МОЛОДЬ – ЗА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ!

МОЛОДЬ – ЗА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ!

Усний журнал для підлітків

Мета: формування в учнів здорового способу життя шляхом передачі інформації за принципом «рівний — рівному».

Попередня робота

Члени агентства провели анкетування учнів 7—11-х класів на тему «Яке місце у твоєму житті займають алкоголь та цигарки?».

Учень 1. Результати анкетування показали, що переважна більшість учнів веде здоровий спо­сіб життя. Але є ще й такі, які нехтують своїм здоров’ям. І що цікаво — 100 % опитуваних не хо­чуть мати ні дружини, ні чоловіка, які вживають алкоголь чи палять. Дослухайтеся до наших порад!

Учень 2. Хлопці та дівчата, мої ровесники! Я звертаюсь до вас не для того, щоб насваритися пальцем і сказати, що так робити не можна. Ні! Я звертаюсь до вашого розуму, ще не зіпсованого тютюном та алкоголем. Зупиніться! Подивіться на себе та на своїх друзів… Життя чудове! Ось чому треба залишатися завжди тверезим на кож­ній із дискотек.

Бути дорослим і здаватися дорослим — понят­тя не рівноцінні. Якщо ви за допомогою тютюну та випивки намагаєтесь бути дорослим зараз, то, можливо, не станете дорослим ніколи. Я ви­бираю життя!

Учениця 1. Купуючи собі цигарки, ти платиш за хвороби, яких могло б не бути. Крім того, я впевнений, що, наприклад, багато осіб сильної статі не усвідомлюють: дівчатам набагато більше подобаються юнаки без шкідливих звичок. Нехай спорт, музика, мистецтво, кохання замінять тобі згубні звички. Зроби своє життя світлим і безтурботним!

Учень 1. Усі дівчата прагнуть до щасливого жит­тя, мріють вийти заміж за коханого чоловіка, на­родити здорових дітей і разом з ними довго жити у радості та щасті. Але чи справдяться надії на люд­ське щастя у дівчини, яка взяла до рук цигарку?

По-перше, хлопці не ставляться серйозно до дівчат, котрі курять. Одружуються вони з тими, хто не має цієї згубної звички, бо переконані: якщо дівчина курить — довго красивою не буде і здорової дитини теж не народить. Як свідчить медична практика, у матерів, які курять, часто народжуються діти з порушеною нервовою систе­мою, зі схильністю до атеросклерозу, астми, з фі­зичними вадами (приміром, із заячою губою), зі зменшеною масою тіла — в середньому на 300 г.

Отже, шановні хлопці та дівчата, зважте все і виберіть назавжди дорогу матері—берегині здоров’я своїх дітей. А для цього потрібні мудрість і сила волі сьогодні, бо завтра вже буде пізно!

Учениця 2. Я не буду говорити про злочинний вплив тютюну. Наведу лише приклади:

  • одна цигарка відбирає п’ятнадцять хвилин життя;
  • у курців часто болить голова, погіршується пам’ять;
  • одна цигарка прискорює пульс на 10—20 ударів за хвилину;
    • з часом виникає склероз судин серця, сте­нокардія (ці напади призводять до інфаркту);
    • у курців руйнується зубна емаль, зуби ста­ють чорними.

Паління призводить до гастриту, бронхіту й туберкульозу. Тютюновий дим містить ніко­тин, синильну кислоту, окис вуглецю, оцтову кислоту, сірководень, азот, ефірні олії, радіоак­тивні елементи — бензоперин, полоній, вісмут та інші отруйні речовини, які курець вдихає разом із димом.

Отже, тютюн — це злісний і смертельний во­рог нашого організму.

Учень 3. Я розумію, що важко встояти перед спокусою. Гадаю, друзі, вам не завадить знати ак­сіому: вип’єш келих вина — на цей келих уповіль­ниш свій розвиток, зруйнуєш власне здоров’я, наблизишся до алкоголізму, смерті.

Нагадую: кожен п’яниця починав зі 100 гра­мів спиртного напою. Пам’ятайте, що зре­штою це призведе до злочинів, аварій, сварок, смертей. Бережіть себе, своїх рідних, власне здоров’я!

Учениця 3. Механізми виникнення алкоголь­ної залежності ще не вивчені до кінця. Але до­ведено, що швидкість виникнення алкоголізму залежить від ступеня фізіологічної зрілості орга­нізму та рівня сформованості нервової системи. Значну роль відіграє вік, у якому розпочинається активне вживання алкоголю: якщо це стається до 20 років, можна узалежнитись за декілька місяців; між 20—25 роками — на це потрібно 3—4 роки; після 25 узалежнення триває понад десять років.

Учень 4. Тому хочемо запропонувати вам Запо­віт Матері Терези, який, ми переконані, ви візь­мете до уваги.

Життя — це шанс. Скористайся ним.

Життя — це краса. Милуйся нею.

Життя — це мрія. Здійсни її.

Життя —це виклик. Прийми його.

Життя — це гра. Стань гравцем.

Життя — це цінність. Цінуй його.

Життя — це скарб. Бережи його.

Життя — король бід. Перебори його.

Життя — це пісня. Доспівай її.

Життя — це боротьба. Почни її.

завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 0,329sec