Лічба за Крепеліном

Інша не менш інформативна методика дослідження працездатності була запропонована Крепеліним у 1895 році безпосередньо для дослідження працездатності. Ця методика також цікава для дослідження процесів інертності й переключення уваги. Найпоширенішою в практиці шкільного психолога є модифікація Р. Шульте.

Методика може використовуватися з моменту автоматизації операцій лічби у межах десятків.

 


Процедура проведення

 

Дитині пропонують додавати (або віднімати, залежно від знака перед рядком) пари цифр . При цьому її попереджають, що фахівець робитиме на аркуші позначки (їх ставлять кожні півхвилини або хвилину в тому місці, де в цей час працює дитина). Лічба тренується розумом, і дитина дає лише усні відповіді. Також визначають кількість помилок за певний інтервал часу (хвилина, півхвилини тощо). Насамперед інтерпретуються темп роботи, особливості працездатності, наявність виснаження, здатність швидко долучатися до роботи, характеристики уваги: коливання, здатність

” переключатися ”

 


Обробка результатів

 

Тут теж можлива побудова кривої працездатності, що цілком аналогічна кривій за результатами виконання методики П¢єрона-Рузера, тільки замість кількості фігур реєструється кількість пар цифр, доданих (або відмінусованих) дитиною.

завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:26 | 1,147sec