Мистецтво аранжування

Мистецтво створення букета – ікебана зародилося на Сході більш 500 років тому, але вже до цього часу з квітів складалися різні композиції, квіти ставали прикрасою людини і його будинку. Лише в XIV столітті у Франції з’являється поняття “букет”. Слово букет в перекладі з французької означає “гарне поєднання кольорів” або “зв’язка”. Букет квітів для того часу – це нова форма аранжування квітів, однак задовго до цього квіти вже доставляли для створення подарункових, ритуальних і багатьох інших композицій. З часом поняття букет поширилося повсюдно і стало проростати різними напрямками, стилями складання букетів, квіти починають доставлятися повсюдно, ситуацій в яких можна доставити квіти ставати набагато більше, кожна квітка починає символізувати щось певне, наприклад орхідея позначає красу і жіночність, будь-якій жінці буде приємно, якщо їй доставлять букет квітів, де буде використаний цей чудовий квітка, таких прикладів можна навести масу, а значить доставлений букет з самих різних кольорів може розповісти про Вас і про ваше  ставлення до іншої людини. Сьогодні доставку квітів можна організувати за кілька годин. Люди стали більш відповідально ставитися до вибору і доставку квітів, складання букетів. Все ж таки, яка б ситуація не передбачала доставку квітів, кому б ми не збиралися доставити квіти – головне пам’ятати, що доставляючи квіти, ми доставляємо – радість. Кожен напевно хоче подарувати кому-небудь частинку радості, тепла, показати свою любов, відкритість, так чому б ні виразити свою любов іншому за допомогою букета квітів. Іноді дійсно не вистачає слів, для вираження своїх емоцій по відношенню до іншого – тому букет квітів у такій ситуації буде не замінимо. Тому, що може бути кращим подарунком на будь-яке свято? Або послужить прекрасним доповненням до розкішного презенту на день народження, весілля, ювілей, презентацію і будь-яке інше урочиста подія? Звичайно ж, доставлені квіти. Чудові доставлені пахучі бутони володіють магічною властивістю змінювати нашу дійсність, підвищувати настрій, привносити в життя радості й оптимізму. Квіти – найкращий спосіб підняти настрій собі і оточуючим. Всі знаменні дати в житті неодмінно супроводжують квіти: народження, похід до школи, випускний вечір, одруження, дні народження, ювілеї, дні весілля …

 

Мистецтво аранжування в Японії

У європейському мистецтві складанням букета демонструється майстерність людини, що його створила, тоді як творці ікебани прагнуть виявити в ній не свої пристрасті і смаки, не свою індивідуальність, а природну суть представлених в ікебані рослин, глибинний сенс їх поєднань і розташування композиції в цілому. Крім того, європейці здебільшого прагнуть до краси, багатства колориту, тоді як японські майстри ікебана прагнуть до граничної строгості, навіть лаконізму у формі, обмежуючись деколи двома-трьома гілочками і приділяючи особливу увагу найпростішим і скромнішим рослинам.

Цей вид мистецтва, зародився в Індії і проник до Японії разом з буддизмом з Китаю, набув широкого поширення в цій країні і став відігравати  значну роль в культурному житті її суспільства. Саме в Японії ікебана, вийшовши за рамки ритуального обряду підношення символічних  квітів Будді, а також шанованим предкам, стала особливим видом мистецтва, яке розповсюджується  до найрізноманітніших сфер суспільного життя.

 

 

Простота як знак оригінальності і одиничне як знак цілого – ось кредо дійсних художників ікебани. Їх творіння в цьому сенсі нагадують японські вірші хайку це та сама стислість, глибина і досконалість. Мистецтво ікебана в сучасній Японії є одним з найпопулярніших, воно усвідомлюється як символ національної своєрідності і як втілення високого художнього смаку, визнаного у всьому світі.

Проте японці будь-яке заняття доводять до професійної досконалості. Невірні  уявлення про легкість і загальнодоступність мистецтва ікебана, на жаль, нерідко призводять до того, що за межами Японії воно стає, по суті, псевдомистецтвом.

В японських монастирях ще в 18 столітті складання букетів перетворилося в цілу науку. На сьогоднішній день у Японії існує порядку трьох сотень шкіл ікебани. Споконвічно ікебана була сугубо чоловічим мистецтвом. Самураї перед боєм, бажаючи зосередитися, складали квіти – для них це було своєрідною медитацією. Виготовлялися ікебани найчастіше для буддійських храмів. Кожна гілочка мала своє глибоке значення, яке  залежало від сезону,та від дня по місячному календарю.

