Особливості юнацької любові

Мета: розширити усвідомлення особливостей почуття любові, одержати досвід ефективної взаємодії з людьми протилежної статі.

Вправа 1. За що ми любимо.
Вступаючи у взаємодію з іншими людьми, ми виявляємо, що вони подобаються нам чи не подобаються. Як правило, цю оцінку ми пов’язуємо з внутрішніми якостями людей. Давайте спробуємо визначити, які якості в людях ми цінуємо, приймаємо. Завдання будемо виконувати пись¬мово. Візьміть лист паперу, виберіть у групі людину, що багатьма своїми проявами імпонує вам. Перерахуйте п’ять якостей, що особливо вам у цій людині подобаються. Отже, не називаючи самої людини, укажіть п’ять якостей, що вам особливо в ній подобаються. Тепер, будь ласка, по черзі прочитайте вашу характеристику, а ми усі спробуємо визначити людину, до якої вона відноситься.

Вправа 2. Про кохання: реальне – ідеальне.
Може бути, хтось задумався про те, що кохання, описане в прекрасних віршах, не дуже схоже на наші звичайні відносини, в яких проявляються образи, сварки, ревнощі. Але душа тягнеться до високого і чистого. Тому завдання полягає в наступному: розбийтеся на дві команди. Кожна команда повинна підготувати і розіграти дві сценки, що зображують кохання. Перша сценка показує реальні відносини закоханих, їх поведінку, іноді дурну, некрасиву. Покажіть найбільш характерні, на ваш погляд, моменти. Це конкурс на саму типову сценку про те, як це буває. А друга сценка повинна показати кохання ідеальне – таке, про яке мріється. Ви можете придумувати все самі, а можете розіграти сцену з якого-небудь відомого вам досвіду. Можна грати реалістично, можна – символічно. У сценці може брати участь одна людина, а може вся команда, якщо вам знадобиться.
Кожна команда показує дві свої сценки. Зазвичай ці сценки дають багатий матеріал для обговорення.

Вправа 3. Розфарбувати любов’ю
Щоб дійсно добре ладити з людьми, нам необхідно відчувати їхню любов і підтримку. Інакше в критичних ситуаціях ми втрачаємо самовладання і не можемо стримати роздратування.
Як ви показуєте іншим людям, що ви їх любите? Яким чином ви самі розумієте, що інша людина вас любить?
Розділіться, будь ласка, на пари. Витягніть руки вперед і уявіть собі, що вони покриті чудесним кольором любові. Який колір ви для себе виберете? Я хочу, щоб ви показали зараз один одному, як сильно ви один одного любите. Для цього ви зараз «розфарбуєте» один одного квітами любові, ніжності, добра, ласки.

Обговорення.


 

завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 1,586sec