МИСТЕЦТВО КЕРУВАТИ СОБОЮ

Мета: продовжувати формувати у дітей власне « Я»; виховувати гуманну, творчу, соціально – активну особистість, здатну бережно ставитися до всього, що її оточує.

Обладнання: два великі малюнки серця; намистини ( або камінчики(; чисті аркуші паперу.

Хід класної години.

Слово вчителя. Сьогодні ми з вами будемо розмовляти на дуже цікаву тему, яка хвилювала протягом багатьох тисячоліть і хвилюватиме кожну живу істоту. А саме: « Хто я? Який?». Це запитання рано чи пізно ставить собі кожна розумна істота, але відповідь вдається знайти не кожному. Давайте сьогодні разом спробуємо дати відповідь на це запитання.

Гра « Інтерв’ю із самим собою».

Учитель пропонує учням записати три якості, яких їм дуже хотілося б позбавитися. Потім із цих трьох якостей він просить учнів вибрати яку – небудь одну, найнеприємніше, і поговорити з нею – узяти інтерв’ю у цієї якості.

Питання для інтерв’ю:

  • Чому ти поселилася в мені?
  • Що ти ставиш собі за мету?
  • Чи подобається тобі розмовляти зі мною?
  • Що я повинен зробити, щоб ти зникла?

Слово вчителя. Тепер, поговоривши зі своїм ворогом, ви знаєте його слабкі місця і в разі його прояву зможете йому протистояти. Запам’ятайте, у житті нічого не треба боятися, треба лише знати як протистояти поганому.

    Багато хто з людей боїться казати правду одне одному у вічі. Давайте сьогодні зробимо перший крок у сміливість і, не соромлячись нікого, але пам’ятаючи про норми етики, спробуємо сказати своєму товаришу правду прямо у вічі. Але для цього мені потрібен сміливий учень. Хто хоче провести цей експеримент? ( один учень виходить до дошки).

     А тепер ви всі по черзі скажіть вашому товаришеві, які, на вашу думку, є у нього три хороші і три погані риси характеру. ( Учні відповідають на запитання).

     Тепер вам буде легко казати правду одне одному, адже всі знають вислів, що « краще гірка правда, ніж солодка брехня». Але, спілкуючись одне з одним, не забувайте, що словом можна дуже образити. Не ображайте один одного і з гідністю сприймайте критику на свою адресу.

Гра « Скарби серця».

Учні поділяються на дві групи за принципом – « дерева – квіти». Кожна група отримує великий малюнок серця, яке вона повинна розділити на клітинки і вписати у них усі якості людини . які роблять серце світлим і сяючим. Група, яка напише більше якостей, виграє, і їй присвоюється звання « Охоронець серця».

Інтерактивна вправа « Мікрофон».

  • Яким якостями повинна володіти людина, щоб прагнути досконалості?

Заключне слово вчителя. Головне – вчасно поставити собі мету і йти до неї без зупинки. Учіться кожний день добра, справедливості й любові!

Домашнє завдання. Відомо, що всі люди на Землі вміють і люблять мріяти. А чи любите мріяти ви? Якби я був вітром? Як би я була сонечком? Якби я був невидимкою і т. п.

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 1,167sec