Людина – творець власної долі

Мета: довести до свідомості учнів, що доля людини у першу чергу залежить від того, як вона вміє долати життєві перешкоди, позитивно чи негативно сприймає навколишній світ, які цінності, матеріальні чи духовні, вважає головними для себе; формувати в учнів позитивний світогляд; виховувати людяність, гуманність, духовність.

 

Хід заняття

Психолог.

Наприкінці життя російський поет Сергій Єсенін написав рядки:

В этой жизни умирать не ново,

Но и жить, конечно, не новей.

Після його смерті інший поет, Володимир Маяковський, відповів:

В этой жизни умереть не трудно.

Сделать жизнь достаточно трудней.

 

Запитання до учнів.

Як ви вважаєте, що важливіше – будувати життя чи прилаштовуватися до нього?

Чи згодні ви з думкою, що на долю людини впливає її характер? Чому?

 

 

 

Тестування «Чи впевнений ти у собі?»

Психолог читає ствердження, кожен учень обирає для себе найбільш підходящу відповідь щодо нього: Так, часто — 3 бали; нечасто, але трапляється — 2 бали; дуже рідко — 1 бал; ніколи 0 балів.

 1. Коли мама купує мені одежу, а вона мені не дуже подобається, я не
  наважуюсь сказати про це мамі.
 2. Я захоплююсь здібностями свого друга: у мене ніколи не виходило так намалювати (написати вірш та ін.).
 3. Якщо я заблукав, я ніколи не попрошу незнайому людину показати
  мені дорогу.
 4. Мені стає ніяково, я хвилююся, якщо доводиться відмовляти у проханні
  комусь.
 5. Я ніколи не вдягну светр (сукню), якщо мої друзі скажуть, що він
  (вона) мені не личить.
 6. Я ніколи не запрошую до танцю дівчину (хлопця), яка (який) мені подобається, щоб вона (він) не подумала (не подумав), що я нав’язуюсь.
 7. Якщо мені кажуть, що я маю добрий вигляд, мені стає ніяково. Я ж знаю, що це не так!
 1. Я ніколи не виступаю зі сцени, бо дуже соромлюсь.

  9. Якщо я чую за спиною чийсь сміх, то впевнений(на), що
  сміються з мене.

10.Мені часто сняться жахливі сни.

11.Якщо домашнє завдання виявляється занадто складним,
я його не виконую.

 

Результати тесту:

011 балів. Ти дуже впевнена у собі людина, можливо, навіть занадто. Прислухайся до думки друзів щодо тебе. Це буде корисно тобі для об’єктивної самооцінки.

1230 балів. Ти іноді соромишся і буваєш невпевнений у власних здібностях та можливостях. Постарайся бути впевненішим — і позбавишся багатьох труднощів у житті та навчанні.

3136 балів. Може здатися, що у тебе взагалі немає власної думки, ти постійно озираєшся на більш упевнених осіб. Тобі важко самостійно прийняти рішення або вільно висловити власну думку. Твоя сором’язливість і невпевненість — головна причина твоїх невдач.

 

Психолог.    

Кожен із нас сподівається на щасливу долю. Але одних супроводжує успіх, а інших вперто обминає. Успіх частіше приходить до людей, які сприймають життя позитивно. «Учіться радіти життю, поспішайте робити добро, тримайтеся з гідністю за будь-яких обставин — і будете щасливі!» — вчить житейська мудрість. Доброта, чуйність, уміння розділити чужий біль, підтримати друга у важку хвилину, розрадити в горі й біді — це риси характеру, завдяки яким людина завжди відчуває потрібною, корисною, а тому і щасливою.

 

Бесіда.

Яку роль, першочергову чи другорядну, відіграють ужитті людини матеріальні цінності, гроші? Чи здатні вони зробити людину по-справжньому щасливою?

Чи існує різниця між поняттями «щаслива людина» й «заможна людина»?

Яку думку ви поділяєте: «доля людини визначена від самого її народження, і життя — це певний шлях, який їй належить пройти» чи «людина сама прокладає свій життєвий шлях і сама будує свою долю»?

Які, на ваш погляд, риси має виховати у собі людина, щоб побудувати щасливу долю?

Існує чудова книга «Листи до сина» Василя Сухомлинського, в якій він спробував визначити, у чому полягає щастя людини – і якою має бути особистість, щоб бути по-справжньому щасливою.

Людина без переконань — це нікчема. Знайди своє призначення ужитті, бо це джерело щастя.

Тільки через труд лежить шлях до мудрості, творчості, науки, а наука потребує не тільки розуму, а й великої мужності, працелюбності, терпіння.

Виховуй у собі Людину — ось що найголовніше. Виховай у собі людську душу, а основний засіб самовиховання душі — краса, Це і мистецтво, і музика, і сердечні стосунки з людьми. Знай, що в житті нашому є речі ні з чим не зрівнянні. Це Батьківщина, рідний народ. Без будь-кого з нас Батьківщина може обійтись, але будь-хто з нас без Батьківщини — ніщо. Прагни бути справжньою людиною.

Треба виховувати у собі жалість до всього живого і прекрасного. І від того, як маленька дитина ставиться до птахів, квітів, дерев, залежить її ставлення до людей.

Уникай поганого і прагни до хорошого. Сенс життя – у служінні людям. І найголовніше, на чому триматиметься людина,— її розум, совість, гідність — це те, що завжди вона добуватиме хліб своєю працею. Кожен має пишатися тим, що він робить для людей.

 

Запитання до учнів.

Чи згодні ви з думкою що щастя людини полягає у самовдосконаленні
і прагненні творити добро на землі?    

Важко доповнити ще щось, не можна з чимось не погодитись. Усі ми з вами такі різні. Та якби кожен з-нас зробив на одну злу справу менше та на одну добру справу більше, наскільки б світлішим стало наше життя.


 

завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:26 | 0,582sec