Написання складних прикметників разом і через дефіс. Тренувальні вправи

Тема. Написання складних прикметників разом і  через дефіс. Тренувальні вправи

Мета: поглибити знання учнів, щодо написання складних прикметників; формувати вміння вирізняти складні прикметники з речень та текстів, виховувати в учнів кмітливість, самостійність мислення.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

 Хід уроку

 Активізація мотиваційних резервів учнів з теми

Перевірка домашнього завдання.

  • Сформуйте правила написання складних прикметників.
  • Наведіть приклади прикметників, що пишуться через дефіс.
  • Наведіть приклади прикметників, що пишуться разом.

 

Повідомлення теми, мети, завдань уроку; мотивація навчальної діяльності учнів.

Засвоєння навчального матеріалу. Виконання системи завдань.

 

Творче завдання з прийомом взаємоперевірки.

Спишіть і поясніть правопис складних прикметників. Складіть речення з словосполученнями другого стовпчика.

1.Золотисто-тьмяна смужка світла   1. золотоволоса дівчина

  1. жовто-зелене листя 2. жово-гарячий промінь.
  2. сизо-голубий колір 3. сизокрилий голуб.
  3. м’ясо-молочні продукти 4. м’ясозаготівельний пункт.
  4. зерно-бобові культури 5. зерноочисна машина.

 

Для юних мовознавців

Замініть виділені слова складними прикметниками. Складіть з ними речення і запишіть.

1.Цех, в якому обробляють дерево. 2. Трикутник, у якого є прямий кут.        3. Побережжя Тихого океану. 4. Олівець червоний синій. 5. Цех, де прокатують листи сталі. 6. Дівчина з світлим волоссям. 7. Майки різного кольору. 8. Людина з доброю душею. 9. Завод, на якому будують вагони.

 

Творче моделювання

Від поданих слів і запишіть складні прикметники. Складіть декілька речень з будь-якими з утворених прикметників.

Сільське господарство, червоний прапор, партійний і політичний,  кислий і солодкий, народне господарство, гіркий і солоний, Західна Європа, світлий і зелений, вище і згаданий, поштовий і телеграфний.

 

Спишіть, розкривши дужки від слів, що у дужках утворіть складні прикметники. Скільки звуків і букв у виділених словах?

  1. Весь Дніпро бив чарівними вогняними фонтанами і сміявся (тисяча голосів) молодечим сміхом. 2. Вода займалась мінливим полум’ям: то (жовтий, гарячий), то фіолетовим. 3. на трамвайній зупинці цілою родиною виряджали (світле волосся) кучеряву дівчину. 4. Надія побігла через (буйний, зелений) скверик заводського подвір’я. 5. (Бистрі очі) парубок тряхнув обидві руки.

 

Навчальне редагування.

Відредагувати слова

Українопольський, суспільно корисний, гірко – кислосолодкий, синювато-червоний, сліпо – глухонімий, хитро – мудрий, індивідуальнобригадний, фельд’єгерський, транс-атлантичний, пруськоавстрійський.

 

Підсумок уроку. Рефлексія.

Творчий диктант.

Утворіть складні прикметники, дібравши до них іменники.

Білий, рожевий; світлий, зелений, синій, червоний; темний, голубий; давній, слов’янський; високий, чоло; мовний, літературний.

 

Домашнє завдання.

Виконати вправи з підручника

завантаження...
WordPress: 22.83MB | MySQL:26 | 0,866sec