Мирилки

Тема: Мирилки

Мета: розширити знання учнів про усну народну творчість. Поглибити уявлення дітей про влучність, точність, красу рідного слова. Розвивати вміння порівнювати, висловлювати свої думки.  Виховувати за допомогою художніх образів позитивні людські якості.

Хід заняття

 

І. Організаційний момент.

 

ІІ. Робота з виставкою книг.

Учитель пропонує дітям звернути увагу на книжкову виставку.

–         Які книжки з цієї виставки нам знайомі?

–         Яке слово найчастіше зустрічається у назвах книг? ( народна, народні…) .

–         Наш сьогоднішній урок присвячений усній народній творчості.  Виникла вона дуже давно, коли люди ще не вміли писати, а передавали з вуст у вуста твори, різні за жанрами.

 

ІІІ. Читання та обговорення творів усної народної творчості.

 

Бесіда.

–         Перший жанр усної народної творчості, з яким людина знайомиться з перших днів свого життя, – це колискові пісні. Коли в сім’ї народжується дитина, поруч з нею постійно знаходиться матуся. А коли вона кладе дитя спати, то співає пісні.

Щоб дитина  добре розвивалася, зростала розумною і веселою, придумав наш народ забавлянки ( примовлянки).

– Буває, що між дітьми виникають суперечки. Тоді в пригоді стають мирилки.

 

(Попередньо підготовлені учні читають мирилки напам’ять.)

 

. Дві подружечки зажурилися,

Дві подружечки посварилися.

Тобі яблучко, мені грушечка –

Не сварімося, моя душечка.

Тобі яблучко, мені зернітко –

Не сварімося, моє серденько

 

Інсценізація мирилок

 

 

 

 

 

 

Мирилка летіла,
На плече сіла,
Сказала тихенько:
– Миріться швиденько!

***

Ти – не ворог, я – не ворог.
Нам сваритись просто сором.
Помирились, помирились,
Щоб ніколи не сварились.

***

Ти не плач, не плач, не плач
І скоріш мені пробач,
І на мене ти не сердься,

Бо у тебе добре серце.
Будемо завжди дружити
І ніколи не сваритись!

***

Дай скоріш мізинчик свій,
Зачепи його за мій.
Мізин-мізин-мізинець –
Помирив нас, молодець!

Подивися просто в очі;
Я сваритися не хочу.
Я образить не хотів,
Ненароком зачепив.
Просто в очі подивись
І зі мною подружи

 

 

V. Підсумок уроку.

– Які жанри усної народної творчості ви запам’ятали?

– яке призначення мирилок?

– Розкажіть напам’ять вивчену на уроці мирилку.

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,441sec