МИ – ТВОРЦІ ВЛАСНОГО ЖИТТЯ

Мета: продовжувати формувати в учнів поняття про загальнолюдські цінності, про про серйозність наших вчинків; виховувати почуття людської гідності, бажання духовно вдосконалюватися; розвивати творчу уяву, мислення, пізнавальний інтерес.

Форма проведення: класна година із застосуванням інтерактивних технологій.

Місце проведення: класна кімната.

Обладнання:

1) виставка літератури: Конституція України, Конвенція ООН про права дитини, Закон України «Про охорону дитинства», Національна програма «Дитина України»;

2) плакати на тему:

– «Бережи час – це полотнина, з якої виткано життя». (К.Річардсон)

– «Пам’ятай! Життя – це подарунок, великий подарунок. І хто його не цінує, той цього подарунка не заслуговує». (Леонардо да Вінчі)

3)картки із висловами про сенс життя; пелюстки квітки;

4) музичні записи (вмикаються, коли учні виконують колективну роботу);

5) чистий аркуш ватману на дошці.

Час проведення: 45 хвилин.

Використана література: сценарії виховних заходів, медична література.

ХІД ЗАНЯТТЯ

У незліченному нашому багатстві

Слова дорогоцінні є: Батьківщина,Вірність,

Братерство. А є ще: Совість, Честь…

Ах, як би всі розуміли, Що це не просто слова,

Яких би ми лих уникли, І це не просто слова!

Учитель. Ми не випадково почали наш захід з ціх рядків. З античних часів людство у своєму житті користується правилом, сформульованим філософом Протагором: «Людина – міра всіх речей», а цінність людського життя – це найвища суспільна цінність. Людина – частина суспільства, вона має свої права та обов’язки. Основне правило людини – це право на життя. Захист цього права – найважливіший пріоритет цивілізації.

А які ви знаєте державні документи соціально-правої охорони життя людини, прав дитини?
(Демонстрація літератури)

Учитель. Сьогодні ми з вами поговоримо про цінності життя, подумаємо над питаннями:

– Для чого живе людина на Землі?

– Що потрібно зробити, щоб життя було в радість?

– Які ідеали і цілі в житті можна вибрати?

1. Технологія «Мозковий штурм».

Ставиться проблема. На дошці записуються всі запропоновані варіанти рішення, обговорюються, вибираються кращі.

– Що для кожного з нас найцінніше в житті? (Родина, здоровя, щастя, гроші, друзі і т.д.)

– Малюється трикутник життя, вибираються основні поняття

Здоров’я – Родина – Робота

Слово «життя» багатозначне. Воно охоплює різні сторони дійсності:

– суспільне, індивідуальне життя;

– матеріальне, духовне;

– щасливе, багате, праведне і т.д.

Життя людини неповторне і незвичайне, радісне і сумне, повне переживань. Людей – мільйони, усі вони неповторні й несхожі. Вони, як зірки на небі, що горять незвичайним світлом. Їхнє життя гірке, як полин, і солодке, як мед. Життя кожного – це дорога, якою тільки йому призначено пройти. І якою буде ця дорога залежить… Від кого?

«Не витрачай час на міркування про те, що і заради чого робиться, тому що життя – це спектакль (драма), план якого складений Богом і не доступний людському розумові»,- сказав Марк Аврелій. Але драма укладена не в неминучості долі для людини, а в силі або слабкості характеру, здатності або нездатності реалізувати життєві можливості.

Сторінка: 1 2
завантаження...
WordPress: 22.81MB | MySQL:26 | 0,336sec