Міфи про «справжніх чоловіків» і «справжніх жінок

(Виховна година)

Мета: ознайомити учнів з образом «ідеального чоловіка», «ідеальної
жінки»; дати характеристику в якому віці потрібно вступати в шлюб; виховувати свідоме ставлення у виборі свого супутника життя.

Психолог: Дякі міфи, які з покоління в покоління передаються із уст в уста. Міфи, які виробляють в нас, молодих, комплекси неповноцінності і заважають проявлятися нашим дарам і талантам. Це міфи про «справжніх чоловіків» і «справжніх жінок», які вже встигли укорінитися в свідомості багатьох з нас. Вони впливають на нашу поведінку і ми керуємося цими міфами.


Почнемо з чоловіків:
В юнацькому віці здається, що десь існують справжні чоловіки. Вони не бувають слабкими, тримають себе в руках і не виявляють емоцій. Ці погляди навіяні стереотипами нашого суспільства. Кому з хлопчиків в дитинстві не говорили: «Поводься як чоловік», «Ти ж не дівчинка. Справжні чоловіки не плачуть», «От виростеш – будеш справжнім чоловіком».
Та проблема в тому, що ніхто точно не міг сформувати і описати образ справжнього чоловіка. Тому хлопці малювали собі цей образ в уяві. Щось брали у батька, щось у діда, щось від улюбленого кіно героя, щось з улюбленої книги, а щось від «пацана», що живе по сусідству.


Ось так і народжувався образ супермена:
– Досить агресивний. Якщо щось відбувається не так, то він одразу ж кинеться у бійку і покаже, хто справжній чоловік.
– Абсолютно незалежний. Його не хвилюють проблеми інших. Головне, щоб його потреби були задоволені.
– Завжди приховує свої емоції. Добре йому чи погано, про це можна лише здогадуватися, бо прояв емоцій – це слабкість.
– Об’єктивний в своїх оцінках. Він найрозумніший, і його заключення з будь-якого питання завжди вірні. У всіх розмовах відрізняється компетентністю і логічністю.
– Не піддається впливу інших. Він підкорює інших своїй волі і завжди незламний.
– Обожнює науку і спорт. І зневажає всіх, хто не має накачаних м’язів і спортивного виляду.
– Зберігає спокій в кризових ситуаціях. Навіть якщо все погано, він буде незворушний. Просто не буде думати про це.
– Достатньо мовчазний. Бажання з кимсь поспілкуватися він задушить на корні, бо це належно для його поведінки.
– Володіє чудовими діловими якостями. Якщо він візьметься до справи чи відкриє свій бізнес то в нього все обов’язково вийде.
– Не ображається. Йому взагалі не відоме почуття образи. Йому байдуже, що про нього говорять інші.
– Авантюрист, любить ризик, пригоди. Він не боїться висоти, глибини, темноти. Тому стрибає з парашутом, пірнає в акваріум з акулами, дереться на скелі.
– Завжди знає як діяти в будь-якій ситуації. Завжди має на по готові правильне рішення. Для нього немає безвихідних ситуацій.
– Ніколи не плаче. Він взагалі не знає що це таке.
– Завжди і всюди займає позицію лідера. Якщо потрібно виступати з прромою – він піде без підготовки; в змаганнях, звичайно, він прийде першим.
– Має високу самооцінку. Він знає собі ціну і ніколи не сумнівається в успіху. Він поважає себе коханого більше за всіх.
– З великими претензіями. Якщо машина, то лише найдорожча, якщо дружина – то найкраща.
– Вважає, що чоловіки у всьому кращі за жінок. «Курка – не птиця, жінка – не людина», – зневажливо говорить він.
– Вільно спілкується з іншими чоловіками на тему сексу. І, більш того, ця тема його улюблена. Він може розповідати все з найдрібнішими деталями і вразить всіх кількістю своїх жінок.
– Завжди задоволений собою, гоноровий. Його не мучать питання типу: «Як я виглядаю» або «Що про мене подумали?»
– Грубий і різкий в спілкуванні. Навіщо розводити якісь сентименти, якщо можна сказати все прямо, не враховуючи норми пристойності?
– Абсолютно не цікавиться власною зовнішністю. І, дійсно, справжній чоловік має бути природнім. Навіщо користуватися дезодорантом або щодня одівати чисті шкарпетки? Нехай всі відчувають, що поруч з ними супермен!
– Недбалий у звичках. Він рахує, що куріння і алкоголь просто створені для чоловіків, і це атрибут їх належності до особливої касти.
– Доволі галасливий. Всі повинні його помічати. Якщо сміятися, то тільки ржати як коняка. Якщо слухати музику в плеєрі, то так, щоб лопалися перетинки у сусіда, не говорячи вже про себе.
– Не потребує безпеки. «Всі правила вигадали боязливі дівчата», – говорить він. «Я все можу!» Так він намагається ходити по даху, перевішується через вікно. Йому все ні по чому. Тільки… інколи він потрапляє в лікарню з травмами.
– Не захоплюється мистецтвом і літературою. Йому це не цікаво.

