Мистецтво спілкування з дітьми

Мета: усвідомлення своїх взаємин з батьками і придбання досвіду спілкування з дітьми.
Вправа 1. Чорний список
Більшість батьків хочуть, щоб їхні діти жили не гірше чи навіть краще, ніж вони. Вони сподіваються, що благополуччя дітей залежить від них.
Якщо ви задоволені тим, як вас виховували ваші батьки, то, плануючи життя у власній родині, ви можете взяти їх як зразок.
Якщо вам не подобалося, як вас виховували, то, звичайно, ви будете прагнути, щоб у вашій родині усі було інакше. Ви повинні добре обміркувати, що саме ви будите робити по-іншому і як діяти. Згадайте своє дитинство. Запишіть ситуації, коли на ваш погляд батьки несправедливо поводилися з вами, коли вони були на ваш погляд не праві. вами, коли вони були на ваш погляд не праві
Візьміть свій «чорний» список і спробуйте зрозуміти, чому хотіли навчити вас батьки. Тепер вам, можливо, стане багато чого ясно з того, що було недоступно раніше. Може бути, вам теж захочеться навчити своїх дітей тому ж, чому намагалися учити і вас ваші батьки. Але ви зможете знайти інші, більш конструктивні способи. Ну, наприклад, чи можна відучити дитину лаятися, якщо бити його по губах чи замикати в прикомірку? Що б ви, як батько (мати), зробили у такому випадку?

Вправа 2. «Стоячи-сидячи»
Виберіть собі партнера. Домовтеся, хто з вас буде А, а хто – Б. У першій вправі нехай А стоїть, а Б сидить на підлозі біля його ніг. Поговоріть один з одним у цьому положенні. Що ви при цьому почуваєте? Через хвилину обговоріть, наскільки приємно вести розмову в таких позиціях. Потім обоє встаньте і знову обговоріть яке-небудь питання. Які зміни відбулися у ваших відносинах? Були випадки, коли ми усі відчували себе в позиці людини, яка сидить на підлозі, у той час коли всі інші стоять. Це – позиція маленької дитини в родині. Знову займіть позиції А і Б. Той хто сидить, повинен дивитися вгору. Через 30 секунд його шия і плечі почнуть боліти, очі відчують напругу й втому. Той, хто стоїть, буде змушений зігнутися і дивитися вниз. Фізичний дискомфорт, який ви відчуєте, знаходячись у такому положенні, негативно впливає на ваші почуття і взаємини.

Вправа 3. Яку куртку одягне Іван?
Ви – батьки. Вашого семирічного сина звуть Ваня. Він хоче одягти нову святкову куртку на прогулянку в дворі, а ви хочете, щоб він поберіг її і одягнув стару куртку, у якій завжди гуляв. Завдання: звернутися до Вані з різними інтонаціями.
Суть цього завдання у вживанні різноманітних інтонацій при звертанні і в умінні цими інтонаціями володати (звертання як прохання, розпорядження, знущання, благання, домовленість).
Вправа 4. Казка
Давайте придумаємо казку, зрозумілу навіть дітям, з будь-якими героями і будь-яким сюжетом. Це в нас буде конкурс казкарів. Тепер придумаємо казку, про те, як… Далі будемо слухати усіх по черзі. Можна коротко записувати, якщо вам так легше готуватися. Отже, вам дається невеликий час на підготовку. Тепер послухаємо казки.
Визначимо переможця, не забуваючи врахувати оригінальність придуманого, гумор і незвичайність казки. Яка казка найбільше сподобалась би вашій дитині?

Вправа 5. Прощання
Давайте підведемо підсумки нашої роботи і зробимо спробу висловити побажання один одному на майбутнє сімейне життя. Кожен учасник по черзі сідає спиною до групи, всі інші говорять йому свої побажання, побоювання відносно майбутнього шлюбу, наприклад: Я боюся, що ти в родині… Я бажаю, щоб ти в родині…
На цьому група закінчує свою роботу. По закінченні доцільно провести опитування учасників групи у формі самозвітів щодо виявлення одержаних індивідуальних ефектів тренінгової роботи.

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 1,737sec