МОЛОДЬ. ВІРА. МОРАЛЬ

ТЕМА. «МОЛОДЬ. ВІРА. МОРАЛЬ».

Мета.Спрямувати пізнавальну активність старшокласників на самовдосконалення, творчий ріст особистостей, розв’язання складних проблем. Забезпечити успіх діяльності підлітків, запаливши в них віру у власні сили, почуття товариськості, взаємопідтримки, дружби, довіри.

Обладнання.Таблиці з відомими цитатами для роздумів, магнітофон, книги.

Форма проведення. Суспільно-політичний ринг.

Ведучий, Шановні присутні. Як ви бачите з наочних матеріалів, тема нашого рингу надто серйозна, а тому я прошу від вас абсолютної уваги і щирого бажання спілкуватися, аби ми тут не провели марно час.

Для того щоб жити спокійно і впевнено, людині необхідна система координат, у якій би відносно жорстко були задані її життєві орієнтири. Роль такої системи координат відіграє суспільна ідеологія, економічна чи політична система, релігія, філософія життя, традиції тощо.

Психологи вважають, що система цінностей, задана вказаними координатами, настільки важлива для людини, що стан її буття поза нею є психопатогенним.

Основоположник гуманістичної психології, відомий американський психолог А. Маслов (до речі, батьки його емігрували до США із Києва) вважає, що така система вартостей потрібна їй як сонячне світло, кальцій чи любов. У разі її втрати людина хворіє. Причини цієї хвороби — втрата сенсу життя, перспективи, безнадія, цинізм, апатія, моральне падіння тощо.

Тривале перебування в такому стані нерідко призводить і до хвороб фізичних, а також, у крайньому випадку, до фізичного заперечення самого життя.

Щоб уникнути стану невизначеності, ми «хапаємося за соломинку» — віримо в те, що дає хоч якусь надію. Це створює певну безпеку. В ролі орієнтира може бути обрано і негативну цінність. На жаль, таких прикладів маємо чимало. Особливо серед дітей, підлітків, молоді. Для дорослих стало характерним прагнення до диктатури (-) або пошуки Бога (+). Ідея, віра додають нам життєві сили.

Відновити втрачені орієнтири та знайти опору для злету можете лише ви самі.

Як ви зрозуміли з вищесказаного, одна половина нашої аудиторії буде вболівати за Віктора К», котрий відстоює позицію свідомого вибору молоддю моральних цінностей добра, всенародної злагоди, любові, спокою і взаєморозуміння, а друга половина аудиторії підтримає Максима Н., прихильника строгої дисципліни без будь-якого компромісу, емоції, — одним словом, диктатури.

Слово — першому учаснику.

Віктор К. Кожен з присутніх тут, а також взагалі кожна людина відчуває в собі внутрішню порожнечу. Ми знаємо, що мусимо бути кращими. Ми відчуваємо,” що створені для чогось більшого. Людина може поклонятися славі, праці, успіху, грошам, статевим похітям, алкоголю. Але це все не задовольняє людину і приводить її до розчарування.

В людства є проблема. Це — гріхи: вбивства, ґвалтування, грабіж, бідність і війни. Гріх уражає людській розум і ми. не бачимо наслідків нашого гріха. Гріх уражає людську волю і примушує нас жити рабами гордості, заздрості, упередження, алкоголю, наркотиків і т. п. Гріх також притуплює наше сумління так, що ми більше не можемо відрізнити добро від зла. Не тільки ми терпимо від гріха в нашому житті, але нас будуть судити за наш гріх. «Бо плата за гріх — смерть» (Римлян, 6:23). Люблячий нас Бог є святий, і наш гріх є огидний для Нього.

Нашим важливим запитанням є:

 • Чи має Бог ліки на мою духовну хворобу?
 • Так «Бо так Бог полюбив світ, що дав Сина Свого однорожденого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув але мав життявічне .Бог має право простити нам гріхи, бо Ісус Христос заплатив кару на хресті. Треба тільки з вірою покаятись.

  Опонент із залу. Неможливо в теперішній час вирішувати життєві проблеми по совісті, тому що совість тепер не в моді. Запитайте про це в будь-кого на вулиці, і вам підтвердять. Добру й щиру людину в наш час сприймають як душевно хвору, або в кращому випадку як чудну. А ось хитрий і брехливий часто-густо в пошані.

  2-й учасник, Максим Н. Якщо до вас на вулиці підійшли і попросили сигарету, то пояснень ваших ніхто слухати не буде, і якщо ви не маєте сили захистити себе, то вам дорого обійдеться така зустріч.

  Моралі як такої в суспільстві не існує, і люди визнають лише авторитет того, хто має силу, вплив, владу, мускули. Старі добрі часи віджили себе. Навіть дівчата вивчають різні силові прийоми.

  1-й учасник, Віктор К. Ну для чого ж всіх розчісувати під один «гребінь»? У «Приповістках Соломонових» ми читаємо: «Страх Господній примножує днів, а роки безбожних вкоротяться» (Пр. 10.27), а також: «Дехто щедро дає, та це додається йому, а дехто ховає над міру, та тільки бідніє» (Пр. 11.24). «Над усе, що лише стережеться, серце своє стереже, бо з нього походить життя» (Пр. 4,23).

  Все це, що ви кажете, може лише на перший погляд виглядати правдивим. Насправді ж здоровий розум і страх Господній не дасть людині стати на хибний шлях і втратити саму себе. Підтвердження із залу, підтримка.

  Ірина В. Недавно мені припав до душі вірш Сергія Рачинця «Шукайте Бога». Будь-ласка, послухайте його.

  Шукайте Бога кожен день,

  Шукайте Бога щохвилини.

  І тільки той Його знайде,

  Хто має віру хоч в зернину,

  Хто пережив хоч раз в житті

  Чужі невдачі і падіння

  І був розп’ятий на хресті

  Свойого власного сумління.

  Хто прагне щастя не на мить,

  На повсякчас, на цілу вічність,

  Любов’ю сонячно горить

  І не погасне наче свічка.

  Хто промовляє «Отче наш…»,

  Письму довірився Святому,

  Несе свій хрест, життя вантаж,

  Не нарікаючи на втому.

  Шукайте Бога, хай сльоза

  Присвітить в темряві стежину,

  Бо тільки з Ним в цім світі зла

  Ви є воістину людина. Ведучий. Хай яке страшне й підступне зло, та все ж добро обов’язково переможе. Добре, коли молода людина знаходиться в координатахнепохитних авторитетів і незаперечних істин, бо інакше — вона потрапить у хаос, безладдя. А де ж та істина? Бог живий і є незаперечною істиною. Втілення

  Величний, святий, неосяжний,

  Надзорених сфер Володар,

  В могутній субстанції Слова

  Всього світу Творець і Основа,

  Прийшов до овечих кошар.

  Далекий і близький,

  Слабкий та могутній

  На сіні Син Божий лежить,

  Щоб там, на Голгофі,

  Для тебе, для мене

  В блакитнеє небо дорогу спасіння відкрить.

  Ласкавий і добрий,

  Для хворих утіха,

  По грішній землі Він пройде

  І злодія-митника,

  Грішницю-жінку,

  Не дивлячись на поведінку,

  Для вічних осель віднайде.

  Пастух і мудрець,

  І багатий, і бідний

  До світла живого ідуть,

  Бо лиш з Вифлеєму,

  З нового Едему

  Для спрагнених ріки течуть. ,

завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:26 | 0,667sec