Ось такий образ «справжнього чоловіка» складається у юнаків. І вони намагаються всіма силами наслідувати його. Їм здається що якщо вони досягнуть цього, то всі дівчата будуть звертати на них увагу.
Я не заперечую, що всі ці якості, в деякій мірі притаманні чоловікам, проте в такій перебільшеній формі вони спотворюють їх. Мало того, ці стереотипи не дають чоловічу проявити свою індивідуальність, розкритися як особистість і зав’язати спілкування. Цей образ являється джерелом комплексів, так як при кожному порівнянні себе з цим видуманим героєм, хлопець буде програвати. Це призводить до думок: «Я якийсь не такий», «Мене ніхто не полюбить, бо я не схожий на ідеал».


Та давайте подивимося, яка картина про ідеального чоловіка є у дівчат.

(Відповіді дівчаток записуються на дошці)

Він повинен бути:
– приємної зовнішності;
– стрункий та фізично розвинутим;
– акуратним;
– елегантним;
– вміти триматися достойно;
– інтелігентним;
– всесторонньо розвиненим;
– чуйним і уважним;
– вірним;
– тактовним;
– справедливим;
– з почуттям гумору;
– самостійним.
Обговорення. (Обговорення проходить з усім класом)


Психолог:
А на думку молодих жінок, які перебувають в шлюбі рік-два, для подружнього життя найважливішим за все є:
– ласка;
– ніжність;
– любов до дітей і вміння виховувати їх;
– готовність до домашньої роботи;
– лагідний характер.

Ну, то як, порівняли свій вигаданий образ «справжнього чоловіка» з тим, що чекають від вас жінки? Можливо, вони не звертають на вас увагу через те, що ви занадто сильно бажаєте бути схожим на свій ідеал грубого, неохайного, самовпевненого чоловіка? Можливо, ті якості, які ви бажаєте виховати в собі, взагалі не стануть вам у пригоді або фундаментально зіпсують вам життя? Подумайте про це і, доки ще не пізно, почніть виховувати в собі ті якості, котрі знадобляться вам в подружньому житті.

