Наукова робота: РАБ КРАСИ, ЇЇ ШУКАЧ ЧИ ПРОПОВІДНИК? (Оскар Уайльд та його роман«Портрет Доріана Грея»)

 

Раб краси, її шукач чи проповідник?

(Оскар Уайльд та його роман

«Портрет Доріана Грея»)

2013

Тези наукової роботи

Раб краси, її шукач чи проповідник?

(Оскар Уайльд та його роман «Портрет Доріана Грея»)

 “Портрет Доріана Грея” Оскара Уайльда – взірець інтелектуального роману кінця ХІХ століття. Ядро роману становить проблема співвідношення краси й моралі. Що таке насолода в житті людини, яке значення має краса, яка краса, зовнішня чи внутрішня, важливіша: ці питання вирішують головні герої твору.

Метою роботи є дослідження естетичних поглядів Уайльда, в яких подано суміш теорії «надлюдини» Ніцше та культу краси, поєднані особистістю митця.

Співвідношенню зовнішнього і внутрішнього світу людини приділялася велика увага у мистецтві протягом багатьох століть. Тому ми поставили перед собою завдання дослідити багатоаспектне розуміння краси у житті головних героїв роману Оскара Уайльда «Портрет Доріана Грея» та у житті самого автора.

Актуальність даної роботи полягає у тому, що питанню краси як рушійної сили розвитку культури та моралі людства у мистецтві приділялося багато уваги. І саме письменник Оскар Уайльд стверджував, що тільки мистецтво і краса здатні підняти людей із дна вульгарності і міщанства, допомогти їм зрозуміти несправедливість і знайти шляхи позбавлення від неї.

“Портрет Доріана Грея” можна тлумачити по-різному, але не визнавати його безумовну неординарність і художню довершеність – неможливо. Письменник утверджує одвічне прагнення людей зберегти красу. І водночас попереджає читача про жахливу прірву егоїзму, до якої легко потрапити, якщо забути про справжні цінності людського життя й моралі.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Nauk Rob (605.5 KiB, Завантажень: 9)

Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
завантаження...
WordPress: 23.35MB | MySQL:26 | 0,316sec