Настрій людини

Тема.  Розглядання малюнків людей, де зображено обличчя людей з різним настроєм. Упізнавання та відтворення різного настрою.

Мета. Познайомити з новим поняттям «настрій», вчити розрізняти обличчя людей з різним настроєм; розуміти, який настрій важливий для  нашого здоров»я; відтворювати різний настрій; розвивати творчі здібності учнів, мислення, пам»ять, увагу, уяву; виховувати любов до ближнього, товариша.

Обладнання. Картки ввічливих слів, смайлики-сонечка, чарівний мішечок, м»ячик, запис пісні Єнота, гуашеві фарби, робочі зошити, кольорові олівці.

Хід заняття

І. Організаційний момент.

Вітання:

– Посміхніться собі, посміхніться один одному, подаруйте свою усмішку мені. Намалюйте свій настрій на смайлику і прикріпіть на одяг.

– Я бажаю щоб такий настрій вас супроводжував завжди.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Гра «Склади слова».

– Утворіть із поданих на дошці (або картках) складів утворити ввічливі слова.

Будь | лас | ка          Дя | ку | ю           Ви | бач | те           До | по | ба | чен | ня

Висновок: Добрі, ввічливі слова покращують настрій. Від гарного настрою людини залежить її самопочуття.

– Сьогодні на нашому занятті ми поговоримо про настрій, яким він буває і як він змінюється.

ІІІ. Робота над темою.

Слово учителя:

Настрій – це тривалий та стійкий стан людини, який проявляється як емоційний фон життя.

Настрій впливає на людину, її вчинки, її здоров’я. При емоційному збудженні прискорюється пульс людини, дихання, людина блідне або червоніє. Крім того зміна настрою може привести до нервового зриву й навіть до хвороби. Відбуваються зміни в роботі внутрішніх органів та систем. Але жити без змін настрою неможливо. Чим швидше людина впорається з поганим настроєм, тим кращим буде її здоров’я, її стосунки з людьми. Як це зробити?

– Навчимось говорити компліменти ( записати поняття «комплімент» у зошит). Це допоможе вам налагодити стосунки з людьми, викликає позитивний настрій та покращить здоров’я.               

– Настрій людини може змінюватися залежно від подій та обставин.

– Зараз ви у цьому переконаєтеся.

Гра «Маленькі сонечка».

– За допомогою міміки покажіть, як може змінюватися настрій.

– У кожного на парті лежать картки із зображеннями маленьких сонечок. Я зачитуватиму опис сонечка, а ви повинні показувати його настрій за допомогою виразу свого обличчя.

1) Сонечко спокійне, врівноважене, задоволене тим, що бачить на Землі.

2) Сонечко засмучене, йому хочеться плакати, бо чорна хмара не дає йому визирнути.

3) Чорна хмара розвіялася, сонечко веселе, воно тішиться, дивлячись на веселих і радісних людей.

Гра «Чарівний  мішечок»

– Скажіть, що  ви  відчуваєте,  коли ображені на  когось.

– Перед вами «чарівний» мішечок. Складіть  у  нього всі  негативні  емоції: злість, образу, сум. Цей  мішечок  з  усім  поганим, що  в  ньому  є, викинемо. (Можна  використати  ще  один  «чарівний»  мішечок,  з  якого  дитина  дістане  ті  позитивні  емоції,  які  вона  хоче.)

Гра «Настрій»      

– Ми викинули мішечок з поганим настроєм, а який же настрій прийде йому на зміну?

(Вчитель кидає м»ячик учневі і називає негативний настрій, а учень повертає і каже протилежний йому)

Наприклад:

Сумний – веселий, злий – добрий, холодний – теплий, темний – ясний, жадний – щирий і т.д.

Гра «Лихий чи добрий?». Зошит с.59, завд.1.

– Знайдіть двох однакових чарівників. Як ви вважаєте, хто тут лихий, а хто добрий? Обвежіть добрих чарівників червоним олівцем.

Вправа „Намалюй свій настрій”. (завд.2)

– Пропоную намалювати свій настрій. Поставитися творчо до завдання, виберіть ті кольори, якими найточніше ви могли б передати свої відчуття зараз. (Аналіз малюнків).

Вправа «Хто Веселинка?». (завд.3)

– Розгляньте малюнки. Кого з цих дівчаток звуть Веселинкою? Чому? Обведіть її олівцем. Придумайте імена іншим дівчаткам.

Вправа „Король”.

– Хто із вас коли-небудь мріяв стати королем?

– Які переваги отримує той, хто стає королем?

– Ви знаєте, чим добрий король відрізняється від злого?

– Давайте пограємо в гру, в якій ви зможете побути королем. Усі решта дітей стають слугами, і мусять робити все, що скаже король. Враховуючи, що король не має права віддавати накази, які ображають чи принижують інших людей.

По закінченні гри слід обговорити правління різних королів:

– Як ти почував себе коли був королем?

– Що найбільше тобі сподобалось коли ти був королем.

– Що ти відчував коли був слугою.

– Коли королем були інші діти (назвати конкретно), добрим чи злим для тебе був король?

Інтерактивна гра «Я — тобі, а ти — мені».

Запропонувати учням стати в коло та сказати щось приємне одне одному.

Висновок: Слід частіше говорити одне одному приємні слова. Це покращує настрій людини та її самопочуття.

Вправа «На  що  схожий  настрій».

Учні почергово говорять, на  яку  пору  року, природне  явище, погоду  схожий  їхній  сьогоднішній настрій. Почати  порівняння  краще  дорослому: «Мій  настрій  схожий  на  білу  пухнасту  хмаринку,  а  твій?». Вправа  проводиться  по  колу. Вчитель  узагальнює – який  же  сьогодні  настрій  у  всієї  групи: смутний, веселий, смішний.

Вправа «Рибалки». Зошит с.60. (завд.4)

– Розгляньте малюнки. Подумайте і скажіть, який рибалка спіймав більше риби. Чому ви так гадаєте?

Вправа «Добрі і погані вчинки». (завд.5)

– Розгляньте малюнки із зображенням героїв відомих казок та розкажіть, які добрі чи погані вчинки вони робили. Протягом бесіди наголошувати на тому, яке значення вчинки цих героїв мали для настрою оточуючих.

Герої казок: Крокодил Гена, Шапокляк, Червона Шапочка, Вінні-Пух, Тигруля, Цибуліно.

– Розмалюйте тих героїв, дивлячись на яких, у вас поліпшується настрій.

Висновок: Гарні вчинки покращують самопочуття.

Музична пауза. Включається запис пісні про дружбу.

– Пригадайте пісню із мультика «Крихітка Єнот».

– Як може змінитися ставлення до себе й оточуючих завдяки посмішці та добрим вчинкам.

Висновок: Дружба починається з посмішки.

ІV. Підсумок заняття.

– Що впливає на наш настрій?

– Яке значення має гарний настрій для здоров’я?

– Як настрій людини впливає на її самопочуття та здоров’я?

– Яких порад ви дослухатиметеся в житті?

– Порахуйте, скільки разів ви протягом тижня вживали ввічливі слова.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Настрій людини (20.6 KiB, Завантажень: 6)

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,407sec