитанням? Постійним протистоянням?

Коли ми висловлюємо подяку іншій людині, то цим самим підвищуємо і нашу власну самоповагу.

Я хотіла би, щоб з усіх, хто допомагав вам і підтримував, ви вибрали тільки одну людину. Подумайте, який маленький подарунок ви можете їй приготувати. Цей подарунок повинен бути символом вашої вдячності. Це може бути вірш або розповідь, малюнок, афоризм або щось інше.

У вас є на це 20 хвилин і, будь ласка, не говоріть наперед, кому ви хочете зробити сюрприз».

Потім зібравшись разом , учасники по черзі урочисто підносять свої подарунки, супроводжуючи їх короткими коментарями, – виходить невеликий святковий ритуал.

 

Заключна частина.

 

 1. Прикінцеве слово

«ЗНАННЯ ЛЮДЕЙ В ТЕОРІЇ Й НА ПРАКТИЦІ »

(10 хв.)

 

На завершення, шановні колеги, хочу познайомити вас із повчальною східною історією Н. Пезешкіана “Знання людей в теорії і на практиці”

Один юнак, який прагнув знань і мудрості, зазнав чимало труднощів, вивчаючи далеко від батьківщини, у Єгипті, фізіогноміку, науку про вираз обличчя. Шість років тривало це навчання. І ось настав день, коли він прекрасно склав усі іспити. Радісний і гордий, юнак верхи на коні повертався на батьківщину. На кожну зустрічну людину він уже дивився очима людини, яка пізнала мудрість науки, і, щоб розширити і поглибити свої знання, читав по виразу їх обличчя, як по книзі. І ось зустрів він чоловіка, на обличчі якого він прочитав шість властивостей характеру: зрозуміло було, що він заздрісний, ревнивий, жадібний, користолюбивий, немилосердний і зухвалий. “Бог свідок, який жахливий вираз обличчя в цього чоловіка, ніколи я ще не бачив і не чув нічого подібного. Ось коли я зміг би перевірити свою теорію”. Поки він так думав, незнайомець підійшов до нього з привітним, доброзичливим виразом обличчя і покірливо сказав: “О пане! Уже пізно, найближче село далеко. Моя хатина маленька і темна, але я буду носити тебе на руках. Яка це була би честь для мене, якби я посмів вважати тебе своїм гостем на цю ніч, і ощасливила б мене твоя присутність!”. Наш мандрівник із здивуванням подумав: “Дивно! Який контраст між тим, що говорить цей чоловік і огидним виразом його обличчя”.

Ця думка глибоко схвилювала юнака, він став сумніватися у тому, що засвоїв за шість років навчання. Щоб знову набути впевненості, він погодився на запрошення незнайомця. Господар пригощав ученого чаєм, кавою, соками, печивом і тортами. Він засипав свого гостя ласкою і увагою. Три дні й три ночі гостинному господарю вдалося утримувати мандрівника в себе. Нарешті учений захотів позбутися цієї неймовірної гостинності і
твердо вирішив їхати. Під час прощання господар протягнув йому конверт зі словами: “О пане! Це Ваш рахунок”. “Який рахунок?” – із здивуванням запитав юнак. І рангом оголилося справжнє обличчя господаря. Він нахмурив чоло і злісно закричав: ” Яке нахабство! Що ти собі уявляв, коли їв тут і пив? Чи не думав ти, що все це було безкоштовно?”. При цих словах учений відразу прийшов до тями і мовчки відкрив конверт. Він побачив, що все, що він їв і не їв, було вказане в рахунку за ціною в сто разів більшою. У нього не було при собі навіть половини потрібної суми. Довелося зійти з коня і віддати його господареві, а на додачу ще й сідло зі своїм багажем. Але і цього виявилося мало. Тоді він зняв з себе свій дорожній костюм. Пішки вирушив в дорогу. І довго ще можна було чути його запальні слова: “Слава Богу, слава Богу, що шість років мого навчання не були марними!”

А я в свою чергу хочу побажати вам, щоб ті знання, які ви отримали під час тренінгу стали вам у пригоді і вісім занять нашого навчання не були марними.

 

 

 1. Підведення підсумків проводиться у формі анкетування (10 хв.)

 

 

Про результати тренінгу можна буде судити після аналізу відповідей учасників на запитання анкети.

АНКЕТА

 

 1. Ти задоволений участю у тренінгу?

   

 2. Що тобі найбільше запам’яталося у тренінгу?

 

 1. Що тобі не сподобалося?

   

 2. У чому тобі допоміг тренінг?

 

 1. Чи справдилися твої очікування?

 

 1. Які завдання із тренінгу потрібно взагалі вилучити?

   

 2. Які помилки були допущені керівником тренінгу?

 

 1. З ким із членів групи тобі було найприємніше працювати?

 

9. Як ти оцінюєш свою обізнаність про ключові освітні компетентності

(за 10 – бальною шкалою) до тренінгу і після його завершення?

завантаження...
WordPress: 22.92MB | MySQL:26 | 1,243sec