 

 

На Заході ікебана розглядається деколи як легке і приємне заняття у вільний час, тоді як в Японії це мистецтво продовжує залишатися об’єктом серйозного пізнання, тривалого і трудомісткого навчання, освоєння священного ритуального дійства, оскільки для багатьох ікебана залишається не тільки необхідним елементом національної культурної традиції, але і довершеною моделлю всесвіту.

Мистецтво аранжування в Україні

Квіти в будинку – це красиво, стильно, затишно. Але, на жаль, недовговічно. Тому гарною альтернативою живим квітучим рослинам можуть стати сухоцвіти. Завдяки сучасним технологіям вони залишаються яскравими, ефектними і не вимагають особливого догляду.
Дім – це не тільки дах над головою, а й частинка нашої душі. Це місце, де можна сховатися від навколишнього світу, відчути спокій, це наш райський куточок. Саме тому ми прагнемо зробити його затишним. Для багатьох квіти в квартирі – шматочок природи, який піднімає настрій, заспокоює, створює комфорт. Дивлячись на красиві композиції, людина відпочиває, відновлює свої сили, у ньому прокидається почуття прекрасного.
Складання букетів – це стародавнє мистецтво, яке прийшло до нас зі Сходу. І як будь-яке мистецтво, аранжування з квітів схильна до впливу моди. Так в XIX столітті були дуже популярні композиції із сухоцвітів. Адже тоді живі квіти не були доступні круглий рік, тому взимку комоди, фортепіано, буфети прикрашалися сухими букетами. І ці букети дарували відчуття сонця, літа навіть в холодний день. Такими букетами прикрашали не тільки кімнати, а й дамські костюми, капелюшки, зачіски. У ХХ столітті ж мода на такі букети пішла. Сухоцвіти вважалися ознакою поганого смаку, пережитком минулого. Дехто вважав, що сухоцвіти – це мертві квіти, яким вдома не місце. Але це не так. Мертві квіти – це ті, які зів’яли, втратили свою чарівність, а сухі квіти – це рослини, що одержали друге життя завдяки спеціальній обробці.
Зараз ставлення до сухоцвіту змінилося. На них з’явився попит. Особливо популярні вони в переддень Нового року, Дня святого Валентина та Дня вчителя. Адже святкові композиції красиві, доречні і зберігаються довше, ніж букет з живих квітів.
В даний час композиції з засушених квітів яскраві і дуже ефектні, красою вони не поступаються живим, а ось доглядати за ними простіше. Їх не треба поливати, пересаджувати, вони більш довговічні. Сухоцвітом можна прикрашати темні і вологі приміщення.
У композицій із засушених квітів є і ще одна перевага. Вони не цвітуть і в більшості своїй не мають запаху, тому можуть прикрашати інтер’єр людей, які страждають на поліноз. Але, незважаючи на це, слід все ж заздалегідь обумовити з майстром, що робить композицію, щоб при складанні букетів не використовувалися ароматні лаванда, кава, кориця, лайм або інші рослини, що зберігають запах і при висиханні.
У вітальні ж, навпаки, ми читаємо, розмовляємо з рідними і близькими, приймаємо гостей, тому можемо довго милуватися квітковою композицією. І така композиція повинна привертати до себе увагу, її обов’язково розглянуть і оцінять.
На кухні доречні композиції в сільському стилі. Тут добре виглядають букети з садових квітів у керамічних глечиках і горщиках. Також часто для кухні набувають кашпо у вигляді велосипеда, рогу достатку, плетеними кошики. Багатьом подобається, коли в таких композиціях використовуються спеціально оброблені гарбуза, червоні перчики або ягоди шипшини.
Сухоцвіти доречні і у ванних кімнатах. Зазвичай такі композиції пов’язані з морською тематикою, і в них використовуються черепашки, камені, корчі, кокосове волокно і квіти, оброблені спеціальним складом на основі гліцерину. Бажано розташувати букет так, щоб бризки води на нього не потрапляли. Найчастіше ванні прикрашають настінним панно: і красиво, і нікому не заважає.

завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:26 | 0,543sec