Мій дружній клас

Тема: Мій дружній клас

Мета: розвиток групи єдності, організації спільних дій, сприяння встановленню у групі атмосфери довіри та безпеки, формування уважного та бережливого ставлення один до одного.

Хід заняття

1 . Вправа «Я тобі дарую».

Пара учасників сідає в центрі кола. Перший учасник називає ім’я партнера і говорить, що йому дарує. Наприклад: «Оксано, я тобі дарую місяць на небі». Партнер повинен подякувати, назвати ім’я першого учасника, повторити, що він подарував, і сказати, що сам дарує у відповідь. Гра закінчується, коли в когось з учасників не вистачить фантазії на наступний подарунок або він забуде назвати ім’я партнера, перелічити подарунки чи переплутає їх послідовність.

 

 

2.    Гра “Один до одного”.

Інструкція: зараз ви будете грати в одну дуже цікаву гру, під час якої все треба робити дуже-дуже швидко. Ви покажете мені, наскільки уважно ви мене слухаєте і наскільки швидко ви можете зробити те, що я буду вам казати. Зараз у вас рівно 5 секунд, щоб вибрати собі партнера і швидко-швидко пожати йому руку.. А тепер я буду вам казати, якими частинами тіла вам треба дуже швидко “привітатися” один з одним:

  • права рука до правої руки;
  • ніс до носа;
  • плечі до плечей!

Ну що ж, це ви змогли зробити швидко. А тепер запам’ятайте, будь ласка, слідуючи. “Кожний раз, коли я скажу: один до одного, вам треба швидко-швидко найти собі нового партнера і пожати йому руку. А після цього я знову буду називати частини тіла, якими ви повинні доторкатися один до одного. І так: “Один до одного!”

  • вухо до вуха;
  • бедро до бедра;
  • п’ятка до п’ятки.

 

 

 

Аналіз вправи:

  • Чи сподобалась вам гра?
  • Чи легко було тобі діяти так швидко?

 

3.    Гра “Спасибі за
чудовий день”.

Ціль: це дружній ритуал завершення заняття, він розвиває в дітей вміння гарно дякувати.

Інструкція: будь ласка, станьте в коло. Я хочу запропонувати вам прийняти участь в невеликій церемонії, яка допоможе вам виразити дружні почуття і подяку
один одному. Гра проходить слідуючим чином: один з вас стає в

центр, другий підходить до нього, пожимає руку і каже: ”Спасибі за чудовий день!”. Обоє стають в центрі, тримаючись за руки. Потім підходить третій учень, бере за вільну руку першого або другого, пожимає її і говорить: “Спасибі за чудовий день!”. Таким чином, група в центрі постійно збільшується. Всі тримають один одного за руки. Коли до групи приєднається останній учень, замкніть коло і закінчіть церемонію безмовним міцним трьохкратним пожиттям рук. Цим гра і завершується.

 

5. Ауторелаксація “Сонячний зайчик”.

Слова ведучого: “Сонячний зайчик зазирнув тобі у вічі. Замруж їх. Він побіг далі по обличчю. Погладь його ніжно долонями: на лобі, на носі, на ротику, на щічках, на підборідді, гладь легенько, щоб не сполохати його: голову, шийку, руки, животик, ноги. Раптом він заліз за комір! Погладь його і там. Він любить і пестить тебе, а ти гладь його і подружися з ним”.

 

 

6. Обговорення заняття.

завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,394sec