ЛІТЕРАТУРНО – МУЗИЧНИЙ ВЕЧІР «З ЛЮБОВ’Ю ДО УКРАЇНИ»

Ведуча: Дивися, безкрайнєє, синєє небо,

Стоїть над землею, неначе шатро.

Воно посилає любов нескінченну

І щиро дарує надію й добро.

Ведучий: Хай знає весь світ про казкову країну

Де синєє небо та жовті поля.

Хай квітне щаслива моя Україна

Найкраща , безцінна, любима земля

Ведучий:Чи є десь на землі такий край,де тихі травневі ночі пливуть на крилах солов’їних пісень, де вранці джерельною водою вмивається латаття, де у вільному степу п’янієш від пахощів трав. Де все грає силою,наче чарами манить до себе художник.

Ведуча:Україна!Це вона несе на крилах любові душу народу через віки і не меркне у вічності,бо тримає її на землі наша любов.

(Звучить пісня про Україну)

Ведуча:Ми українці, Україна –наша рідна земля, яку ми любимо, плекаємо , прославляємо у віршах. Її краса не залишала байдужими митців інших країн. І хто побував тут, обов’язково мріє повернутися знову. Благословенна, овіяна легендами українська земля, оспівана в прекрасних ліричних рядках.

Ведучий:Україна для Гоголя була матір’ю, колискою,коханою, молитвою. Він дихав нею в свої найкращі роки, бігав хлопчиком на її землі, а потім згадував в далеких подорожах, як материнську ласку, як найкращий подарунок буття.

Ведуча: «Может быть нет в мире другого влюбленного с таким исступлением в природу родного края, как я. Боюсь выпустить ее на минуту ,люблю все движения ее и тем более открываю ее в неуловимых прелестях. При одном воспоминании об Украине мысли мои начинают литься тише и спокойнее. Моя радость, жизнь моя, прелесть , увенчанная многоплодными садами, опоясанная моим южным, чудным небом, удивительными ночами. Украина! Благословенный край! Хочу петь и говорить о ней, как Соломон о своей лилии,» – так писав про Україну Гоголь.

Ведучий:Україна!З якою любов’ю оспівав її Микола Васильович Гоголь у «Вечорах на хуторі біля Диканьки»!

Ведуча:Настає останній день перед Різдвом. Ясна зимова ніч. Величаво піднявся на небі місяць,щоб посвітити добрим людям й усьому світові,щоб усім було весело колядувати і славити Христа.

Ведучий:А тепер погляньмо ,що ж робить ,залишившись сама, красуня Оксана.

(Інсценізація уривку з повісті Гоголя «Вечори на хуторі біля Диканьки» , Оксана перед дзеркалом)

Ведуча:З юних літ Гоголь мріяв про прекрасне життя могутніх,патріотичних людей. «Немає почуття прекраснішого, ніж любов до Батьківщини; зраду їй ніщо не може ні спокутувати,ні виправдати». Ця думка не полишала його упродовж усього життя. І вона прозвучала в його історичній повісті «Тарас Бульба».

Ведучий:Познайомтеся з головними героями твору.

(Інсценізація уривку з повісті «Тарас Бульба», приїзд синів)

Ведучий:Українець за походженням,Гоголь був добре обізнаний із традиціями ,звичаями і побутом рідного краю, а також володів художньою інтуїцією та естетичним сприйняттям життя. Все допомагало йому створити новий художній материк на карті світової літератури з Диканькою і Миргородом, диким степом і Козацькою Січчю.

( У виконанні ансамблю хлопців звучить козацька пісня )

Ведуча:Ти українськими шляхами

Проходив тут у давнину

Стрічаючись із кобзарями,

Ти слухав пісню їх сумну –

Про Запоріжжя й Морозенка,

І про Хмельницького похід,

Про трьох братів і бідну неньку,

І про безкрає море бід…

Ведучий:Так написав про враження поета Олександра Пушкіна від перебування на українській землі Микола Терещенко.

Ведуча: Керч,Феодосія,Гурзуф,Ялта,Алупка,Бахчисарай,Сімферополь,Одеса,Дніпропетровськ, Кам’янка – всі ці місця пов’язані з великим російським поетом, зберігають пам’ять про нього.

Ведучий:За підрахунками дослідників Олександр Пушкін з1820 по 1824роки проїхав Україною 5 700 верст,побував більш ніж у 120 населених пунктах. Чернігівської,Полтавської,Катеринославської,Київської, Волинської губерній.

Сторінка: 1 2 3
завантаження...
WordPress: 22.95MB | MySQL:26 | 0,358sec