Нумерація чисел в межах 10. Розв’язування прикладів на додавання і віднімання

Тема: Нумерація чисел в межах 10. Розв’язування прикладів на  додавання і віднімання

Мета: Поглибити і систематизувати  знання учнів про нумерацію чисел в межах 10; про склад числа. Розвивати довільну увагу, пам’ять , логічне мислення, творчу уяву. Виховувати культуру поведінки у громадських місцях , інтерес до  математики.

Обладнання: Демонстраційний матеріал  « Вчися рахувати» , набір геометричних фігур, казковий поїзд, картки для перевірки

                                          Хід заняття

І. Організація учнів..

Друзі плеснемо разом, усміхнемося гуртом.

Знов за руки беремось, до роботи візьмемось.

II.    Повідомлення теми і мети уроку.

–     Діти а що це за звук’7

–     До нас наближається чарівний математичний потяг. Сьогодні ми будемо мандрувати по країні Математики. Для того, щоб зайняти місце у нашому поїзді погрібно придбати квиток

–     Підійдіть до каси і отримайте квиток.

–     Обчисліть заданий приклад.

Учні з результатом 9 сідають у червоний вагончик, з результатом 8 у — синій, 7 у зелений,

–      Вчитель-контролер перевіряє чи «пасажири» вірно
обрали вагон. Розміщайтесь зручно, і вирушаємо.

(вмикаю поїзд)

III.   Корекційна робота

1.    Станція Мовчунів.

а)    Порахуйте і покажіть цифрою число сонечок, черепах, левів.
б) Пограємо у гру “Мовчанка”. Результати показуємо
фішками.

–      Яким по рахунку є лев з коричневою гривою”

2.Станція «Писар».
Зошит свій я відкриваю.
Правильно його кладу.
Сяду рівно, не зігнувшись.
Ручку я ось так держу

На цій зупинціми повинні продемонструвати своє вміння

писати цифри.

Математичний _диктант.

1   .Напишіть числа     1, 3, 5. 7, 9.

2   ‘Запишіть числа на один більше даних 2,4,0,8, 10.

3   .Запишіть  сусідів числа 5, 7.

Подивіться, будь ласка, як вишикувалися будиночки на вулиці Гномиків. Перед кожним з них злий чарівник поставив завдання розселити цифри так,. щоб їх сума була І 0, 9 чи 8, бо через Зхв. будиночки зникнуть.

Може допоможемо малюкам.( Робота з наочним матеріалом)

Гарно попрацювали

Галявина « чарівних чисел»

Всідайтесь зручненько. І ми помандруємо далі (вмикаємо поїзд)

Прийшов час відпочити.

Релаксація

Заплющіть оченята і уявіть собі  квіткову галявину. Яскраві квіти колише вітерець. Його теплий подих торкається вашого обличчя . Ніжний сонячний промінець  лагідно шепоче вам  казку.,а потім ковзне по вашому вушку, шийці, долоньці і освітить кожну квіточку. Порахуємо до п’яти і розплющимо очі. І ми  на галявині «Чарівних чисел».

-А зараз назбираємо чарівний букет. Уважно послухаємо цікаві задачі і запишемо їх розв’язок. До букету візьмемо квіти, які є відповідями цікавих задач.

Робота над задачами

1.Вовченята    сіроманці
Чистять зуби рано-вранці
Двоє батьків, троє діток

Скільки їм потрібно щіток?

2.Чотири горіхи з їв Буратіно.
А два горіхи Мальвіна
Нумо, швидко поміркуєм
Скільки з’їли, порахуєм.

 

3.Буратіно біля річки посадив

Аж 3 смерічки.

А Мальвіна – аж 4 .

Певно ви вже полічили .

Скільки разом посадили? –

4.Ось білочка одна

Визирає із дупла

А ще 7 стрибали з гілки

Нумо, порахуймо білки.

Робота із живими цифрами. (Дітям одягаю корони цифр.)

–   Нумо, цифри станьте в ряд.

–   Разом ви натуральний ряд. Вийдіть  цифри-сусіди цифри 5.

–   Утворіть пару, яка складатиме число 9,7…

–   Станція «Геометрична».

–   Перетворюємося на школярів і їдемо далі до станції «Геометрична»

 

Видумуй, пробуй і твори

Розум і фантазію прояви.

Перед вами зразки роботи

–   Щоб виконати завдання нам потрібно розділитися на групи: трикутнички, кружечки, чотирикутнички.

(Роздаємо учням фішки).

Із запропонованих фігур викласти машину , ракету.(Робота за зразком)

–      Чия група швидше закінчить роботу може продемонструвати свій виріб і назвати фігури,  з яких  він складається.

.

IV.Підсумок  уроку.

Є також прислів’я «В гостях добре, а вдома краще»

Вирушаємо до кінцевої  станції «1 клас».

Чи сподобалося вам заняття?

–  А що ми робили на ньому?

–  Чого ми навчалися?

 

Нумерація чисел в межах 10.Розвязування прикладів.

1.Математичний  диктант

                                                           
                                                           
                                                           
                                                           

2.Обчислити.

6= 3 +                 4 = 1+

8= 5+                  5= 4+

3= 0+                   6=  5+

 

3.Розвязати задачу.

З каструлі узяли 2 л і 2 л води. Скільки усього літрів води узяли з каструлі?

 

Задача

 

 

Розв’язання

                                                           
                                                           
                                                           
                                                           
 

 

 

 

 

4.Порівняти

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Нумерація чисел в межах 10 Розв'язування прикладів на додавання і віднімання (26.3 KiB, Завантажень: 4)

завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:26 | 0,351sec