Орієнтування в просторі

Тема. Орієнтування в просторі

 

Мета: розвивати логічне мис­лення, пам’ять, увагу, спостереж­ливість, математичне мовлення.

 

Обладнання: зошит, геометричні фігури, папір в клітинку, іграшки.

 

Хід заняття

І. Організаційний момент

 

—  Діти, сьогодні у нас буде урок-змагання між групами: «кола», «трикутники», «квадрати», «ром­би». Кожна група має набори фігур різного кольору. Оберіть собі фігу­ру кольору, який відповідає вашому настрою. А тепер зробіть емблему вашої групи.

 

  1. I.              Опрацювання нового матеріалу

 

Вправа 1.

—  Діти, подумайте, в основі яких предметів можна знайти коло, квадрат, трикутник, ромб?

— Перетворіть фігуру на пред­мет.

(Кожна група отримує аркуш паперу з геометричною фігурою і виконує завдання)

Вправа 2.

( Вправи на орієнтування дітей у просторі та площині проводимо на аркуші паперу в клітинку)

1). Хто зуміє провести пряму горизонтальну лінію заданої довжини точно за лінійкою; лінію довжиною в 1 клітинку, в 2 клітинки, в 3 клітинки, в 4 клітинки і так далі?

2). Хто зуміє провести вертикальну лінію  точно за лінійкою; лінію довжиною в 1 клітинку, в 2 клітинки, в 3 клітинки, в 4 клітинки і так далі?

3). Хто зуміє намалювати кружечки діаметром у 1 клітинку? Хто намалює 1 кружечок, 2 кружечка, 3 кружечка і так далі?

4). Хто намалює маленький квадратик у 1 клітинку? Хто намалює квадрат зі стороною в 2 клітинки, в 3 клітинки, в 4 клітинки і так далі?

5). Хто зуміє розділити квадрат зі стороною в 4 клітинки за діагоналлю та зафарбувати різними кольоровими олівцями?

6). Хто зуміє розділити квадрат зі стороною в 4 клітинки на 4 рівних квадрата та зафарбувати різними кольоровими олівцями?

Вправа 3.

Орієнтування в просторі

  1. 1.    Гра “Хто правильно піде, той іграшку знайде»

Дитина за вашими вказівками йде в заданому напрямку, щоб знайти іграшку (зроби два кроки вперед, повернись направо, зроби три кроки вперед і т.д.).

  1. 2.    Гра “Вгадай, скільки кроків?”

Учень повинен визначити, скільки приблизно кроків від нього до певного предмета.

  1. 3.    Гра  “Що змінилося?”

Дитина може вийти з кімнати, а повернувшись, розповісти, що в ній змінилося (переставлений стілець, прибрана книга зі столу і т.д) Можна в певному порядку розкласти на столі предмети і попросити малюка запам’ятати, що і де лежить. Потім він повинен закрити очі, а ви – поміняти місцями два предмета (або один прибрати). Спочатку потрібно брати невелику кількість предметів ( 4-6 ), міняти місцями не більше двох з них. Потім ускладнюйте завдання, виходячи з індивідуальних здібностей учнів.

  1. 4.    Гра « Завдання за зразком»

Завдання – викласти фігури в певному порядку.

(Поклади три жовті трикутника, поряд з ними – три синіх.

Під кожним трикутником помісти червоні кружечки, причому великі кружечки повинні чергуватися з маленькими) і т.д.

 

  1. II.             Робота в зошиті

 

Вправа 1.

—  А тепер подивіться на ма­люнки тварин, знайдіть знайомі форми: коло, квадрат, прямокут­ник та інші.

 

Вправа 2.

— Допоможіть Кролику добігти до лісу. Пам’ятайте, що він може бігти тільки по колах.

 

 

 

Вправа 3.

— Подивіться, який гарний ки­лимок у Кролика вдома, але його треба закінчити. Знайдіть

 

 

 

Вправа 4.

  1. 1.  Вправа «Залатай ковдру» (розвиток вмінь аналізувати об’єкти сприйняття)

Дітям пропонується уважно розглянути малюнок,  та підібрати латочку до кожного килимка, не порушуючи візерунок.

 

Вправа 5.

— Подивіться уважно на ці ква­драти. Вони усі різні. А тепер спро­буйте підрахувати, скільки та яких квадратів потрібно, щоб скласти такий візерунок

Вправа 6. .

— А ось квадрати, їх треба розрі­зати на дві однакові частини так, щоб у кожній були кружечок і знак плюс.

Зробимо такий візерунок з кубиків.

IV. Підсумокзаняття. Нагоро­дження команд

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Орієнтування в просторі (94.4 KiB, Завантажень: 12)

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,730sec