А тепер про жінок:
Як у юнаків, так і у дівчат є певний стереотип жіночої ролі. Вони вважають, що «ідеальна жінка»:
– Легко проявляє свої почуття. Їй просто сказати людині про почуття, які вона має до неї бо вона дуже чутлива.
– Захоплюється мистецтвом та літературою. Вона знає роботи видатних художників і може декламувати вірші по пам’яті. Політ фантазій і піднесеність – її незмінні супутники.
– Має потребу в захисті. Вона не може постояти за себе і завжди шукає захисника.
– Спокійна. Перепади настрою її не хвилюють, бо вона не залежить від них.
– Акуратна. В шафі ідеальний порядок, постіль заправлена, а на підлозі жодної смітинки – стерильна чистота.
– Постійно цікавиться своєю зовнішністю. Вона постійно турбується про своїй зовнішній вигляд: по декілька разів на місяць перемальовує волосся в інший колір, щодня робить собі маски і масаж.
– М’яка і поступлива. Завжди з усім погоджується. Не має власної думки.
– Балакуча. Говорить, на замовкаючи, цілими днями, а оскільки своєї думки в неї немає, то спілкується про всілякий непотріб.
– Вважає, що чоловіки в усьому перевершують жінок. Вона постійно відчуває печаль, коли порівнює себе з чоловіками. Їй здається. Що в неї немає ніяких переваг.
– Надто залежна в стосунках. Якщо посвариться з подругою, то буде ридати декілька днів підряд, бо не уявляє життя без спілкування з нею.
– Амбіції відсутні. «Я повинна справдитися як дружина та мати. Картера мені не потрібна. Це не моя роль», – говорить вона.
– Ніколи не діє як лідер. Вона боїться брати на себе відповідальність і чекає, що чоловік візьме її. Завжди відчуває ускладнення в прийнятті рішень.
– Хвилюється через дрібниці. Для такої жінки хвилювання – це ознака турботи і любові. Якщо вона не буде хвилюватися – це буде означати, що вона черства і байдужа до оточуючих.
– Не знає, як взаємодіяти з оточуючим світом. Для неї єдиний вихід – вийти заміж, щоб замість батьків, які їй допомагали орієнтуватися в житті, став чоловік.
– Відрізняється своєю нелогічністю. Через це рідко буває компетентна в справах.
– Критичні ситуації бентежать її. Вона легко піддається паніці.
– Не любить науку и спорт. Вона не любить ходити до спортзалів чи в басейн. Останні вправи вона робила лише в школі, і на цьому все скінчилося. Їй не подобається навчатися, адже їй це не знадобиться.
– Легко піддається впливу інших. Їй подобається слухати сусідок, які наговорюють їй на інших людей. А в спорах займає ту сторону, яка має на неї більший вплив в даний час.
– Вельми суб’єктивна в своїх оцінках. Оскільки вона дурепа, то не може чітко сказати, що і чому їй подобається, а що не подобається. Не може приводити доводи і аргументувати свої погляди.
От такий стереотип «справжньої жінки». Вона досить пасивна, дурна і не цікава. Ви хочете такою бути? Тоді неухильно слідуйте цим пунктам. Якщо ви будете порівнювати себе з нею, то будете відчувати комплекси через те, що в дитинстві вам говорили: «Ти нечупара. Тебе ніхто заміж не візьме. У справжньої жінки завжди порядок» або «Ти надто розумна, а чоловіки таких не люблять. От і лишишся старою дівою». Ви будете страждати через невідповідність прийнятим правилам.
І хоча доля істини є в схильності жінок до емоційності і залежності, все ж, той портрет, який ми побачили, – недостойний.

Давайте подивимося що ж чоловіки, перш за все, хочуть бачити в жінці:

(думки хлопчиків)
– жіночність;
– вірність;
– скромність;
– розсудливість;
– надійність;
– товариськість;
– ніжність;
– уважність;
– обов’язок перед сім’єю;
– відповідальність;
– співчуття.

Психолог: Цікаво, що чоловікам легше назвати ті якості, які б вони не хотіли б бачити в дружині, ніж ті, які хотіли б. Серед негативних якостей в жінці, які відштовхують чоловіків є:

– брехливість;
– дріб’язковість;
– безвідповідальність;
– вульгарність;
– заздрість;
– грубість;
– високо мірність;
– крикливість;
– невживчивість;
– марнотратство;
– вертлявість і кривляння.

