Осінні роботи на ділянці ягідника

Тема.    Осінні роботи на ділянці ягідника

Мета:  ознайомити учнів із видами осінніх робіт, які проводяться на ділянці ягідника, технікою і строками їх проведення; прививати любов до праці; виховувати любов до природи.

Форми та методи: Інтерактивні вправи, словесні,  кооперативні.

Обладнання: міні-підручник, додаткова література, дидактичні матеріали.

Девіз заняття:

Хто знає все,

тому ще багато треба вивчати.

Хід заняття

I. Організаційний момент.

Народна мудрість стверджує, що не талановитих людей немає, а є … Як ви гадаєте, що ж заважає розкриттю наших талантів? Запропонуйте своє закінчення афоризму.

Отже, не талановитих людей немає, а є зайняті не своєю справою.

Звичайно ж, талановитий і кожен учень класу.

II. Мотивація навчальної діяльності.

  • Що треба знати про технологію закладання ягідника?
  • Які ягідні культури обов’язково треба мати в своєму ягіднику?
  • У чому полягає догляд за ягідниками?

Про це та багато цікавого у роботі на ягідниках ми сьогодні дізнаємось на нашому занятті.

ІІІ. Надання необхідної інформації.

Знаючи  цінність ягідників, в індивідуальних робітничих господарствах, крім закладання плодових дерев, також необхідно мати невеличкі плантації ягідних рослин – малину, суницю, смородину, агрус.  Крім продовження терміну вживання плодів у свіжому вигляді, бо ягідники раніш всіх фруктів визрівають, – особлива цінність ягідників полягає ще в тому, що вони значно швидше, ніж садові дерева, починають плодоносити. Так, наприклад, добре посаджена в серпні-вересні суниця може дати врожай уже в наступному році. Такі ж ягідники, як малина, смородина, звичайно починають давати врожай через рік.

Догляд за ягідниками – повідомлення учнів

Догляд за ягідниками, в основному, полягає в розпушуванні грунту, видаленню шляхом прополювання бур’янів, поливанні на випадок посушливого року, обкучуванні на зиму малини, смородини і агрусу, а також в обрізуванні.
Розпушування грунту провадять кінним полільником, або звичайними лопатами шляхом перекопування. Ягідні ділянки повинні бути чистими від бур’янів. Ця робота систематично, при першому ж з’явленні бур’янів, або як тільки після дощів утворилась ґрунтова корка, – повинна бути виконана ручними лопатами, або кінними планетами.

На випадок посушливого року, або недостатньої вологості грунту на ягідниках, – ділянки час від часу треба поливати. Поливання особливо потребує суниця. Висаджені осінню кущики малини, смородини і агрусу на зиму обов’язково повинні бути обкучені м’якою землею.

Ділянка під суницею для кращого утворення вологості ґрунту повинна бути притінена соломистим гноєм, або іншим перегноєм, який щороку розкладають під кущиками. Цей перегній служить і за вдобрення суниці і за гарний застережник зменшення випаровування вологи із ґрунту.
Необхідним заходом для підвищення врожайності суниці. Є також щорічне знищення зайвих вусиків (краще всього – після збирання ягід), а також обкучування час від часу оголених коренів суниці до самих листів.
Догляд за малиною, крім наведеного, полягає ще й у тому, що дворічні паростки малини, які після плодоношення відмирають і заміщуються новими, обов’язково знищуються шляхом зрізування їх секаторами (садовими ножицями). Роботу цю треба провадити восени, або рано весною. При густому стоянні малини, щорічно провадять розріджування однорічних паростків для кращого розвитку кущів і врожайності. Весною, до розпукування бруньок на малині, однорічні паростки укорочують на 1/з їх довжини, що утворює кращі умови для одержання крупноплодових ягід.

Щодо догляду за смородиною та агрусом, то він полягає, крім підпушування грунту і знищення бур’янів, ще в щорічному обрізуванні старих гілок. Відомо, що у смородини велике плодоношення ягід буває на дворічних паростках і слабше – на трирічних. На старіших паростках врожаю зовсім не буває. У агрусу плодоношення буває на дворічних, трирічних і чотирьохрічних паростках. Ось чому ці старі  паростки, які не плодоносять, обов’язково повинні щорічно знищуватися.

ІV. Центральна частина уроку – інтерактивна вправа.

Робота в групах.

Складання плану агротехнічних заходів по догляду за ягідником на осінній період

І група – Догляд за суницями

ІІ група – Догляд за смородиною та агрусом

ІІІ група – Догляд за малиною.

Учні працюють з літературою , представляють свій план дій.

V. Рефлексія, підбиття підсумків роботи.

Які культури відносять до ягідних?

Як правильно посадити суниці?

Як підготувати до зими малину та смородину?

VІ. Домашнє завдання.

Скласти кросворд «Ягідник мого саду»

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

07 Тема Осінні роботи на ділянці ягідника (16.6 KiB, Завантажень: 4)

завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 0,326sec