Літні роботи по догляду за садом та ягідником

Тема. Літні роботи по догляду за садом та ягідником.

Мета: Ознайомити учнів з основними видами робіт влітку в саду та ягіднику, строками і технікою їх проведення; розвивати вміння

Обладнання: календар садівника, картки для груп

Методи та форми роботи: інтерактивні методи (гра «Ти – мені, я – тобі», робота в парах, рольова гра «Симпозіум біоло­гів» )
 

Хід заняття

І. Організаційних момент.

Вправа.

Станьте в коло. По черзі потисніть своїм сусідам руку і висловіть свої побажання на цей урок.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Інтелектуальна гра “”. Робота в парах. Взаємоопитування. Взаємооцінка. Корекція.

 ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Інтерактивна вправа.

Чи знаєте ви, що..?

–         У червні прополюють і розпушують ґрунт у міжряддях та на пристовбурних смугах.

–         В липні збирають урожай черешні , вишні , абрикоса   і літніх сортів яблуні та груші.

–         В липні знищують зайві вусики полуниці?

Як ви вважаєте, які ще необхідні роботи влітку у саду та ягіднику, які їх методики виконання?

IV. Повідомлення теми заняття

Вчитель повідомляє тему уроку і висвічує її на моніторі.

V. Надання необхідної інформації

1. Календар робіт у саду – перелік основних агротехнічних заходів по місяцях

Червень. Прополюють і розпушують ґрунт у міжряддях та на пристовбурних смугах. Поливають дерева і підживлюють мінеральними або місцевими добривами. Обприскують проти плодожерки, парші та інших шкідників і хвороб, знищують падалицю. Збирають і реалізують урожай черешні й ранніх сортів вишні. Продовжують формувати крони в молодих садах.

Липень. Продовжують розпушувати ґрунт. У південних районах проводять полив, обприскують дерева проти парші, плодожерки, бурого плодового кліща і грушевої мідяниці. Щоб не ламалися гілки, під деревами встановлюють підпори. Збирають урожай черешні , вишні , абрикоса  і літніх сортів яблуні та груші. У районах достатнього зволоження в міжряддях висівають сидерати.

Серпень. Розпушують ґрунт. У південних районах поливають плодоносні дерева. В Степу і Лісостепу провадять останнє обприскування проти плодожерки зимових сортів яблуні . Збирають літні сорти яблук і груш, абрикоси, персики і сливи. Підготовляють плодосховища для зберігання зимових яблук та груш.

  1. Календар робіт в ягідниках.

Червень. Розпушують ґрунт. У посушливих районах проводять зрошення. Підживлюють рослини мінеральними добривами. Розмножують аґрус зеленими живцями. Проводять боротьбу з шкідниками та хворобами (жуками, смородиновою златкою та ін. шкідниками). Збирають урожай суниць (мал. 15.4) і ранніх сортів кущових ягідних культур. Апробують маточні плантації кущових ягідників. Обробляють чорний пар під чергове поле суниць і під кущові ягідники.

Липень. Розпушують ґрунт у міжряддях суниць, знищують зайві вусики. Збирають урожай кущових ягідників . У посушливих районах усі ягідники зрошують. Маточні плантації суниць розпушують і присипають землею вусики для кращого вкорінення. Розпушують ґрунт у міжряддях кущових ягідників. Обробляють чорний пар під чергове поле суниць та кущові ягідники, вносять добрива під літньо – осіннє садіння рослин.

Серпень. Вирізують дворічні стебла малини, що відплодоносили. У першій декаді місяця садять суниці. Зрошують у посушливих районах усі ягідники. Розпушують ґрунт, готують його під нові плантації кущових ягідників. Проводять боротьбу з шкідниками та хворобами (аґрусовим трачем, білою та бурою плямистістю суниць).

VI. Центральна частина заняття – інтерактивна вправа.

Робота в парах.

Вправа «Шпаргалка»

Учні працюють з довідковою літературою, підручником, виконуючи навчальне завдання. Створюють власну шпаргалку за якою будують свою відповідь.

VII.  Рефлексія (підбиття підсумків роботи)

Рольова гра «Симпозіум біоло­гів»: учні, які добре засвоїли но­вий матеріал, відповідають на за­питання одногрупників.

VIII.  Домашнє завдання.

Записати народні прикмети, пов’язані з приходом літа.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

30 Тема Літні роботи по догляду за садом та ягідником (16.5 KiB, Завантажень: 1)

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,314sec