Лічба в межах 20

Тема. Лічба в межах 20.

Мета. Закріплювати вміння учнів лічити в межах 20; розвивати мислення увагу; виховувати почуття любові до природи.

Обладнання. Берізка вирізана з паперу, листочки, малюнки тварин, зошит.

Хід заняття

І. Організаційний момент. Привітання. Новини.

Комунікативна гра « ПАРОВОЗИК».

Ведучий є «паровозиком», який має скласти потяг із дітей. Діти виконують роль «вагончиків». «Паровозик» по черзі під’їжджає до кожного з «вагончиків» і знайомиться з ним. Під час знайомства діти можуть сказати про себе як про казкового героя, наприклад:

– Я веселий паровозик Оленка, а ти хто?

– А я красивий вагончик Сашко.

– Поїхали далі разом.

– Поїхали.

Діти «йдуть» за наступним «вагончиком», і так доти, поки не збереться цілий веселий потяг.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань. Мотиваційний момент.

Вчитель.

Наше заняття – це подорож у казку. Йшла Весна полями і лісами. Раптом вона побачила Берізку, яка стояла дуже засмученою.

– Чому ти така сумна? – запитала Весна Берізку.

– Мені сумно тому, що ти ідеш в гості, а я стою перед тобою гола без листя.

Весна задумалась, а потім відповіла:

– Я попрошу першокласників допомогти тобі.

Вчитель. Діти, вчора я отримала телеграму. Послухайте її зміст.

ТЕЛЕГРАМА

      Любі першокласники! Дуже вас прошу допомогти Берізці вдягнутися у зелене вбрання. Для цього вам необхідно виконати завдання, що знаходиться на листочках.

Весна.

(На дошці прикріплено берізку з паперу без листочків. Після виконання завдання на її віти прикріплюється по листочку.)

– Ну, що, діти, допоможемо Берізці?

ІІІ. Основна частина.

Перший листочок. Виконати цікаві завдання.

  1. На столі стояло 3 склянки з вишнями. Андрійко з’їв одну склянку вишень і поставив пусту на стіл. Скільки склянок залишилося?
  2. Коли чапля стоїть на одній нозі, вона важить 3 кг. Скільки кілограмів буде важити чапля, якщо вона стане на дві ноги?
  3. Що важче: один кілограм заліза чи один кілограм пуху?
  4. У дівчинки було декілька олівців, коли їй подарували ще 4, то стало12. Скільки олівців було у дівчинки спочатку?

– Чудово! У Берізки появився перший листочок!

Другий листочок.  Математичний диктант.(Усно)

  1. Назвати число, в якому 1дес.5од.;1 дес. 1од.; 1дес.0од.; 1дес. 9од..
  2. 10 збільшити  на 3; 9 зменшити на 4; 8 збільшити на 7.
  3. До 10 додати 3; 12 зменшити на 4; від 17 відняти 1.

– Молодці, у Берізки появився ще один листочок.

Третій листок. Гра «Десантники».

Десантники одержали завдання – приземлитися в лісі. Кожен повинен приземлитися в заданому пункті.

 

 

 

 


19–9  13+1        8 +4   10+10      20–1    12-10

11        12       13      14      15      16     17      18      19     20

(Стрілкою показати, куди приземлився десантник).

Четвертий листочок. Гра  «Теремок».

У цьому теремку є чотири поверхи. На якому поверсі житиме  тваринка. Дізнаємося  де яка, коли виконаємо завдання.

 

 

 

 

 

 

 


                       6  +         = 16

 

10  +  5   =

+   1  =   17

 

18 –         =10

(Під хатинкою на дошці прикріпляються тварини з цифрами 10,15,19,8).

Ф і з к у л ь т х в и л и н к а

(Діти уявили себе берізками і виконують різні вправи).

П’ятий листочок. Розв’язати задачу за малюнком.

 

 

 


                 10

 

?

Шостий листочок.

Назвати числа від 1 до 10;   від 11 до 20;   від 20  до 10;  від 20  до 8.

Як утворили числа 10;  13,  18,  20.

Сьомий листочок. Розв’язати задачі. 

а) письмово  (робота в зошиті)

Восьмий листочок. Розв’язати приклади.

а) (робота в зошиті)

Дев’ятий листочок. Назвати геометричні фігури.

– Що ж це за тварина ? З яких геометричних фігур вона складається?

Скільки їх? Назвемо їх.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


– Молодці, діти ! Ось і виконали всі завдання. Берізка вдягла своє вбрання і усміхається нам. Разом з нею і усміхаємось ми. Поверніться один до одного  і покажіть мімікою своєму товаришу, як ви радієте за берізку.

Домашнє завдання.

ІV. Підсумок заняття. Гра « Гарячий стілець».

У центрі кімнати стоїть стілець. Всі по черзі сідають на нього. Коли хтось сидить на стільці, решта членів групи, підходячи до нього ззаду, звертаються з таким словами: «Найбільше мені подобається у тобі те, що ти …» або «Ти найкращий …» і т. ін.

– Що найбільше зацікавило вас?

– Які завдання ви б хотіли виконувати на інших заняттях?

– Чого навчились?

– Чого тепер навчите своїх друзів?

Прощання. . Діти, взявшись за руки, щільно збираються в коло. Потім, промовляючи по складах «До по-ба-че-ння», роблять коло ширше й у кінці розмикають руки.


 

Тема. Лічба в межах 20.

  1. Запиши числа :

а) першого десятка ____________________________________ .

б) другого десятка _____________________________________ .

2. Які числа загубились?

11,  12,  …,  …,  15,  16,  17,  …,  …,  20.

3. Розташувати літери в порядку зростання. Прочитай ім’я  казкового героя.

О    О    И   Ш   О    Р    К    К    О   Т    Г

 

15  20   13   18  11  16   10   19   17  12  14

4. Склади і розв’яжи задачу.

 

 

 

 

 


           Росло  13                                                  Скільки……….?

Відповідь:_______________________________.

5. Обчисли  вирази

10 + 8 + 1 =                             + 5 = 15

19 – 9 + 5  =                     12 –        = 2

6 +10 – 1  =                             + 1 = 19

17 – 7 +10 =                      10 + 10 =

 


 

6. Порахуй та розмалюй.

 

 

 

3+9

15+1                      10-3             20-1                                      

 

                       16-9              11-7                 15+5

13-1

7+8               15-6

 

13-7                   17-9         17+2

14-2                                                         більше 10  – червоний

менше 10  – чорний

Заняття 4

1+13 =                              +3=                  15 +1=      14-4=

18   = 10+                     16-1=                      15-10=

15   =                + 5                   19+1=                  12-2=

 

2. У Юрка були чорні кролики. Коли йому купили 3 білих кроликів, то у нього стало 7 кроликів. Скільки чорних кроликів було в Юрка?

Задача

Розв’язання

 

                                                           
                                                           
                                                           
                                                           

 

3. Скільки усього трикутників?

|   11 1 1+ =       1 7- -7 7 =       1 9 -1 1 =                    
                                                                 
    1 0+ + 3 =  / =       12 2 -1 1 0 =     10 0 + 4 =                    
                      )         \                                      
    6 6 =         10 0 + 4 =       2 0 1 =                    
                                                                 
                                                                 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Тема Лічба в межах 20 (68.2 KiB, Завантажень: 1)

завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:26 | 0,342sec