Більшість чоловіків стверджує, що жіноча чарівність – в природності поведінки. Що їй повинні бути притаманні тактовність, ніжність, турботливість, співчуття, уважність до чоловіка, зацікавленість в тому, що він говорить.
Зверніть увагу, що чоловіки хочуть бачити не дурних язикатих дівок, у яких дивний колір волосся і залежне становище від усіх, хто поруч. А розумних, красивих, жіночних дівчат, з якими цікаво було б поспілкуватися.
Отож, друзі, робіть висновки і вдосконалюйтеся! Не все, що нав’язує світ є правильним і принесе в ваше життя позитивні наслідки. Будьте обачними у виборі орієнтирів для життя. Всі ми на когось орієнтуємося. Важливо на кого, або на що.
Поняття «любов» іноді ми бачимо відділене від почуття зобов`язань, турботи один про одного, відповідальності за сім`ю. Ми думаємо що, любов – це якесь магічне почуття, яке виникає в людині раптово і робить її щасливою, доброю, сміливою, сильною і чуйною. Інноді важко зрозуміти, що навпаки, лише добра, чуйна, розуміюча і турботлива людина може любити і бути коханою.
Якщо в основі ваших стосунків лежить діяльність гормонів та бурні емоції, ви напевне приречені на неприємності. Розум і емоції можуть підказувати зовсім різні варіанти. Покладаючись лише на раціональне мислення при оцінці всім «за» і «проти», ви можете пропустити найголовніше. Якщо вами керують лише емоції, це також може негативно вплинути на результат і на ваш вибір. Часто емоції стають поганими порадниками. Вони неначе хвилею накривають недосвідченого юнака чи дівчину і примушують робити необдумані вчинки. Існує вислів: любов сліпа. Насправді, не любов сліпа, а емоції. Вони виникають слідом за думками, а потім самі ж їх і годують.
«Ось воно щастя! Всі говорять, що так важко знайти достойного чоловіка чи дружину! А я знав, що мені пощастить!» В душі все радіє і співає. Емоції ллються через край. Тут важливий баланс. Потрібно тримати емоції під контролем і не дозволяти почуттям захлеснути здатність до логічних і прагматичних роздумів. В справжньому коханні, крім емоцій, завжди є компонент «рішення – зобов’язання».
Потрібно скласти список, чому ви хочете бути саме з цією людиною. Список має стати проявом вашого як здорового глузду так і романтичних почуттів.
Запитання до учнів:


– Як ви думаєте, чи довго потрібно бути знайомими до прийняття серйозного рішення?

Всі дослідження показують, що найкращим варіантом є випадки, коли пари знайомі до одруження два роки і більше. За цей період люди розкриваються, краще пізнають один одного.
Краще розчаруватися до того, як ви отримаєте печатку в паспорті. Є вислів: «Найкраще розлучення – це розлучення, яке відбулося до вступу в шлюб». Чим менше ви знаєте людину, тим більше ймовірність вашої помилки її виборі.

В якому віці краще вступати в шлюб?
Більшість спеціалістів в області сімейних стосунків вважають, що лише після 23 років людина починає розуміти себе, усвідомлювати свої потреби, орієнтуватися в житті і розбиратися в стосунках з протилежною статтю. Людина досягає зрілості і, відповідно, готова створити сім`ю.
До цього віку у молодих людей:
– не сформований образ майбутньої дружини чи чоловіка;
– люди скеровані емоціями, ідеалізують кожного, хто хоч трохи симпатичний;
– не розуміють всю відповідальність шлюбу, більшість сприймають його як гру.

Проблема молодих людей в їх незрілості. Як фрукт повинен дозріти, перш ніж його вживатимуть у їжу, так і людина має дозріти не лише фізично, але й душевно, духовно для шлюбу.
Для ранніх шлюбів характерним є те, що один з партнерів швидко втрачає інтерес до іншого. Якщо молоді люди одружаться в вісімнадцять років, вони будуть як два зелених яблука, які вимагатимуть один від одного бути спілими і рум’яними. В двадцять три роки ви можете раптом з подивом зауважити, що дозрів зовсім не той фрукт, про який ви мріяли. Людина може виявитися не тою, про яку ви мріяли.
Тому краще почекати і після двадцяти трьох років обирати вибирати серед «дозрілих фруктів», вже чітко дивлячись на те, хто чого вартий.
Тому зрійте! Розберіться в собі, точно визначте хто вам потрібен.

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,303sec