Обмін речовин і енергії в клітині

Тема. Обмін речовин і енергії в клітині.

 Мета: навчити учнів вивчати та систематизувати знання про будову та

життєдіяльність організмів; розкрити способи та механізми

взаємодії клітин у багатоклітинному організмі; розвивати вміння

встановлювати взаємозв’язки між структурними компонентами

клітини; виховувати потяг до дослідницької роботи.

Тип уроку:урок засвоєння нових знань

Обладнання: таблиці, підручник, комп’ютер

Форми та методи роботи: психологічний тренінг, «Карусель», творчі

роботи.

Терміни та поняття: метаболізм, асиміляція, дисиміляція, пластичний

обмін, енергетичний обмін.

Девіз уроку

Обмін речовин – це

 фабрика життя

Дитяча енциклопедія

Хід уроку

І. Організація класу

Психологічний тренінг « Побажання творчих успіхів».

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

Скласти діаграму Вена « Порівняльна характеристика мітозу і мейозу»

 

Мітоз                            Мейоз

 

 

 

 

Презентація виконаної роботи Аналіз діаграми.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності .

Професор О.Л.М’ясніков підрахував кількість змін, що відбуваються протягом доби в організмі людини  масою 70 кг. Це такий перелік змін: розщеплюються 125 г білків, 70 г жирів, 450 г вуглеводів з виділенням 12 600 кДж. При цьому використовується 460 л кисню і виділяється 403 л вуглекислого газу. Можливо і серед вас є майбутні вчені? Але спочатку необхідно засвоїти певні знання.

ІУ. Повідомлення теми і мети уроку.

Тема уроку « Обмін речовин  і енергії в клітині».

У. Вивчення нового матеріалу.

Інтерактивна вправа « Карусель». Учні збирають інформацію по проблемі:

Характеристика обміну речовин.

Енергетичний обмін та його етапи.

Кисневий етап енергетичного обміну.

Учні проходять все коло, виконуючи поставлене завдання. В ході роботи одержують консультацію від вчителя.

УІ. Рефлексія. Творчі завдання. Розв’язування задач.

У процесі дисиміляції в тканинах людини розщепилося 6 моль глюкози, з яких повного кисневого розщеплення зазнала лише половина. Визначте: а) скільки грамів вуглекислого газу утворилося; б) скільки моль АТФ утворилося; в) скільки енергії акумульовано у макроергічних зв’язках АТФ?

УІІ. Підсумок уроку. Оцінювання робіт учнів протягом уроку.

Складання вірша в стилі « синквей» ( з п’яти рядків):

Іменник.  2.Два прикметники. 3.Три дієслова. 4.Вислів на тему.

5.Синонім слова.

УІІІ. Домашнє завдання. Опрацювати матеріал підручника по темі «Обмін речовин і енергії в клітині».

Виконати завдання: скласти план розповіді по темі « Обмін речовин і енергії в клітині»; скласти * схему міні – проект « Сонячне світло – основне джерело енергії для живих організмів».

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

30 Тема Обмін речовин і енергії в клітині. (12.9 KiB, Завантажень: 25)

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,697sec