НАУКОВІ КОНЦЕПЦІЇ ОБЧИСЛ. МАШИНИ. РОБОТИ НЕЙМАНА

Авторство концепції, покладеної в основу фон-нейманівської архітектури, насправді належить колективу авторів (Нойман, Дж. Екерт, Дж. Маклі), які працювали над створенням однієї з перших ЕОМ загального призначення з можливістю перепрограмування – ENIAC (1943) (зокрема фон Нойман був консультантом в цьому проекті), а потім вже глибше реалізована в машині EDVAC (1952).

Самі принципи були сформульовані в декількох публікаціях, серед яких слід виділити таку як Burks, A. W., Goldstine, H. H., and von Neumann, J. 1945 “Попередня дискусія про логічний устрій електронного обчислювального інструмента” та Von Neumann, J. “Перший варіант доповіді про EDVAC”, 1946.

В середині 40х 20ст групою вчених під керівництвом Фон Неймана було досліджено основні принципи будови обчислювальної машини..

Результатом роботи цієї групи було формулювання основних принципів які полягали в наступному.

  1. Принцип двійкового кодування. Для представлення інформації будь-якого роду використовується двійкову систему числення, яка технічно досить просто втілюється в життя.

  2. Принцип адресності. Кожен елемент даних та кожна команда повинна мати свою власну адресу, що дозволяє швидко та ефективно відслідковувати потрібну.

  3. Принцип зберігання в пам’яті не лише даних а і програми.
 

завантаження...
WordPress: 22.85MB | MySQL:26 | 0,673sec