Лабораторно – практична робота. Яровизація і цвітіння у рослин

Тема. Лабораторно – практична  робота. Яровизація і цвітіння у рослин.

Мета: навчитися проводити підготовку насіння і плодів до висівання та висаджування; ознайомитись із різними рослинами по відношенню до явища фотоперіодизму.

Обладнання та матеріали: таблиці, малюнки, бульби картоплі, насіння квіткових рослин, гербарні зразки квіткових рослин.

Хід роботи.

  1. Підготуйте бульби до посадки методом сухої яровизації.  Підберіть здорові бульби без будь-яких пошкоджень. Якщо у бульб є паростки білого кольору то обломіть їх. Розкладіть бульби у кілька шарів у ящики. Перенесіть ящики у світле приміщення з температурою 15-20 градусів. Кожні 5 – 7 днів бульби перевертайте. При появі зелених паростків з білими корінцями бульби висадіть у грунт на навчально-дослідну ділянку.
  2. Підготуйте бульби до посадки методом вологої яровизації.  Підберіть здорові бульби без будь-яких пошкоджень. Якщо у бульб є паростки білого кольору то обломіть їх. На дно ящика, в якому буде пророщувати картоплю, насипте шар вологої тирси або зволоженого торфу, розкладіть шар картоплі і знову шар тирси або торфу. Так пошарово ящик заповнюється до верху. Вологу яровизацію починають за 2 – 3 тижні до посадки.
  3. Розділіть запропоновані вам гербарні зразки квіткових рослин на однорічні дворічні багаторічні; рослини короткого та довгого дня.
  4. Зробіть висновок.
завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,308sec