Лабораторно-практична робота Дія шлункового соку на білки

Тема Лабораторно-практична робота  Дія шлункового соку на білки

Мета : з’ясувати умови дії шлункового соку на білки.

Обладнання та матеріали: штатив, 10 пробірок, водяна  баня з термометром, спиртівка, склянка з снігом, 10%-ний розчин NaOH, 1%-ний розчин CuSO4, шлунковий сік або розчин пептиу у 0,5%-ному розчині соляної кислоти, фібрин або яєчний білок,1% ий розчин НС1.

Хід заняття.

Білок яйця розвести в 3 рази водoю, розмішати і підігріти до зсідання (ще краще мати свіжий відмитий фібрин). У 5 пронумерованих пробірок вмішують по 1 мл яєчного білка або шматочки фібрину.

І У пробірки № 1 і 2 додають по 5 мл шлункового соку, в пробірку № 3 — стільки ж прокип’яченого шлункового соку; в пробірку № 4 — 2 мл 10%-ного розчину NаOH і 5 мл шлункового соку; в пробірку № 5 — 5 мл соляної кислоти.

Пробірки № 1, 3, 4 і 5 на півгодини ставлять на водяну баню з температурою 37°; пробірку № 2 — в банку із снігом. Через півгодини треба вивчити зовнішній вигляд білка, ступінь його розчинення або набухання. Після цього проводять реакцію на розчинний білок. Для цього до вмісту кожної пробірки додають по 4 мл 10%- ного розчину NaOH і по 3—4 краплі розчину мідного купоросу. Реакція дуже чутлива. Якщо в розчині білка  нема, забарвлення буде синім. Коли є розчинний білок — фіолетовим. Чим більше білка розщепилось, тим рожевішим буде розчин. Поставивши всі пробірки в ряд, ; учні описують результати і роблять висновки.

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,322sec