Оборотні й необоротні реакції

Тема. Оборотні й необоротні реакції.

Цілі уроку: поглибити знання учнів про типи хімічних на прикладі оборотніх й необоротніх реакцій , удосконалити навички складання рівнянь хімічних реакцій ;розвивати самостійність учнів, розвивати комунікативну, інформаційну, самоосвітню компетентності.

Обладнання: періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва, електрохімічний ряд напруг металів, таблиця розчинності.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Девіз уроку: Працюючи від душі, ви зробите все і для близьких, і для себе , а якщо успіху не буде, працюйте ще. (Д. І. Менделєєв.)

Хід уроку

І. Організаційний етап.

Учитель. Проведемо невеличке дослідження вашого ставлення до навчання. У кожного із вас на столах лежать по шість аркушів із зображенням облич.

Ставлення до навчання (на аркушах зображено вирази обличчя, які відображають різні емоційні стани)

Перегляньте їх і підніміть те, яке відображає ваше ставлення до навчання.

Вступ.

На світі є багато невідомого. Бувають різні відкриття: для всіх і для себе. Для себе – це те, чого ти раніше не знав.

Бажаю, щоб сьогодні на уроці ви зробили відкриття самі для себе.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Колективне обговорення .

Обговорюється питання: чи завжди реакції ідуть в одному напрямку: реагенти – продукти реакції? Учитель пропонує учням навести приклади, коли можливий перехід: реагенти – продукти реакції. В ході обговорення вчитель наводить приклади реакцій оберненого розкладу карбонатної кислоти, амоніаку. Робиться висновок про те, що деякі реакції йдуть тільки в одному напрямку, інші можуть іти в протилежних напрямках. Це відбувається тому, що в міру нагромадження продуктів реакції можуть створитися умови для протікання оберненої реакції.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

Використовується інтерактивна технологія «Ажурна пилка»

На минулому уроці кожен учень одержав картку особливого кольору з номерами (1-5)

« Червоні» – наведіть приклади реакцій розкладу в результаті яких утворюються газоподібні речовини. Яке значення даних реакцій? вода, як один із продуктів реакції, випадає осад.

«Сині»- наведіть приклади реакцій обміну в результаті яких утворюється ? вода, як один із продуктів реакції.

«»Жовті»- наведіть приклади реакцій обміну в результаті яких утворюється осад, як один із продуктів реакції.

«Зелені»- наведіть приклади реакцій обміну в результаті яких утворюється вода, як один із продуктів реакції.

«Фіолетові» – використовуючи додаткову літературу, підготуйте повідомлення про стан хімічної рівноваги.

Етапи роботи на уроці:

  1. Учні працюють у «домашніх групах».
  2. Об’єднання в «експертні» групи . Оголошення та обговорення питань, які розв’язувались у домашніх групах.
  3. Повернення «додому» – обмін інформацією отриманою в «експертній» групі, з членами своєї домашньої групи.
  4. Формулювання кожною групою висновків.
  5. Об’єднання класу для обговорення найважливішого матеріалу.

ІV. Закріплення знань.

Бесіда.

1)    Які реакції називаються необоротними? Наведіть приклади.

2)    Які реакції називаються оборотними? Наведіть приклади.

3)    Чи залежить оберненість від умов, за яких протікає хімічна реакція?

4)    Суміш водню та кисню можна зберігати за кімнатної температури необмежено довго. Чи можна сказати, що тут досягнуто стану рівноваги?

5)    Чи можна вважати рівноважною реакцію відновлення купрум (ІІ) оксиду воднем? Відповідь поясніть.

6)    *Чому залізні ошурки у разі нагрівання в безупинному потоці водяної пари до кінця окислюються до залізної окалини, хоча окиснення заліза водяною парою належить до обернених реакцій?

 

V. Домашнє завдання.

Наведіть по два приклади оборотних та необоротних реакцій, які зустрічаються у побуті та кулінарії.

 

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

24 (14.4 KiB, Завантажень: 49)

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,658sec