Музика стародавньої Греції. Музична вікторина

УРОК 6

Тема. Музика стародавньої Греції. Музична вікторина.

Мета.

  • Ознайомити з особливостями музики Стародавньої Греції;
  • розвивати вміння учнів уважно слухати музику та висловлювати власні музичні враження від прослуханого твору;
  • удосконалювати навики хорового співу;

    закріпити знання учнів по темі «Музика як вид мистецтва»;

  • виховувати інтерес до класичної музики та ціннісне ставлення до мистецтва.

Тип уроку: комбінований, урок заглиблення в тему.

Наочні посібники: слайди: із зображенням музичних інструментів Стародавньої Греції; портретом К.В.Глюка та фотографією сцени з опери «Орфей та Евридіка»; питаннями музичної вікторини.

Музичний матеріал: К.В.Глюк, «Орфей у царстві Аїда», фрагмент з опери «Орфей та Евредіка» – слухання; «Золота зіронька», музика та слова Н Май — закріплення.

ТЗН: диск для слухання музики; комп’ютер, мультимедійний проектор.

Хід уроку

  1. Організаційний момент. (Учні пригадують правила співочої постави)

    Музичне вітання.

    Знов музика прийшла до нас,

    І знов радіє п’ятий клас.

    І знову осінь різнобарвна

    Розмалювала все так гарно.

  2. Актуалізація опорних знань:

    1) – Пригадайте, яку пісню ми з вами вивчали на попередньому уроці?

    – Який настрій викликає у вас ця пісня?

    Розспівка. Виконання пісні Н.Май «Золота зіронька » хором та у квартеті.

    2) – Розгляньте цю картину (Уїльям Тернер «Місячне сяйво»). Що вона вам нагадує? (Учні пригадують прослуханий на попередньому уроці музичний твір Клода Дебюссі «Місячне сяйво»).

    Слухання фрагменту твору. Чи вразила вас ця музика? Чим? Хто створив власну ілюстрацію до цього твору? (домашнє завдання за бажанням)

    3. Мотивація навчальної діяльності:

    О! Музика! Яке це справді диво:

    Вона підносить в сині небеса,

    Ти невагомий і летиш щасливо,

    А навкруги простори і краса.

    І стільки щастя, радості легкої,

    Любові, світла, ласки навкруги.

    Краси божественної, неземної,

    Реальність враз втрачає береги…

    4. Повідомлення теми і мети уроку:

    – Красою й чарівністю музики захоплювались ще багато років тому. На попередніх уроках ми з вами ознайомили з музикою Єгипту та Древнього Китаю. Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь багато цікавого про особливості музики Стародавньої Греції, про старовинні інструменти, на яких грали греки, про чарівну силу музики, в яку вірили не тільки музиканти, а й древньогрецькі філософи й математики.

    5. Вивчення нового матеріалу:

    1) Розповідь вчителя про музику та музичні інструменти Стародавньої Греції з демонстрацією слайдів (слайди 1 – 6).

    2) Робота з підручником (елемент дослідження):

    – прочитайте уважно текст на ст.35-36 і виясніть, як використовували древні греки музику для виховання своїх воїнів?

    3) Слухання музики:

    – Греки вірили в чарівну силу музики. Про це свідчать стародавні міфи і легенди. Одна з них розповідає про Орфея. Він славився як співак і музикант, був наділений магічною силою мистецтва, якій підкорялись не тільки люди, але й боги, і навіть природа.

    – знайдіть і прочитайте на ст. 36 підручника про магічну силу музики Орфея

    – Скажіть, будь ласка, на якому інструменті грав Орфей?

    – Як пісня Орфея володарювала над світом?

    – сьогодні на уроці ми послухаємо мелодію Орфея – фрагмент із опери «Орфей і Евридіка», яку написав композитор Кристоф Віллібаль Глюк

    Розповідь вчителя з демонстрацією слайдів про композитора (7 слайд)

    Слухання музики, демонстрація ілюстрації до опери (слайд 8):

    – До вашої уваги чарівна мелодія Орфея

    – Як вплинула ця музика на ваш настрій? (висловлення учнів)

    – Які засоби музичної мови використав композитор, щоб створити таку чарівну мелодію? (учні пригадують матеріал, який вивчали у першій темі «Мова музики»).

    6. Узагальнення знань по темі «Музика як вид мистецтва».

    Музична вікторина ( слайд 9)

    7. Підсумок уроку. Оцінювання роботи учнів з коментарем.

    8. Домашнє завдання:

    1. Який музичний інструмент є символом мистецтва? Поцікавтеся, на гербі якої країни зображена арфа.

    2. Самостійно дійзнайтеся про музичні твори, присвячені культурі Стародавньої Греції, ознайомтеся із тим, який найбільше зацікавив своєю тематикою.

    3. * Мистецький проект. Виконайте проект «Міфи Еллади про музику». (Завдання творчого характеру підвищеної складності)

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Презентация до уроку 6 (647.0 KiB, Завантажень: 7)

завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:26 | 0,325sec