Лекція на тему «Стосунки з дівчатами»

(для хлопчиків-підлітків)

Кого краще народити — хлопчика чи дівчинку? Ми вважаємо, що обох однаково добре. Однак вiдповiді на це запитання різні народи у рiзнi часи Давали неоднакову. Стародавні китайці, вiдповiдаючи на запитання «Скільки у вас дітей?, називали тільки кiлькiсть синів, жодним словом не згадуючи про дочок. Багато ж народів Африки, навпаки, раділи доньці. Чому? По-перше. жінки більше працювали, — отже, від них більше користі. По-друге, коли дівчинка підростала й виходила заміж, за неї давали викуп i батьки наперед підраховували, який прибуток вони одержать від своїх дочок. Крім того, виходячи заміж, вона приводила в дім молодого i сильного робітника для господарства. В Індії, де бiльшiсть населення сповідує релiгiю iндуiзм, вже під час весільного обряду брамін говорить нареченій: «Хай будеш ти матір’ю сильних синів». До речі, це стосується не тільки індуїзму. Мабуть, небагато знайдеться релiгiй, які б ставили жінку в рівне становище з чоловіком.

В СНД серед інших народів проживають народи тюркської групи. Декілька десятиліть тому (а буває, i тепер) їх життя підкорялося суворим канонам шаріату (мусульманському закону). Там дівчаток часто називали
Киз Тугмаз, що в перекладі означає «Хай не буде у тебе дочок!» Однак в iсторiї можна знайти приклади іншого ставлення до жінки. У Франків, що населяли в середні вiки Західну Європу, образа жінки каралась дуже суворо. Так, чоловік, який посмів взяти жінку за палець чи за кисть руки, повинен був заплатити штраф у розмiрi 5 солiдiв. На ці гроші можна було купити 7 бичків або 2 коня. За образу чоловiкiв штраф накладався лише в тому випадку, коли чоловiковi відривали вухо або палець. Чи не правда, в старовину були дивні звичаї?

У наші дні в багатьох країнах юнаки та дівчата мають рiвнi права: право вчитися, працювати, відпочивати, займатися спортом i т. ін. Права рiвнi, але оскільки хлопчики i дівчатка мають різну будову тіла i різну фізичну силу, правами своїми вони повинні користуватися не однаково. Так, наприклад, забороняється 11-12 рiчнiй дiвчинi переносити вагу більше 3,2 кг, 15— 16-рiчнiй — 5,1 кг, 16— 18-рiчнiй —більше 10,25 кг. Хлопчики в тому самому вiцi можуть носити вiдповiдно до 6,2, 8,2, 6,2 кг.

Той факт, що фiзичнi можливості хлопчиків i дівчаток неоднакові, особливо помітний у спорті. Спортивні результати хлопчиків i дівчаток враховуються окремо. В тих видах спорту, де потрібна сила i витривалість, дівчатка поступаються хлопчикам. В бігу, лижному, ковзанярському спорті дівчатка i жінки змагаються на коротких дистанціях. Зате дівчатка перевершують хлопчиків у тих видах спорту, де потрiбнi почуття ритму, пластичність, гнучкість. Права завжди ведуть за собою обов’язки як у хлопчиків, так i у дівчаток.

Наш чоловічий обов’язок — турбота про здоров’я майбутньої матері — визначає поважне, бережливе ставлення до дівчаток, яке повинно розпочинатися ще в дитячому садку

Коли хлопчики дорослішають, у них посилюється інтерес до дівчаток. Цей інтерес зростає в 7—9 років, iнодi переростає в закоханість — чисте, світле, романтичне почуття.

Однак у бiльшостi вивадкiв хлопчики соромляться прояву цього почуття, намагаються приховати своє ставлення до дівчат. Один мовчить, нiяковiє, дивиться в бік, тримається подалі від предмета свого обожнення, інший переслідує дівчинку, яка йому сподобалась, сміється над нею, ставить її в незручне становище. Iнодi до почуття закоханості примішується хлоп’яча бравада, бажання показати себе знаючим i досвідченим. Але це виглядає смішним. Рідше хлопчики не приховують своїх симпатій, прагнуть бути разом з дівчатками, які сподобалися їм, більше спілкуватися з ними, дружити.

Дружба означає перш за все душевну близькість. Вона виявляється як взаємодопомога, взаєморозуміння, взаємна довіра. Дружба з дівчинкою така ж природна (i тому прекрасна), як i перша напівдитяча хлоп’яча закоханість. Вона сприяє прагненню більше дізнатися, вміти, робить хлопчиків i дівчаток, які подобаються один одному, шляхетнішими, добрішими, кращими.

Раннє почуття закоханості дуже тендітне, незахищене. Його легко зламати, розчавити. Необережне слово, надмірна увага, насмішка можуть залишити незагоєні рани у пiдлiткiв. I дуже добре, якщо культура оточуючих людей досить висока, щоб зрозуміти ці почуття i захистити їх.

Треба пам’ятати, що дівчатка боляче переживають глузування, незаслужені образи та зневагу. Примітивними та грубими є спроби штовхнути дівчинку, смикнути за волосся, спричинити їй біль, висміяти перед товаришами. Вже зараз i в суперечці, i в сварці треба бути чоловіком! Ви повинні завжди бути готовими оберігати захищати свою подругу від вульгарності та образ. До речі, це почуття особливо розвинуте у хлопчиків, які мають сестер. І навіть друг, який дозволив собі несправедливе чи образливе висловлювання на адресу якої-небудь дівчинки, заслуговує на ваш осуд.

Нерідко пiдлiтки запитують, коли можна почати дружити з дівчинкою. На наш погляд, тоді, коли відчуєш необхiднiсть у такій дружбі, а не тому, що iншi дружать. Якщо дівчинка справді подобається, то зумієш дати вiдсiч насмішкам. Звичайно, по-справжньому ввічливий хлопчик з радістю готовий дружити з дівчинкою.

Кожному хлопчику в глибині душі хочеться бути схожим на сміливого, благородного казкового лицаря чи героя. Тому, милі юнi лицарі, не поспішайте займати місця у громадському транспорті, залиште лiтнiм людям, жінкам, дівчаткам; не намагайтеся першими пройти в двері школи, класу, а притримайте їх, пропускаючи вперед дівчаток, не вбігайте в гардероб, розштовхуючи всіх ліктями, а поважно, по чоловічому, постійте збоку, доки дівчатка візьмуть свій верхній одяг, а потім допоможіть їм одягнутися; в шкiльнiй їдальні не сідайте за столи до того часу, доки не займуть місця дівчатка.

Що ж, можна довго говорити про взаємини хлопчиків i дівчаток, але й
того, що сказано, досить, щоб серйозно замислитися. Адже кожний хлопчик має безліч різних якостей: i гарних, i поганих. Кожний — особистість, оригінальна та неповторна.

завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:26 | 0,782sec