• Зареєструватись
  • План-конспект уроку на тему: Мейоз, його фази та стадії. Генетична роль мітозу та мейозу

    загрузка...

    Тема. Мейоз, його фази та стадії. Генетична роль мітозу та мейозу.

    Мета: продовжити формувати знання учнів про поділ клітин на прикладі мейозу; ознайомити із особливостями редукційного поділу; розвивати уміння порівнювати біологічні процеси на прикладі мітозу та мейозу, уміння співставляти, аналізувати та робити відповідні висновки та узагальнення.

    Обладнання: підручник, таблиці, мікроскоп, мікропрепарати політенних

    хромосом мотиля.

    Форми і методи роботи: «Біологічний футбол», самостійна творча робота,

    Терміни та поняття: мейоз, ДНК, хроматини, хромосоми, нуклеосоми,

    гаплоїдний набір хромосом, диплоїдний набір.

    Хід заняття

    І. Організаційний момент.

    Розминка. Метод « Кольоропис»

    Учитель прикріплює кольорові смужки на дошці й роздає на кожну парту. Кожний колір – умовний знак емоційного настрою учня. Наприклад:

    Червоний – радісний і захоплений;

    Жовтий – світлий, приємний;

    Зелений – спокійний, врівноважений і т.д.

    ( Учні піднімають смужку того кольору, який відповідає їхньому настрою, на початку і в кінці уроку).

    ІІ. Актуалізація опорних знань.

    Гра « Біологічний футбол». ( Кожна правильна повна відповідь – 3 бали)

    Тривалість клітинного циклу у бактерій – _________.

    Тривалість клітинного циклу у клітин еукаріотів _______________.

    Інтерфаза – це …________________.

    Тривалість інтерфази _____________.

    Основний спосіб поділу еукаріотичних клітин _________.

    Мітоз складається з ___ послідовних стадій _________.

    Мітотичний поділ забезпечує ____________.

    З яких періодів складається мітотичний цикл.

    Самоперевірка. Самооцінка ( за алгоритмом).

    ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

    Ви вже знаєте, що процес запліднення супроводжується злиттям ядер чоловічої і жіночої статевих клітин. При цьому хромосомний набір заплідненої яйцеклітини подвоюється. Таким чином, можна припустити, що кількість хромосом в організмів, яким притаманне статеве розмноження, з кожним поколінням повинна подвоюватись. Але в природі цього не спостерігається: у кожного виду набір хромосом постійний. Це свідчить про те, що існує особливий механізм, який забезпечує зменшення хромосомного набору удвічі. Саме його ми зараз і будемо вивчати.

    ІV. Повідомлення теми і мети уроку.

    V. Вивчення нового матеріалу.

    1. Розповідь вчителя з елементами бесіди.

    2. Самостійне читання тексту підручника «Мейоз. Каріотип» з використанням позначок ( Методична система «Поміч»).

    Учні читають текст і роблять позначки:

    «У» – я це знаю;

    «+» – нова інформація для мене;

    «- » – суперечить тому, що я знав;

    «?» – дивує мене.

    Аналіз опрацьованого тексту. Консультація.

    3. Творча робота. Завдання. За допомогою наведених нижче умовних позначень складіть і поясніть схеми, що ілюструють мітоз і мейоз:

    2п – диплоїдний набір хромосом;

    п – гоплоїдний набір хромосом;

    2С – двохроматидні хромосоми;

    1С – однохроматидні хромосоми.

    Презентація роботи.

    VІ. Рефлексія.

    Заповніть таблицю.

    Ознаки Мітоз Мейоз
    Яким клітинам властивий?    
    Кількість поділів    
    Кількість утворених клітин з однієї    
    Набір хромосом перед поділом    
    Набір хромосом після поділів    
    Стан спадкової інформації в клітині    
    Біологічне значення.    

     

    VІІ. Підсумок уроку. Оцінювання робіт учнів.

    VІІІ. Домашнє завдання. Опрацювати параграф підручника по темі «Мейоз, його фази та стадії».

    Дати відповідь на запитання:

    Диплоїдний набір людини – 46 хромосом. Скільки з них: а) батьківських, б) материнських, в) пар гомологічних хромосом, г) пар аутосом, д) пар статевих хромосом?

    Для скачування файлів необхідно здійснити або Зареєструватись

    Залишии коментар

    загрузка...