Органи. Фізіологічні системи органів людини

Тема. Органи. Фізіологічні системи органів людини.

Мета: ознайомити учнів із поняттям «орган», «фізіологічна система», назвати приклади  фізіологічних систем людського організму, схематичну будову та принцип їх роботи;

продовжувати формувати вміння порівнювати, узагальнювати;

формувати здоров’язберігаючі компетентності.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: таблиця «Кровоносна система», «Дихальна система»

Форми і методи роботи: словесно-інформаційні, елементи інтерактивних технологій

«Від того, що ми будемо знати,

залежить те, ким ми станемо».

Ж. Растан

ХІД УРОКУ

І. Організація класу.

Метод «Долонька до долоньки»

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Біологічний диктант

Тканина – це …. В організмі людини розрізняють … типи тканин: …. Вкриває тіло ззовні, вистилає порожнини внутрішніх органів, а також утворює більшість залоз – …. Сполучна тканина складається з … і …. До сполучної тканини відносяться …, а також…і …. М’язовій тканині властива здатність до … Нервова тканина складається з …, і … .

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Метод «Приваблива мета» Учитель формує цікаву для учнів мету, розв’язуючи тим самим  навчальні завдання.

ІV. Повідомлення теми, мети, основних завдань уроку

V. Вивчення нового матеріалу

1. Поняття орган ( Бесіда).

– Назвіть органи рослинного організму?

– Назвіть органи тваринного організму?

– А які ви знаєте органи в людському організмі?

– Хто зможе узагальнити і дати  визначення поняття «орган»?

2. Фізіологічна система органів.

(Питання вивчається методом «Шпаргалка». Учні працюють в парах з різними джерелами інформації. Виконуючи конкретне завдання створюють опорну схему, якою будують свою відповідь. )

Н а п р и к л а д:

 

 

 

Система дихання:

носоглотка

гортань – трахея – бронхи – легені

ротова порожнина

VІ. Рефлексія

Учні поділяються  на дві команди. Члени однієї команди називають процес, а інші повинні схематично зобразити фізіологічну систему, що забезпечує даний процес.

Н а п р и к л а д:

Виділення                     Нирки —- сечопроводи —- сечовий міхур

або

Травлення                    Ротова порожнина —- шлунок —- кишечник —- анальний отвір

 

VІІ. Підсумок уроку.

VІІІ. Домашнє завдання:

1. Вивчити параграф підручника.

2. Порівняти фізіологічну і функціональну систему дихання.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

07 Тема Органи Фізіологічні системи органів людини. (13.5 KiB, Завантажень: 49)

завантаження...
WordPress: 22.85MB | MySQL:26 | 0,309sec