Лікувальні матеріали із застосуванням полімерів

Тема. Лікувальні матеріали із застосуванням полімерів.

Цілі: ознайомити учнів з лікувальними матеріалами із застосуванням

полімерів;  розвивати мислення, вміння висловлювати свою думку, робити висновки.

Обладнання та реактиви:речовина, яку використовують під час операцій,

силікагель, нікотин.

                            Хід заняття

І. Організаційний етап.

ІІ. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності.

На моїй долоні – звичайний “пеніциліновий” флакончик з жовтуватим порошком. Я вже знаю, що якщо в кінці операції, перед зашиванням рани, хірург припудрить всі її шари цим порошком (при підвищеному ризику інфікування процедуру роблять і на початку операції, можна обробити травматичні та бойові рани на етапі евакуації), то лікування антибіотиками потім просто буде не потрібно.

–                     Як ви думаєте, чому?

–                     Можливо, ви знаєте, що це за препарат?

Абсорбент амбіпор – так називається порошок – вже включає в себе антимікробний засіб. Воно діє кілька діб, швидко підсушує рану, а десь через місяць розсмоктується всередині організму.

 

На сьогоднішньому уроці мова піде про полімери, як лікувальний матеріал.

ІІІ. Оголошення теми і мети заняття.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

Для того, щоб ми плідно попрацювали, давайте поділимось на групи. Ви отримуєте завдання « Нові старі ліки. Їх використання в повсякденному житті».

1 група.     Висловлюють свою думку, пояснюють, в чому полягає їхня точка зору (починаючи зі слів …я вважаю, що…)

2 група.Пояснюють причину появи цієї думки, тобто на чому ґрунтуються докази (починають зі слів …тому, що…)

3 група.Наводять приклади, додаткові аргументи на підтримку позиції, наводять факти, які демонструють докази (… наприклад …)

4 група.Узагальнюють думку (роблять висновок, починаючи словами: (отже, …таким чином …)

Вчитель, використовуючи фільм, демонструє адсорбцію нікотину силікагелем.

Випереджаюче завдання.Підготувати інформацію « Що собою являє силікагель?»

Учень

Силікаге́ль — висушений гель  будови з сильно розвиненою внутрішньою поверхнею,  речовина добута синтетичним шляхом . Широко застосовується в господарстві як носій, розділювач сумішей в  аналізі, розділювач  металів.   У повсякденному житті найчастіше зустрічається у формі невеликих, запакованих у маленькі паперові пакети (зазвичай 2×3 сантиметри), які можна знайти у придбаному, в коробках з побутовими електронними приладами та ін. У цій формі силікагель використовується для контролю  для запобігання псуванню деяких товарів.За масштабами застосування силікагель істотно перевершує активний. Хімічна інертність, висока, легкість регулювання пористої структури — цей комплекс властивостей дає можливість приготування на основі силікагелю сорбентів, і носіїв з високою питомою поверхнею при оптимальній пористості структури. Силікагель — це майже чистий  SiO2, однак його технічні сорти містять. Силікагель завжди містить більші чи менші кількості адсорбованої  (на цьому базується його широке використання в якості осушувача). Крім того, технічний силікагель містить інші насамперед. Останній надає технічному силікагелю  або навіть.

Вчитель.

– матеріали на основі високомолекулярних сполук – речовин, що складаються з однотипних груп атомів, з’єднаних хімічними зв’язками. Основну масу високомолекулярних сполук одержують або методами хімічного синтезу з мономерів – продуктів переробки природної сировини (нафти, газу, вугілля й ін.), або шляхом переробки природних полімерів (наприклад, целюлози). До складу полімерів завжди входять наповнювачі, барвники, пластифікатори, стабілізатори й інші домішки, що регулюють функціональні й технологічні властивості полімерів. При виготовленні виробів компоненти, що входять до складу полімера ретельно перемішують для одержання однорідної, з якої, литтям під тиском, екструзією (формуванням виробів шляхом видавлювання полімерних матеріалів через профілюючий інструмент), вальцюванням або іншим технологічним методом одержують готовий виріб.

V. Узагальнення і систематизація знань.

Гра « Вірю не вірю»

  1. Полімери широко застосовують у медицині.
  2. Амбіпор знезаражує рану.
  3. Полімери отримують з природньої сировини.

VІ.Підведення підсумків.

VІІ. Домашнє завдання.

Підготуватись до узагальнюючого уроку.

завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 1,406sec