Музика на кіноекрані

УРОК № 30

Тема. Музика на кіноекрані.

Мета:

  • зосередити увагу учнів на кінофільмах, у яких музика є «дійовою особою» або допомагає яскравіше розкрити зміст та образи героїв;
  • розвивати здатність виявляти головну думку в сюжетах «музичних кінофільмів»;
  • виховувати естетичний смак учнів.

Музичний матеріал: Р. Роджерс «До-ре-мі» (з кінофільму «Звуки музики»).

Наочні посібники: таблиця; фрагмент кінофільму «Звуки музики»; нотна хрестоматія.

Обладнання: музичний інструмент, тзн, фонохрестоматія.

Тип уроку: комбінований.

ХІД УРОКУ

Учні заходять до класу під музичний супровід («До-ре-мі» Р. Роджерса з кінофільму «Звуки музики» ).

  1. Організаційний момент
  2. Мотивація навчальної діяльності
  3. Повідомлення теми і мети уроку

    (Тему уроку написано на дошці.)

    Важко і уявити собі це мистецтво без музики, яке не тільки допомагає нам гостріше сприймати події, що відбуваються у кінострічці, але й іноді є головним героєм кінофільму.

    Пригадайте такі фільми.

    Як поєднались ці види мистецтва — музика та кіно — дізнаємося на уроці.

  4. Актуалізація опорних знань

    Повернімося до музичної грамоти і пригадаємо ноти та їх розташування на нотному стані.

    Звукоряд, у якому головний перший звук до, називається звукорядом До-мажор.

    Якщо в звукоряді ступені ряду йдуть за порядком від нижньої тоніки до верхньої, то такий звукоряд називається гамою, а мажорний звукоряд — мажорною гамою.

    Послухайте, як звучить гама До-мажор та проспівайте її всі разом.

    V. Вивчення нового матеріалу

    Без музики неможливі й такі театральні жанри, як оперета, мюзикл.

    Робота з словником

    Мюзикл — це музична вистава, в якій на основі літературного сюжету поєднуються різноманітні виражальні можливості музичного, хореографічного, драматичного та оперного мистецтва.

    У 1965 році американський режисер Роберт Уайз представив глядачам художній фільм «Звуки музики». Фільм було створено на основі одного з найкращих мюзиклів композитора Роберта Роджерса, події якого відбуваються 1938 року в Австрії. Головна героїня фільму Марія влаштовується гувернанткою в багату сім’ю до сімох дітей, у яких немає матері. Ці діти були дуже веселими, але неслухняними. Нова вихователька дуже любила музику, гарно співала і складала для дітей прості, захопливі пісні. Діти теж полюбили музику. Завдяки музиці вони залишалися такими ж веселими і життєрадісними, проте припинили бешкетувати, стали слухняними і створили гарний сімейний ансамбль. Саме музика є «головною дійовою особою» цього кінофільму: завдяки музиці відбуваються найважливіші, інколи дуже тривожні події сюжету.

    Слухання музики Р. Роджерса «До-ре-мі» з кінофільму «Звуки музики»

    Вокально-хорова робота

    У музичному фрагменті «До-ре-мі» діти разом із Марією розучують жартівливу пісеньку про ноти музичного звукоряду. Розучимо разом із ними цю пісню й ми.

    Розспівування

    Розучування пісні «До-ре-мі» Р.Роджерса з кінофільму «Звуки музики»

    Домагатися легкого, наспівного звучання. Робота над диханням.

    VII. Підсумок уроку

    Сьогодні ми розглянули тему «Музика в кіномистецтві» й познайомилися з піснею композитора Річарда Роджерса до кінострічки «Звуки музики».

  • Чи може існувати кіномистецтво без музики й літератури?
  • Як з’явилася музика в кіно?
    • Чому музика є головною дійовою особою фільму «Звуки музики » ?

      Домашнє завдання

    Пригадати переглянуті фільми про музикантів і композиторів.

    Учні виходять із класу під музичний супровід («До-ре-мі» Р. Роджерса з кінофільму «Звуки музики» ).

завантаження...
WordPress: 22.79MB | MySQL:26 | 0,324sec