МОЛОДЬ ПРОТИ НАРКОМАНІЇ ТА СНІДУ

МОЛОДЬ ПРОТИ НАРКОМАНІЇ ТА СНІДУ

Чому виникла проблема у цьому заході? Бо нині наркоманія та СНІД їли глобальними соціальними проблемами. 14-17 років — це вік, яко-г необхідні розуміння, підтримка власна незалежність.

Уважно прислухаючись до заборон дорослих, вони визначають людські норми й цінності, і тому через свою незрілість переоцінюють власні можливості. Вони звертають увагу на різноманітну інформацію про вживан­ій наркотичних речовий, яку вони Одержують у школі, удома, на вулиці. Вплив друзів у цьому віці зростає дедалі більше, у той час як вплив батьків вменшується. Ось чому в школі, де прузі, де вирує різноманіття думок Б дій, можна зіткнутися з уживанням наркотичних речовин. Тому велика увага має приділятися здоровому спо­собу життя. Школа спільно з батька­ми має відповідати і за навчання і за здоров’я дітей.

Нещодавно учні писали твір на тему: «Моє ставлення до наркотиків».

Ось деякі вислови:

«Наркоманія — це хвороба, яку людина не усвідомлює».

«Наркомани —дурні та безвольні люди, які безтямно псують і вкорочують собі життя заради задоволення».

«Наркоманія — це розвага нашого покоління».

«Наркоманія — хвороба суспіль­ства».

Точки зору різні. Тож спробуємо ді­йти висновку.

Уже 14 років 1 грудня відмічають Все­світній день боротьби зі СНІДом. 2002 рік – рік боротьби зі СНІДом. 1 груд­ня Всесвітній день боротьби проти СНІДу. В цей день по всій Україні та в інших державах пройшли числен­ні акції, в яких взяли участь люди різного віку і національності, щоб привернути увагу до цієї проблеми.

Бо не секрет, що серед європейських держав Україна посідає одне із перших місць. Заданими Міністерства охоро­ни здоров’я на 01.03.2002 р. в Україні зареєстровано 2103 дорослих і 66 діт­ей хворих на СНІД, а також 600 ти­сяч наркоманів, більшості з яких не виповнилося і 19 років. Близько 30 відсотків школярів уже знайомі з наркотичним зіллям.

Але офіційні дані не відображають реальної картини, це лише 10 відсотків від справжньої цифри. Це не просто віртуальні цифри, це долі конкретних людей, це сім’ї, яким притаманні по­чуття, страх за своє життя, за життя близьких. А тому важливо не замов­чувати проблему, а чесно й відкрито говорити про це з учнями.

Вчитель. Шановні хлопці і дівча­та! Пам’ятайте: ні школа, ні міліція, ні батьки не замінять власну, голову. Наркоманія, СНІД’–це не страхо­виська із казок, а страшна дійсність, яка звалилась на наше покоління.

Ми входимо в світ в умовах жорстокої конкуренції, але різних стартових мож­ливостей. Молодість — це той кредит, який витрачається дуже швидко.

Ми дуже раді за вас, якщо ви здорові, не знаєте, що означає бути хворим на СНІД або наркоманію. Але ніхто і ніщо не застрахує вас від зараження, якщо хто хоч на мить втратить пильність. Захищайте своїх друзів, знайомих. Будьте відповідальними за свої вчинки, за долі інших людей.

Ведучий. Добрий день шановні друзі!

Ведуча. Ми раді бачити вас сьогодні у цьому залі на міні-фестивалі «Молодь

Ведучий. Далеко в минулому з історії | людства залишились епідемії віспи, чуми. Та переступила поріг століття «біла смерть» — наркоманія, яка продовжує забирати життя мільйонів.

Ведуча. Один із найстрашніших і виявів наркоманії — Синдром Набутого Імунного Дефіциту (СНІД), який ! прийшов до нас із глухого африканського поселення, де, як вважають | учні, він уперше потрапив до людини І від мавпи.

Ведучий. Світ не знав досі безжальнішого вбивці, ніж СНІД. На сьогодні | по всій земній кулі налічується по­над мільярд наркоманів. З них 80 % [ ВІЛ-інфіковані, тобто заражені вірусом імунодефіциту.

 Ведуча. Ця кількість збільшується з кожним днем.

Ведучий. На нашому міні-фестивалі | сьогодні присутні почесні гості:

1.   Нарколог району _____________.

2.   Голова батьківського комітету класу |

З.Член батьківського комітету школи |

4…

! Надаємо слово наркологу _______.   |

(Виступ нарколога.)

Ведучий. А ми продовжуємо наш | фестиваль.

Ведуча. Для вас танцюють_____. |

(Виступ.)

Ведучий. Нещодавно у школі | пройшов конкурс плакатів «Молодь ( проти наркоманії та СНІДу», результати якого ви бачите на дошці (захист  плакатів).                                        

Ведуча. Переможцями визнано (звучать імена переможців).

Ведучий. У всіх наркотиків одна підступна властивість: організм швидко звикає до цих речовин і починає І вимагати нових доз. При цьому люди-і на, вчасно не отримавши наркотику, і відчуває нестерпні фізіологічні болі.

і Ведуча. Природа мстить людині  смертельно. Задля навої дози наркоман переступить через усе: вкраде, і покалічить, відбере, збреше, вб’є.

(На сцену вибігає дівчина і починає стрибати через скакалку Потім відкидає її, і сідає на стілепь, підпирає голову долонями  і, нудьгуючи, дивиться в зал.)

 Голос за сценою. Жила на світі одна дівчинка. Це була тиха, скромна | дитина. жилось би їй просто чудово, \ якби в неї було багато друзів. Учитися | вона не любила, робити теж нічого і не хотіла. А марнувала час тим, що ] нічого не хотіла. Поруч з нею жила її І «крута» подруга.

