Народні танці

УРОК 13

Тема. Народні танці

Мета:

  • ознайомити учнів з народними танцями інших країн. Зосередити їх увагу на стилі виконання танцю, його ритмові, темпові;
  • розвивати вокально-хорові навички, художньо-творче мислення, емоційну сферу;
  • виховувати естетичний смак учнів, інтерес до народної творчості.

    Обладнання: диск з музичними творами по темі уроку, музичний інструмент, магнітофон, ілюстрації до музичних творів.


Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

1. Музичне привітання.

2. Повідомлення теми і мети уроку:

ІІ. Актуалізація музичних вражень учнів.

Кожен народ має свої танці, які є своєрідною візитною карткою країни. Так, найвідомішими є польські танці – полонез, мазурка, краков’як, угорський – чардаш, грузинський – лезгінка, іспанські – балеро та фламенко, російські – бариня, камаринська, кадриль.


ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.


Полонез
– це урочистий танець-хода, який виконувався у помірному темпі. Спочатку це був народний танець, яким розпочиналися сільські свята. Він також виконувався під час повернення селян з польових робіт. Пізніше полонезом розпочинали бали, підкреслюючи урочистий, піднесений характер свята.


Чардаш
– угорський танець, який складається з двох частин: повільної, патетичної та швидкої, стрімкої. Чардаш танцюють чоловіки і жінки.

Надзвичайно темпераментною є грузинська лезгінка. Дівчина рухається в образі «лебедя», зачаровуючи своєю грандіозністю і поставою плавними рухами рук, а хлопець – в образі «орла», чергуючи повільний і швидкі темпи.

Іспанські народні танці балеро та кастаньєт надзвичайно колоритні за своїми мелодіями і виконуються із супроводом гітари.


Бариня, камаринська, кадриль
– російські народні танці характерною особливістю яких є водіння хороводів


2. Слухання. В.Монті «Чардаш»; А. Хачатурян, лезгінка з балету «Гаяне».

3. Аналіз прослуханих творів:

  • Який характер танцю «Чардаш»?
  • Скільки частин у творі?
  • Які за характером ці частини?
  • Порівняйте прослухані танці. У чому їх особливості?

ІV. Вокально-хорова робота

  • ознайомлення з текстом французької народної пісні «Танець каченят».
  • бесіда за змістом (демонстрація ілюстрації до пісні);
  • первинне сприймання пісні (виконання вчителем);
  • вивчення пісні по фразах;
  • виконання пісні хором; квартетом.

VІ. Підсумок уроку

  • які характерні особливості народних танців?
  • який із перелічених народних танців вам більше сподобався?

VІІ. Домашнє завдання:

Переглянути приклади африканських та японських народних танців.

завантаження...
WordPress: 22.78MB | MySQL:26 | 0,312sec