Невербальне спілкування

Мета: вироблення умінь невербального спілкування; оволодіння мімікою, жестами. Навчитися правильно розуміти невербальні сигнали.
Вправа 1. Мафія
Учасники сідають на стільці обличчям до центра кола. Тренер теж сідає в коло. Перший раз роль ведучого грає він. У центрі кола стоїть столик, на якому закритими лежать 17 карт, звичайних гральних карт, і серед них є король і туз «пік». Тренер просить учасників гри взяти по одній карті, подивитися на неї, нікому більше не показуючи. Потім, коли кожний побачив свою карту, усі кладуть карти назад, і тренер їх відразу перемішує, щоб учасники не знали, кому дісталася роль мафіозі (тим учасникам, хто вибрав короля і туза «пік»). Мафіозі ніяк не повинні показувати, що вони зв’язані з карним світом, а чесні люди повинні по особливостях поведінки знайти їх і застрелити.
«Місто заснуло», – говорить тренер, – і усі по команді закривають очі і чесно не підглядають. «Мафія прокинулася і знайомиться!». Мафіозі відкривають очі, поглядом знаходять один одного. Після того, як вони знайшли один одного, ви пропонуєте їм знову закрити очі, а потім говорите: «Усі прокинулися!». По цій команді всі, включаючи мафіозі, відкривають очі і починають обговорювати, хто ж з них є членом злочинного угруповання.
Отже, група веде обговорення, аналізує поведінку і слова кожного учасника, причому мафіозі поводяться найвищою мірою лицемірно, ніяк не повідомляючи про свої карні корені. Нарешті група приходить до висновку, цю один з учасників – мафіозі. Якщо учасник, на якого вказує група, дійсно мафіозі, то тренер говорить: «Поздоровляю вас! Ви убили мафіозі!» І обговорення продовжується, група шукає другого злочинця. Якщо і він угаданий вірно, то гра кінчена. Але, допустимо, група вказала замість мафіозі на чесну людину. Тоді Ви говорите: «Ви убили чесну людину! Увага! Місто заснуло. Тільки мафія не спить. Вона вибирає собі жертву…» Очі всіх членів групи закриті, а мафіозі поглядами і мімікою домовляються, кого ж вони вибрали, і, домовившись, показують жертву тренеру, після чого з почуттям виконаного обов’язку закривають очі «Увага, – говорите Ви, – наступив ранок! Усі прокинулися, і тільки Ви (указуєте на обраного мафією людини) не прокинулися. Ви стали жертвою мафії! Продовжуємо обговорення. Ті гравці, що виявляються убитими, надалі в обговоренні участі не приймають». Гра продовжується доти, поки не будуть виявлені й убиті усі мафіозі чи ж усі чесні жителі. Можна провести таку гру кілька разів, щоб група добре розігрілася. Коли активність учасників досягне максимуму, зупиніть гру і запропонуйте перейти до виконання другого завдання.
Вправа 2. Подарунки
Сядемо в коло. Гравці придумують, який подарунок вони б подарували сусідові і показують це йому за допомогою міміки і жестів. Як тільки сусід угадав, він може загадати свій подарунок наступному за ним гравцю. Пояснювати можна тільки за допомогою міміки і жестів. Допускається підказка, але така, у якій не міститься назви даного предмета, а тільки його опис. За допомогою міміки і жестів передаєте по ланцюжку свої подарунки.
Вправа 3. Вечір цікавих історій
Група ділиться на три рівноцінні команди. Через 20 хвилин дві команди повинні підготувати захоплюючу і смішну історію на будь-яку тему, тривалістю не більш 4-5 хвилин. Розповідь повинна бути не прочитаною, а показаною, без яких-небудь пояснень чи авторських слів. На показ виділяється не більш 5 хвилин. Текст же самої розповіді віддається третій команді (журі) для оцінки. Після того, як команди обміняються виступами, їм дається 10 хвилин на те, щоб самим по побаченому, спробувати відновити розповідь, написану командою суперників. Після того, як команди підготують свої виступи, члени журі беруть у команд тексти придуманих історій і оцінюють виступи. Друга команда уважно спостерігає. За 10 хвилин їм потрібно буде детально відновити текст розповіді супротивника. Після цього кожна команда повинна зачитати розповідь, що вона зробила. Журі і члени команди суперників порівнюють точність відповідності копії оригіналу.

Обговорення.

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,319sec