Мова музики

УРОК 3

Тема. Мова музики

Мета: зосередити увагу учнів на народних мелодіях, які використовував

П. Чайковський у своїх музичних творах, ознайомити учнів з основними елементами музичної мови – мелодія, гармонія, лад, тоніка,динаміка, темп, у яких музика є «дійовою особою», вчити дітей емоційно сприймати музику, вчити розповідати про вплив музичного мистецтва на людину та її вчинки;

розвивати вокально-хорові навички, художнє мислення, естетичний смак, здатність виявляти головну думку в прослуханому музичному творі;

виховувати любов до музики та кращі моральні якості особистості, ціннісне ставлення до себе.

Музичний матеріал: П. Чайковський. «Італійська пісенька», «Старовинна французька пісенька» з «Дитячого альбому», О. Янушкевич. «Веселкова»,

Наочні посібники: м/ф «Дитячий альбом», таблиця темпів, репродукції М. Чюрльоніса «Соната весни» .

Обладнання: :музичний інструмент, комп’ютер, фонохрестоматія

Тип уроку: комбінований

Хід уроку.

І. Організаційний момент

Музичне привітання «Добрий день, вам, добрий день,

в світі музики , фантазії, пісень, добрим будь, щирим будь,

і з мистецтвом у добру путь»

Розспівування

ІІ. Перевірка домашнього завдання та мотивація навчальної діяльності

Учні розповідають свої казки та легенди про музичні інструменти.

  • Про які інструменти ми пригадали на сьогоднішньому уроці?
  • З чого ще може складатися музика крім інструментів? ( з музичної мови – мелодії)
  • Що ви знаєте про мелодію? ( Пісні складаються з мелодій)

Вокально-хорова робота

  • Пропоную виконати пісню «Музика» Г. Струве.

( Учні виконують пісню за бажанням –індивідуально або групами)

Слухайте пісню О. Янушкевич «Веселкова»

– Про що вона вам розповіла?

– Який настрій надала?

При розучуванні пісні , слід звернути увагу на виконання мелодії у приспіві

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

Темою сьогоднішнього уроку буде «Мова музики»

IV. Актуалізація опорних знань.

Кросворд . Знайдіть відомі вам слова музичної мови.

 

 

гдалракіманидмелодіянакінотяемп
V. Вивчення нового матеріалу
– Пригадайте будь-яку улюблену вами мелодію і проспівайте її.
Зверніть увагу, що ви доспівуєте мелодію до кінця і вона має певне завершення, а якщо ви зупинитесь несподівано, то здається , що мелодія обірвана і чогось в ній не вистачає. Тому нам потрібно пригадати , що таке лад і тоніка.
Учні з допомогою підручника с. 16 , пригадують потрібні терміни.
– У музичній літературі музичні терміни прийнято записувати латинською мовою , тому ми зустрічаємо в таблиці такі нові для вас слова (с. 16)
Творче завдання.
Роздивитись репродукцію картини литовського художника Чюрльоніса «Соната весни», і скажіть , чому одна називається «Анданте», а друга «Алегро»? (с. 17)
(Відповіді учнів)
Сприйняття музичного матеріалу
П. Чайковський. «Італійська полька», «Старовинна французька пісенька».
Ці два різнохарактерні музичні твори композитор написав на основі мотивів народної музики Італії та Франції.
Коротка розповідь про П.І. Чайковського, с. 18.
– Якими засобами музичної виразності композитор показав нам настрій музичних творів?
Пропоную переглянути фрагмент мультфільму «Дитячий альбом». Як ваша уява співпала з уявою художників – аніматорів?
Проспівайте відому вам пісню різними динамічними відтінками.
 

  • Розгляньте картину Ж. Жерве. «Свято», на яких інструментах грають персонажі?Спробуйте уявити собі музику, яка там звучить.

VI. Підсумок уроку.

  • Які музичні терміни ви запам’ятали на уроці.
  • Пригадайте музичні твори, які звучали на уроці, хто їх написав?
  • Де у житті ви можете зустрітися із музикою П. Чайковського таО. Янушкевич?

VII. Домашнє завдання

Пригадайте вивчені раніше пісні, і спробуйте визначити їх лад ( мажорний чи мінорний)

завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,347sec