НЕЩАСНІ ВИПАДКИ У НЕВИРОБНИЧІЙ СФЕРІ

За даними Державного комітету статистики (Держкомстату) в Україні, щороку від нещасних випадків у невиробничій сфері гине більше 60 тис. осіб та травмується понад 2 млн. осіб, з яких близько 365 тис. стають інвалідами, переважно працездатного віку (близько 75%).

Аналіз стану нещасних випадків у невиробничій сфері показує, що основними причинами смертей залишаються такі, що пов’язані з отруєнням алкоголем та іншими випадковими отруєннями, серед яких домінують отруєння чадним та побутовим газами (62,5% загальної кількості отруєнь) та отруєння неякісними харчовими продуктами (29,2% загальної кількості отруєнь), транспортом, самогубством та самопошкодженням, пожежею, утопленням тощо.

Звертає на себе увагу велика кількість дітей, які гинуть у нещасних побутових випадках. За оцінками фахівців, побутовий травматизм є основною причиною смерті дітей в Україні (біля трьох тисяч смертей тільки за два останніх роки серед дітей віком до 14 років). Найбільша кількість нещасних випадків зі смертельними наслідками, серед дітей зазначеної вікової групи, сталася внаслідок удушення -607 дітей (22% загальної кількості), транспортних подій – 580 дітей (21%) та утоплення — 469 дітей (17%) тощо. Більшість смертей внаслідок удушення, трапляються у сільській місцевості, оскільки пічне опалення там залишається основним засобом обігріву житла. Ця обставина обумовлює підвищений ризик як виникнення пожеж, так і появи чадного газу, особливо у випадках, коли без догляду залишають малолітніх дітей.

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,384sec