Молекулярний рівень організації життя

Тема: Молекулярний рівень організації життя.

Мета: здійснити контроль та корекцію знань учнів з теми „ Молекулярний рівень організації життя”, перевірити систему    засвоєних понять та             вміння використовувати   набуті знання на практиці.

Розвивати вміння порівнювати, узагальнювати та робити висновки.

Виховувати почуття відповідальності перед поставленим завданням,

почуття  колективізму та товариськості.

Тип уроку : перевірка та корекція знань

Форми і методи: письмова робота

Обладнання : картки для проведення різнорівневого тематичного          оцінювання

 

Хід уроку

Просто знати – це не все.

Знання потрібно використовувати.

Й . Гете.

І. Організаційний момент

Психологічний  тренінг „ Подаруй  товаришу  посмішку.”

 

ІІ. Виконання письмової роботи

I рівень

(виберіть із запропонованих відповідей правильну):

1.  Процес відновлення природної структури білка після її порушення називають: а) деструкцією; б) денатурацією; в) ренатурацією; г) біосинтезом.

2. До сполук, розчинних у воді, належать: а) ліпіди; б) моносахариди; в) полісахариди.

3.  Найбільше енергії виділяється при розщепленні: а) ліпідів;

б)  вуглеводів; в) білків; г) вітамінів.

4.  Спадкову інформацію з ядра до місця синтезу білків передає: а) ДНК; б) ІРНК; в) рРНК; г) тРНК.

5.  Прискорення біохімічних реакцій забезпечують: а) алкалоїди; б) гормони; в) вітаміни; г) ферменти.

6.  Антитіла мають природу: а) білкову; б) ліпідну; в) вуглеводну; г) є видозміненими нуклеїновими кислотами.

ІІ рівень

(виберіть із запропонованих відповідей дну або кілька правильних):

1.  До біополімерів належать: а) глюкоза; б) іРНК; в) жири; г) крохмаль; ґ) вода.

2.  Нуклеотид урацил входить до складу: а) білків; б) ІРНК;

в) тРНК; г) ДНК; ґ) глікогену.

3.  Енергетичну функцію в клітині виконують: а) вода; б) білки; в) солі; г) ліпіди; ґ) вуглеводи.

4.  Активність складних ферментів визначається: а) їхнім роз­ташуванням у клітині; б) кількістю амінокислотних залишків; в) просторовою структурою; г) наявністю небілкової частини; ґ) молекулярною масою.

5.  Будівельну функцію в клітині виконують: а) білки; б) нуклеї­нові кислоти; в) солі  металів; г) ліпіди; ґ) вуглеводи.

6. До складу нуклеотидів входять залишки: а) нітратної осно­ви; б) амінокислоти; в) пентози; г) жирних кислот; ґ) хлоридної кислоти; д) фосфатної кислоти.

ІІІ рівень

1.  Порівняйте властивості та функції ліпідів і вуглеводів.

2. Зазначте риси подібності та відмінності між різними типами нуклеїнових кислот, заповнивши таблицю:

 

Ознаки ДНК РНК
Кількість ланцюгів

Типи нуклеотидів

Вид пентози

У яких частинах клітини

міститься

 

   

3. Розв’яжіть задачу .

У молекулі ДНК гуанінові нуклеотиди складають 45 % від загальної кількості. Визначте процентний вміст інших видів нуклеотидів.

 

ІV рівень

(Творче завдання , одне на вибір)

1.  Який зв’язок існує між структурою молекули води та її вла­стивостями?

2.  Які з хімічних сполук підтримують енергетичний баланс організму? Відповідь обґрунтуйте.

 

ІІІ.    Домашнє завдання.

Повторити матеріал  підручнику.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

16 Молекулярний рівень організації життя. (16.0 KiB, Завантажень: 20)

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

16 підсумковий урок (125.5 KiB, Завантажень: 7)

завантаження...
WordPress: 22.82MB | MySQL:26 | 0,329sec