Мова музики

УРОК 4

Тема. Мова музики

Мета: Ознайомити учнів з іще одним елементам музичної мови – тембром, як основним засобом виразного виконання музичних творів, вчити емоційно сприймати музику, вчити розповідати про вплив музичного мистецтва на людину та її вчинки:

розвивати вокально-хорові навички, художнє мислення, естетичний смак, вміння логічно висловлювати свої думки щодо прослуханого чи виконаного музичного твору , здатність виявляти головну думку в творі;

виховувати патріотичні почуття та любов до музики Чайковського, кращі моральні якості особистості,ціннісне ставлення до себе.

Обладнання: диск з музичними творами по темі уроку, музичний інструмент, магнітофон, ілюстрації до музичних творів.

Музичний матеріал: С. Рахманінов «Вокаліз», О. Янушкевич. «Веселкова»,

Наочні посібники: портрет С. Рахманінова, таблиця поділу людських голосів.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І. Організаційний момент

Музичне привітання «Добрий день, вам, добрий день,в світі музики , фантазії, пісень, добрим будь, щирим будь, і з мистецтвом у добру путь»

Розспівування

ІІ. Перевірка домашнього завдання та мотивація навчальної діяльності

Учні розповідають про свої дослідження , в яких ладах написані їхні улюблені пісні.

Вокально-хорова робота

Пропоную продовжити виконання пісні О. Янушкевич «Веселкова».

Працюємо над чистотою інтонування та виразністю виконання тексту.

( Учні виконують пісню за бажанням –індивідуально або групами)

  • Який настрій навіяла на вас ця пісня?
  • Чи однаково кожен з вас її виконував? Чому? ( НІ, тому, що кожен має свій тембр голосу)

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

Продовжуємо працювати над темою «Мова музики»

IV. Актуалізація опорних знань.

На попередньому уроці ви пригадали чимало музичних термінів, які є засобами музичної виразності, пропоную перерахувати їх.( учні називають)

  • Навіщо вони нам потрібні, як ви вважаєте?(відповіді)
  • Але це ще не повний список вивчених засобів.
  • Пригадайте, що таке тембр тобто «звукова фарба»? (Відповіді учнів)

V. Вивчення нового матеріалу

Тембр – це забарвлення звуку , яке властиве людському голосу чи музичному інструменту.

Людські голоси поділяються на такі тембри : сопрано, альт, тенор, бас. ( робота з підручником с. 22 – 23 )

Голоси М. Кабальє та С. Крушельницької – сопрано, Ф. Шаляпіна та П. Домінго – тенори.

Слухання музики.

Прослухаємо твір С. Рахманінова «Вокаліз» у виконанні голосу з оркестром, фортепіано, віолончелі та фортепіано.

  • Чи відчули ви різницю між цим виконанням одного і того ж музичного твору? Яке вам сподобалось більше?

    Коротка розповідь вчителя про С. Рахманінова.

    Завдання.

  • Спробуйте перетворити пісню, яка вам подобається на вокаліз. Виконайте її.
  • У якому тембрі вона буде краще звучати?
  • Спробуйте підібрати тембри голосів героїв улюбленої казки.

    VI. Підсумок уроку. Мелодійне багатство музики, красу, виразність і насиченість звучання можна донести до слухача лише за умови професійного та злагодженого виконання. Для того , щоб добре робити якусь справу, потрібне вміння, старанність.

    • як необхідно виконувати пісню «Веселкова»О. Янушкевич?
    • Чи можна брати до уваги тембр голосу людини, під час виконання пісні?
  • Чи можуть одночасно виконувати музичний твір співаки із різним тембровим забарвленням? (так)

    VII. Домашнє завдання.

    Запропонуйте тему музичного фестивалю, який можна проводити у нашій школі. За бажанням створіть ескіз афіші.

завантаження...
WordPress: 22.78MB | MySQL:26 | 0,315sec