Людські емоції

Тема. Людські емоції .

Мета.
Розвивати інтонаційну виразність мови.

Розвивати уяву, фантазію, пантомімічні навички.

Спонукати дітей до активної участі в театралізованій грі.

Хід заняття.

І Мотивація учнів до роботи.

Познайомити дітей з піктограмами (картинками – символами з зображенням різних емоцій людини): людина сміється, сумує, сердиться, злякалась, посміхається, плаче.

Запропонувати дітям вигадати фразу для людини, зображення якої дитина обрала, і промовити її з відповідною інтонацією.

– Діти, якщо вам весело, як ви посміхаєтесь? Якщо ви розсердились, як ви нахмурюєте брови? Коли вас щось здивувало, як у вас піднімаються брови і розширюються очі?

ІІ Хвилинка – вигадай линка.

Запропонувати дітям вигадати і програти різні ситуації, пов’язані зі зміною настрою, а відповідно і міміки.

ІІІ Вправа “Пори року”

– Яка зараз пора року ?

– Осінь.

– Назвіть, будь ласка, всі пори року, які знаєте.

– Літо, Весна, Зима

– Спробуйте своєю мімікою (жестами) відобразити всі пори року.

Наприклад: Осінь – сумна пора року, дощова, холодна і разом з тим чудова. (Нахмурені брови, сумний погляд, зітхання …)

А пригадайте, які смачні яблука дозрівають в садах восени, які вони на смак. (Діти прицмокують, охають …)

ІV Робота над віршем Інни Купальської із наступним розподілом ролей.

1. Слухання вірша

Ходить котик по кімнаті

В нього лапочки на ваті.

Позіха байдуже:

– Щось я сонний дуже!

А під ліжком нірка, нірка,

З неї мишка зирка, зирка.

Зирк туди, зирк сюди,

Де котячі сліди?

Виліз котик на подушку,

Водить лапкою по вушку

Випинає спинку:

– Ляжу на часинку!

А до шафи нишком, нишком

Є дорога мишкам, мишкам

Все, як слід, ось обід,

Спи та спи – ледар кіт!

Що ви, миші? Тихо, тихо!

Ось вам буде лихо, лихо!

Кіт не спить, а слуха,

Наставляє вуха!

Скочив котик саме впору!

Швидше миші в нору, в нору,

Ця – туди, та – сюди,

Утікай від біди!

2. Інсценування вірша.

V. Підсумок заняття.

завантаження...
WordPress: 22.76MB | MySQL:26 | 0,373sec