(Виходить «крута» подруга.)

[«Крута» подруга. Ну що ти сидиш І втикаєш? Ходімо поприкалуємось. ІА ось і мої кореші  дружбами!

(Виходятьдрузі «крутої» з цигарками.)

Голос за сценою. Кожен наркоман і той, хто курить «драп» за свою ! коротку кар’єру залучає до нього 10 12 осіб. Наша героїня так хотіла”  всім сподобатись, що не змогла від-і мовитися і пішла з ними.

(Звучить пісня «Марихуана».)

(Па сцену виходять «кореші» з нашою і героїнею і зупиняються серед сцени.. До  них підходять три учні.)

1-й учень

Вони плетуться, ледве не вмираючи… Через хвилину ж— де дістав, о, благодать! Про радощі оманливо радію.  Ми можем на обличчях їхніх прочитать.

2-й учень

Наркоманія стала реальністю

1 не лише в Америці тій.

Це мовби уже спеціальність

Для’тих, кого засмоктав «білий змій».

3 – й учень

Що нині сталося із молоддю?

Де світлі голови і чиста душа?

Ви стаєте, немов тремтливе полум’я

А в ньому попеліє молоде буття?

(Вони стають убік, а на середину сцени виходять шість учнів: троє одягнені в чорний одяг, троє — в білий. Вони стоять парами.)

Чорний. Господи, чому ж усе так “погано? Вчора мене покинула кохана дівчина. Я не вивчив уроки, а сьогодні, ніби навмисно, мене запитали з усіх предметів. Три «2», жах! Що я скажу батькам? А що батьки?! Ні, треба забу­тися, якось забутися, я бачив у когось марихуану…

Віл и й (хапає за рукав). Нетреба! Це не допоможе. Ти вб’єш себе. Пригадай притчу про Соломонову каблучку. Все минеться. 1 це так само.

Життя — це чорні та білі смуги. Прийди і до тями, завтра знову засяє сонце і тобі захочеться жити і посміхатися.

Чорний. У мене цікава компанія. Мої друзі — вільні люди. Ми живемо своїм гуртом, без проблем. Ми не розмовляємо ані про школу, ані про сім’ю. У нас свій кришталевий за­мок, жодних зобов’язань, лише кайф. Але всі мої друзі курять гашиш або вживають «екстазі» та пропонують мені, але…

Біли й. Не пробуй! Звідти дорога лише в пекло. У твоїх друзів нема майбутнього, біжи від них. Навколо так багато цікавих людей, які знають, заради чого живуть. Ти можеш вибирати друзів сам, отож зроби свій вибір!

Чорний. Щодня одне й те саме: школа, домівка, школа, домівка. Нема нічого цікавого! Щоправда я люблю читати книжки, та зараз це немодно. А так хочеться бути модним, щоб усі дівчата дивилися лише на мене. Хочу спробувати ужитті все, адже живеш лише раз.

Білий. Саме так—живеш лише один раз. Тож не поспішай занапастити життя заради сумнівного задоволення. Адже навколишній світ такий цікавий. Шукай себе. Знайди собі цікаве за­хоплення: спорт, комп’ютер, музика. А книжки…

Хіба вони можуть бути модними чи немодними. Вони — вічні. Читай і ти будеш цікавим будь-якій дівчині!

(Піднімають плакати «Ні — наркоти­кам!».)

Голос за сценою. Кількість під­літків, які перебували на диспансерному обстеженні в 2002 році у 5 разів перевищує рівень 2001 року. Сьогодні, враховуючи насамперед вік наркоманів (13- -25 років), під загрозою опинилося майже все нове покоління країни. За останні 10 років число смертей від уживання наркотиків збільшилося в 12 разів, а серед дітей — у 42 рази. Переважна більшість наркоманів не доживає до 30 років. Середня трива­лість життя після початку вживання наркотиків — 4—4,5 років. Виліко­вуються (тобто витримують без нар­котиків більше року) всього 5-6 % наркоманів.

«Норма прибутку»: 1 кг героїну в Афганістані коштує 9000 доларів, у Таджикистані — 25 000 доларів, а в Москві — 150 000 доларів. Тільки в минулому роді органами внутріш­ніх справ виявлено 848 лабораторій, у яких виробляли наркотики або створювали нові. Характерно, що в багатьох із них працювали про­фесіональні хіміки, які зуміли роз­робити наркотичні речовини но­вого покоління. Обіг від продажу наркотиків у країнах СНД складає 1,5 мільярда доларів, а за оцінка­ми західних фахівців 5-7 мільярдів доларів. За даними МВС кількість злочинів, пов’язаних із наркотика­ми, за останні 5 років збільшилися у 6 разів. З 10 майнових злочинів кожні 6 роблять наркомани.

Ведучий.

Дорогі друзі! Обирайте свій життєвий шлях самостійно, але пам’ятайте: наркоманами не наро­джуються, ними стають.

Ведуча

 Пожалійте, друзі ваші душі,

Душі любих мам і татусів.

Ви не віддайте їх на куші

Ненажерливих наркодільців.

(До них підходить «героїня» — нарко­манка.)

Героїня

Так, веселощів мало на нашій планеті,

Слід виривати радість у скороминучих днів.

Не хочу вмирати!

Я хочу жити, творити, ростити, сміятися і нині і потім.

(Розривають паперовий шприц, беруться за руки і співають пісню.)

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

МОЛОДЬ ПРОТИ НАРКОМАНІЇ ТА СНІДУ (19.7 KiB, Завантажень: 7)

завантаження...
WordPress: 22.92MB | MySQL:26 | 0,325sec